Постанова
від 16.07.2019 по справі 908/1464/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 26/65/19

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

ПОСТАНОВА

Іменем України

16.07.2019 Справа № 908/1464/19

м.Запоріжжя Запорізької області

Боржник - Товариство з обмеженою відповідальністю "Мік Імпорт" (вул. Північне шосе, 69А, м. Запоріжжя, 69006, код ЄДРПОУ 41737417)

Суддя Юлдашев О.О.

У судовому засіданні присутній представник ГУ ДФС у Запорізькій області - Сиваш П.О.

Товариством з обмеженою відповідальністю "Мік Імпорт" на підставі статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" подано заяву про порушення справи про банкрутство.

Ухвалою Господарського суду Запорізької області від 04.07.2019р. відкрито провадження у цій справі, введений мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника, проаналізувавши діюче законодавство, суд

ВСТАНОВИВ:

Юридичну особу - Товариство з обмеженою відповідальністю "Мік Імпорт", зареєстровано за адресою: вул. Північне шосе, 69А, м. Запоріжжя, 69006, згідно інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Згідно з рішенням учасника від 28.02.2019р. учасником ТОВ "Мік Імпорт" прийнято рішення про припинення товариства шляхом його ліквідації, головою ліквідаційної комісії призначено Никонова Романа Анатолійовича , загальний строк проведення ліквідаційної процедури встановлено у три місяці.

Про свою ліквідацію боржник - ТОВ "Мік Імпорт" повідомив органи державної фіскальної служби, Фонди соціального страхування, тощо.

До Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців 28.02.2019р. внесено запис про прийняття учасниками ТОВ "Мік Імпорт" рішення про припинення товариства та встановлено строк для заявлення кредиторських вимог до 28.04.2019р.

Як свідчать документи бухгалтерської звітності, а також згідно заявленим кредиторами претензій загальна сума кредиторської заборгованості, що не оспорюється боржником складає 1 326 254,00 грн.

Згідно довідки ГУ ДФС у Запорізькій області заборгованість боржника по податках і зборах складає 725 928,75 грн.

Заборгованість по заробітній платі перед працівниками підприємства відсутня.

Згідно з положеннями статті 104 та ч.1 ст. 110 Цивільного кодексу України юридична особа може бути припинена шляхом ліквідації за рішенням її учасників.

Суду представлено проміжний ліквідаційний баланс ТОВ "Мік Імпорт" станом на 11.06.2019р., який відповідає встановленим вимогам та відображує кредиторську заборгованість і відсутність дебіторської.

Проміжний ліквідаційний баланс затверджено рішенням учасника (рішення від 11.06.2019р.) та за результатами розгляду ліквідаційного балансу вирішено подати до господарського суду заяву про порушення справи про банкрутство згідно з вимогами статті 95 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у зв`язку з недостатністю майна для задоволення кредиторських вимог.

Матеріалами справи підтверджено, що боржником дотримано встановлених законом вимог щодо ліквідації юридичної особи за рішенням власника, зокрема, положень статей 104, 105, 110 та 111 Цивільного кодексу України.

Майна боржника недостатньо для задоволення кредиторських вимог.

Частиною 1 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов`язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Господарський суд, дослідивши матеріали справи, вважає, що боржник правомірно звернувся до суду з відповідною заявою, оскільки наявні усі ознаки неплатоспроможності боржника.

Відповідно до ч.2 статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов`язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого. Вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом здійснюється в судовому засіданні, що проводиться не пізніше чотирнадцяти днів після порушення провадження у справі в загальному порядку, визначеному цим Законом.

Відповідно до статті 37 цього ж Закону у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов`язання встановлена господарським судом.

Встановлені обставини і матеріали справи свідчать про неспроможність боржника виконати грошові зобов`язання, внаслідок чого є підстави для застосування до боржника процедури ліквідації у справі про банкрутство, а тому боржника необхідно визнати банкрутом, відкрити ліквідаційну процедуру.

Шляхом застосування автоматизованої системи з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство у даній справі визначено арбітражного керуючого Касаткіна Дениса Миколайовича.

На день розгляду справи від арбітражного керуючого Касаткіна Д.М. не надійшла заява про участь у цій справі.

Разом з тим, боржником заявлене клопотання про призначення голови ліквідаційної комісії - Никонова Р.А. ліквідатором боржника.

Згідно з ч. 2 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується, банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов`язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого.

Судом було виконано приписи ст. 114 Закону про банкрутство та здійснено запит на автоматичне визначення кандидатури арбітражного керуючого.

Господарський суд, враховуючи відсутність згоди від арбітражного керуючого Касаткіна Д.М. вважає за доцільне призначити ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії - Никонова Романа Анатолійовича.

Керуючись статтями 2, 7, 37, 38, 40, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" , ст.ст. 12, 234, 243 ГПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "Мік Імпорт" (вул. Північне шосе, 69А, м. Запоріжжя, 69006, код ЄДРПОУ 41737417) - банкрутом.

Відкрити ліквідаційну процедуру.

Ліквідатором банкрута призначити голову ліквідаційної комісії Никонова Романа Анатолійовича, ідент. номер НОМЕР_1 .

Оприлюднити на офіційному веб -сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника - Товариство з обмеженою відповідальністю Мік Імпорт , м. Запоріжжя, банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Зобов 'язати ліквідатора у визначеному законом порядку і строк здійснити ліквідаційну процедуру, надати звіт про виконану роботу та ліквідаційний баланс для затвердження.

Копію постанови надіслати: банкруту, ліквідатору Никонову Р.А., Департаменту реєстраційних послуг Запорізької міської ради, ГУ ДФС у Запорізькій області, Головному територіальному управлінню юстиції у Запорізькій області.

Постанова набирає законної сили у день її винесення - 16.07.2019р. та може бути оскаржене в апеляційному порядку згідно зі ст.ст. 256, 259 ГПК України.

Суддя О.О. Юлдашев

Дата ухвалення рішення16.07.2019
Оприлюднено17.07.2019

Судовий реєстр по справі —908/1464/19

Ухвала від 07.11.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 29.10.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 26.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 10.09.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 21.08.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Постанова від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 04.07.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

Ухвала від 25.06.2019

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Юлдашев О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмТелеграмВайберВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні