Постанова
від 21.07.2019 по справі 160/498/19
ЛОКАЧИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 160/498/19

Провадження № 3/160/152/19

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 липня 2019 року смт. Локачі

Суддя Локачинського районного суду Кідиба Т.О., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Локачинського відділення поліції Горохівського відділу поліції Головного управління Національної поліції у Волинській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жительки АДРЕСА_1 , протягом року до адміністративної відповідальності за аналогічне правопорушення не притягувалась,

за ч.1 ст. 212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення,

в с т а н о в и л а:

Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення серії ГП №154524 16 липня 2019 року о 14:00 у АДРЕСА_2 ОСОБА_1 на території для обслуговування магазину ПП ОСОБА_2 , а саме: на стіні дерев`яної бесідки, розмістила агітаційну рекламу із зображенням кандидата у народні депутати України ОСОБА_3, чим порушила встановлений законом порядок розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами у заборонених законом місцях.

Статтею 278 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП)передбачено, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушеннявирішує такі питання, зокрема, чи правильно складено протоколта інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.

Відповідно до диспозиції ч. 1 ст. 212-14 КУпАП адміністративна відповідальність настає за порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами або розміщення їх у заборонених законом місцях громадянином.

Об`єктивна сторона правопорушення виражається: - у порушенні встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами громадянином; - у розміщенні агітаційних матеріалів чи політичної реклами у заборонених законом місцях громадянином; - у порушенні встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи матеріалів політичної реклами підприємствами-розповсюджувачами реклами.

Диспозиція ст. 212-14 КпАП є бланкетною, тому особи, які уповноважені складати протоколи про адміністративні правопорушення мають звертатися до відповідних норм законів України та нормативно-правових актів, якими регулюються правовідносини у сфері виборчого права, порушення яких і свідчить про наявність ознак одного зі складів правопорушення, передбаченого зазначеною статтею. Спільною ознакою для всіх трьох складів право порушення, передбаченого ст. 212-14КпАП, є наявність агітаційних матеріалів чи політичної реклами.

Про необхідність правильного викладення суті адміністративного правопорушення, передбаченого ст.121-14 КУпАП, наголошується в Узагальненні судової практики застосування судами України законодавства про відповідальність за адміністративні правопорушення, що посягають на здійснення народного волевиявлення та встановлений порядок його забезпечення (статті 212-7-212-21 Кодексу України про адміністративні правопорушення), та злочини проти виборчих прав і свобод (статті 157-160 Кримінального кодексу України) Верховного суду України.

Так, в узагальненні зазначено, що у протоколі про адміністративне правопорушення недостатньо послатися тільки на назву та частину статті КУпАП. Слід розкрити її зміст і зазначити вчинені дії.

На підтвердження порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами громадянином у протоколі про адміністративне правопорушення слід зазначити: по-перше, який порядок розміщення порушено та в якій формі оформлено друковані та/або аудіовізуальні агітаційні матеріали чи політичну рекламу (виступ, інтерв`ю, нарис, відео фільм, аудіо-та відеокліп тощо); по-друге, які норми виборчого законодавства порушено, навести докази і додати матеріали на підтвердження вчиненого; по-третє, чи порушено порядок розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами; по-четверте, що особа, яка порушила порядок, є суб`єктом правопорушення і не є посадовою особою підприємства-розповсюджувача реклами; по-п`яте, що порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів здійснено на користь партії, кандидат якої офіційно зареєстрований ЦВК; по-шосте, права яких суб`єктів виборчого процесу порушено такими протиправними діями.

При складанні ж протоколу про адміністративне правопорушення за таким складом, як розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами у заборонених законом місцях громадянином, необхідно зазначити: по-перше, у якому забороненому місці розміщено агітаційні матеріали чи політичну рекламу і якою нормою виборчого законодавства таке місце визначено забороненим, докази і додати матеріали на підтвердження вчиненого; по-друге, у забороненому місці розміщено агітаційні матеріали чи політичну рекламу і відповідно до якої норми виборчого законодавства друковані матеріали визначаються як агітаційні матеріали або як політична реклама; по-третє, що особа, яка порушила порядок, є суб`єктом правопорушення і не є посадовою особою підприємства-розповсюджувача реклами; по-четверте, що розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами у заборонених законом місцях громадянином здійснено на користь партії, кандидат якої офіційно зареєстрований ЦВК; по-п`яте, чи є потерпілий/і за наслідками протиправних дій.

Однак, всупереч зазначеному, такі дані в протоколі про адміністративне правопорушення, складеному відносно ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 212-14 КУпАП, та в матеріалах справи в цілому, не наведені в повній мірі.

У протоколі не зазначено норму спеціального закону, яку було порушено ОСОБА_1 ; дії останньої кваліфіковано за двома складами правопорушення: порушення встановленого законом порядку розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами та розміщення агітаційних матеріалів чи політичної реклами у заборонених законом місцях; при цьому не кокретизовано, розміщувалися агітаційні матеріали чи політична реклама.

Керуючись ст.ст. 256, 278 КУпАП,

п о с т а н о в и л а :

Матеріали справи про адміністративне правопорушення, в тому числі протокол серії ГП 154524 від 16 липня 2019 року, відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.212-14 Кодексу України про адміністративні правопорушення, повернути до Локачинського відділення поліції Горохівського відділу поліції ГУНП у Волинській області для належного оформлення.

Постанова оскарженню не підлягає.

Суддя Локачинського районного суду Т. О. Кідиба

СудЛокачинський районний суд Волинської області
Дата ухвалення рішення21.07.2019
Оприлюднено22.07.2019
Номер документу83145461
СудочинствоАдмінправопорушення