УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"18" липня 2019 р. м. Житомир Справа № 906/736/19
Господарський суд Житомирської області у складі судді Соловей Л.А.,
перевіривши матеріали позовної заяви
Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейдінг Україна" (м.Київ)
до Публічного акціонерного товариства "Житомирголовпостач" (м.Житомир)
про стягнення 31979,75 грн та зобов`язання прийняти товар неналежної якості,
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейдінг Україна" звернулось до Господарського суду Житомирської області з позовом, в якому просить суд:
- стягнути з Публічного акціонерного товариства "Житомирголовпостач" 31979,75грн, з яких: 29700,00грн коштів сплачених за товар, який не відповідає заявленим вимогам, 2050,52грн пені, 58,36грн інфляційних, 170,87грн 3% річних;
- зобов`язати Публічне акціонерне товариство "Житомирголовпостач" прийняти товар, який не відповідає заявленим вимогам від Товариства з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейдінг Україна", з території позивача за власний рахунок.
Згідно із ч.ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши матеріали позовної заяви від 15.07.19, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на таке.
Відповідно до п.2 ч.1 ст.164 ГПК України визначено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно із частиною 1 статті 9 Закону України "Про судовий збір", за подання позову за місцем розгляду справи сплачується судовий збір, який зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.
Частиною першою статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з підпунктом 1 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Підпунктом 2 пункту 2 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, справляється судовий збір у розмірі 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 01.01.19 встановлено прожитковий мінімум для працездатних осіб у розмірі 1921,00грн.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено дві вимоги: майнова вимога про стягнення 31979,75грн та вимога немайнового характеру про зобов`язання прийняти товар, який не відповідає заявленим вимогам, отже за кожну з них має бути сплачено судовий збір у відповідному розмірі, встановленому законом.
Таким чином, позивач повинен сплатити судовий збір у розмірі 3842,00грн (1921,00грн (вимога майнового характеру) +1921,00грн (вимога немайнового характеру)).
Разом з тим, Товариством з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейдінг Україна" сплачено судовий збір у сумі 1921,00грн; таким чином має місце недоплата судового збору у розмірі 1921,00грн.
За наведених обставин, позивачем не дотримано вимоги п.2 ч.1 ст.164, Господарського процесуального кодексу України щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
Слід також відмітити, що згідно із п.8 ч.3 ст.162 ГПК України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позивачем всупереч п.8 ч.3 ст.162 ГПК України не зазначено про докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), про наявність у нього, чи іншої особи оригіналів документів, які ним подано до матеріалів позовної заяви.
Відповідно до пункту 9 ч.3 ст.162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява має містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Однак позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків, шляхом надання до суду належних доказів, сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і очікує понести в зв`язку із розглядом справи. Крім того, позивачу слід зазначити про докази, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких буде додано до заяви.
Суд звертає увагу позивача на те, що приписами ч. 3, 4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України передбачено, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст.176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейдінг Україна" протягом 10 днів з дня вручення ухвали суду усунути недоліки позовної заяви шляхом подання заяви про усунення недоліків з додатками (за наявності) та доказами надіслання їх копій відповідачу листом з описом вкладення. .
3. Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю "Ресурс Трейдінг Україна" , що в разі не усунення всіх недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою на підставі ч.4 ст.174 Господарського процесуального кодексу України.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Соловей Л.А.
друк. 2 прим.
1- до матеріалів позовної заяви
2- заявнику (рек. з повід)
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2019 |
Оприлюднено | 19.07.2019 |
Номер документу | 83085764 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Соловей Л.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні