Справа № 132/2041/18
Провадження № 22-ц/801/1706/2019
Категорія: 23
Головуючий у суді 1-ї інстанції Аліменко Ю. О.
Доповідач :Якименко М. М.
УХВАЛА
17 липня 2019 рокуСправа № 132/2041/18м. Вінниця
Вінницький апеляційний суд в складі судді Якименко М.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю Альфа-Н на рішення Калинівського районного суду Вінницької області від 15 серпня 2018 року у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Альфа-Н про розірвання договору оренди землі,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького апеляційного суду надійшли матеріали вказаної цивільної справи з апеляційною скаргою.
У зв`язку з невідповідністю скарги нормам ЦПК України апеляційна скарга не може бути прийнята до провадження суду апеляційної інстанції, зв`язку з наступним.
Згідно п. 3 ч. 4 ст. 356 ЦПК України зазначено, що до апеляційної скарги додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Скаржником у порушення вказаних вимог до апеляційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору.
Згідно пп. 6 п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір , ставка судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
У підпункті 2 ч. 2 ст. 4 вказаного Закону зазначено, що за подачу фізичною особою позову немайнового характеру судовий збір повинен бути сплачений у розмірі 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З матеріалів апеляційної скарги слідує, що позивач звернувся до суду із позовом немайнового характеру (про розірвання договору оренди землі), тому підлягав до сплати судовий збір у розмірі 704,80 гривень.
За таких обставин, скаржник за подання апеляційної скарги повинен сплатити 1057,20 гривень (150 % * 704,80 грн.) та надати суду апеляційної інстанції оригінал квитанції, що підтверджує його сплату.
Крім того, відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 356 ЦПК України до апеляційної скарги додаються довіреність або інший документ, що посвідчує повноваження представника, якщо апеляційна скарга подана представником і ці документи раніше не подавалися.
ОСОБА_2 на підтвердження своїх повноважень здійснювати представництво інтересів ТОВ Альфа-Н у Вінницькому апеляційному суді подав копію ордеру серія ВН № 093311, відповідність якої оригіналу засвідчена його підписом.
Згідно із ч. 1 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Частиною 4 ст. 26 Закону України Про адвокатуру та адвокатську діяльність встановлено, що адвокат зобов`язаний діяти в межах повноважень, наданих йому клієнтом, у тому числі з урахуванням обмежень щодо вчинення окремих процесуальних дій.
Відповідно до п. п. 4, 5, 14, 15 Положення про ордер на надання правової допомоги та порядок ведення реєстру ордерів, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 17 грудня 2012 року № 36, ордер видається адвокатом, адвокатським бюро, адвокатським об`єднанням та повинен містити обов`язкові реквізити, передбачені цим Положенням. В Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.
Аналіз наведених положень законодавства дає підстави для висновку, що, по-перше, повноваження представника відповідача, яким є адвокат, повинні бути підтверджені оригіналом ордеру, виданим на ведення справи в суді або довіреністю; по-друге, ордер, на відміну від довіреності, не вказує обсяг повноважень, наданих адвокату.
Слід також зазначити, що повноваження адвоката, зокрема, в даному випадку щодо підписання апеляційної скарги, повинно підтверджуватись домовленістю сторін у договорі про надання правової допомоги, який засвідчує існування між клієнтом та адвокатом домовленості стосовно об`єму наданих йому повноважень, шляхом окремого визначення такої дії у договорі.
Відповідно до ст. 62 ЦПК України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність . Відповідність копії документа, що підтверджує повноваження представника, оригіналу може бути засвідчена підписом судді. Оригінали документів, зазначених у цій статті, копії з них, засвідчені суддею, або копії з них, засвідчені у визначеному законом порядку, приєднуються до матеріалів справи.
Згідно з вимогами статті 62 ЦПК України ордер, який посвідчує повноваження адвоката як представника, подається в оригіналі. Відповідність оригінала копії ордеру може бути посвідчена підписом судді, після чого копія приєднується до матеріалів справи.
Можливості посвідчення відповідності оригіналу копії ордеру самостійно адвокатом положеннями ЦПК України і Закону України Про адвокатуру і адвокатську діяльність не передбачено.
Такі висновки суду апеляційної інстанції узгоджуються із висновками Верховного суду в ухвалі від 29 травня 2019 року у справі № 202/5348/18.
За таких обставин ОСОБА_2 потрібно надати суду оригінал документа, що підтверджує його повноваження здійснювати представництво інтересів ТОВ Альфа-Н та подавати апеляційну скаргу.
Згідно з ч.2 ст.357 ЦПК України до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених ст.356 цього Кодексу, застосовуються положення ст.185 цього Кодексу.
Оскільки апеляційна скарга на рішення суду не відповідає вимогам цивільного процесуального закону, суд вважає за необхідне надати скаржнику строк для усунення недоліків поданої ним апеляційної скарги шляхом надання доказів про сплату судового збору в оригіналі платіжного документа та подачі оригіналу документа, що посвідчує повноваження представника.
Керуючись ст.185, 354, 357 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю Альфа-Н на рішення Калинівського районного суду Вінницької області від 15 серпня 2018 року залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків поданої апеляційної скарги шляхом надання доказів про сплату судового збору в оригіналі платіжного документа та подачі оригіналу документа, що посвідчує повноваження представника у строк протягом десяти днів з дня отримання копії вказаної ухвали.
В разі невиконання вимог суду скарга буде вважатися неподаною і повернута особі, яка її подала.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя М.М. Якименко
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2019 |
Оприлюднено | 18.07.2019 |
Номер документу | 83077637 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Якименко М. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні