Ухвала
від 21.07.2019 по справі 755/7721/19
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/7721/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" липня 2019 р. суддя Дніпровського районного суду м. Києва Виниченко Л.М., розглянувши заяву відповідача ОСОБА_1 про розгляд цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_2 до ПрАТ Акціонерна компанія Київводоканал , КП Київтеплокомуненерго , ПАТ Київенерго , Житлово-будівельного кооперативу Харчовик-2 , ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою, розподіл особового рахунку та зобов`язання відшкодування коштів за правилами загального позовного провадження та продовження строку для подання відзиву,-

у с т а н о в и в:

ОСОБА_2 звернулася до Дніпровського районного суду м. Києва з позовом до ПрАТ Акціонерна компанія Київводоканал , КП Київтеплокомуненерго , ПАТ Київенерго , ЖБК Харчовик-2 , ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою, розподіл особового рахунку та зобов`язання відшкодування коштів.

Ухвалою Дніпровського районного суду м. Києва від 20.06.2019 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.

15 липня 2019 року до суду надійшла заява відповідача ОСОБА_1 про розгляд справи в порядку загального позовного провадження та продовження строку для надання відзиву до 02.08.2019 р.

Заяву мотивовано тим, що ОСОБА_3 ухвалу суду про відкриття провадження у справі з позовною заявою та доданими до неї документами отримала 13 липня 2019 року.

Відповідач ОСОБА_3 зазначає, що ознайомившись з документами, вона вважає, що позов повинен розглядатися в порядку загального позовного провадження з викликом сторін. Також вказує, що вона перебуває у відпустці та у зв`язку з необхідністю збору доказів по даній справі відзив на позовну заяву буде надано у період з 29 липня по 2 серпня 2019 року.

Вивчивши подану заяву, суд приходить до висновку про те, що заява підлягає до задоволення частково, з огляду на наступне.

Відповідно до положень ст. 19 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку: 1) наказного провадження; 2) позовного провадження (загального або спрощеного); 3) окремого провадження. Спрощене позовне провадження призначене для розгляду: 1) малозначних справ; 2) справ, що виникають з трудових відносин; 3) справ про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд; 4) справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи. Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні. Умови, за яких суд має право розглядати вимоги про стягнення грошових сум у наказному провадженні, а справи - у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом. Для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Отже, чинним процесуальним законодавством України визначено, що справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб - є малозначними.

За змістом ч. 9 ст. 19 ЦПК України, для цілей цього Кодексу розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб вираховується станом на 1 січня календарного року, в якому подається відповідна заява або скарга, вчиняється процесуальна дія чи ухвалюється судове рішення.

Прожитковий мінімум для працездатних осіб станом на 01.01.2019 року визначений у розмірі 1921,00 грн.

Таким чином, сто розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить - 192100,00 грн., а справи з ціною позову менше вказаної суми є малозначними.

За змістом ст. 274 ЦПК України, у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються справи: 1) малозначні справи; 2) що виникають з трудових відносин; 3) про надання судом дозволу на тимчасовий виїзд дитини за межі України тому з батьків, хто проживає окремо від дитини, у якого відсутня заборгованість зі сплати аліментів та якому відмовлено другим із батьків у наданні нотаріально посвідченої згоди на такий виїзд.

Згідно ст. 277 ЦПК України, питання про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження суд вирішує в ухвалі про відкриття провадження у справі.

З аналізу наведених норм чинного законодавства України вбачається, що для розгляду спорів, які згідно положень цивільного процесуального законодавства є малозначними, тобто малозначність встановлена законом, а не визнана судом з урахуванням положень ч.ч. 2, 3 ст. 274 ЦПК України, передбачений розгляд справи лише за правилами спрощеного позовного провадження.

Предметом спору є встановлення порядку користування квартирою АДРЕСА_1 ; зобов`язання ЖБК Харчовик-2 розподілити особові рахунки на оплату житлово-комунальних послуг щодо квартири та зобов`язання ОСОБА_3 відшкодувати позивачу кошти в сумі 10 412 грн. 50 коп. за несплату комунальних послуг в період з 2012-2019 р.р.

Отже, враховуючи зміст позовних вимог та ціну позову, на вищевказаний спір не розповсюджуються положення ч. 4 ст. 274 ЦПК України, така справа є малозначною у відповідності до вимог закону, а тому має розглядатись за правилами спрощеного позовного провадження і за таких умов відсутні правові підстави для задоволення заяви відповідача про розгляд справи за правилами загального позовного провадження.

Крім того, слід зазначити, що спрощене провадження, як і загальне позовне провадження спрямовані на всебічний, повний та об`єктивний розгляд справи з дослідженням всіх наданих сторонами доказів, вивченням всіх заяв сторін по суті справи, тобто спрощене провадження не є провадженням в якому розглядаються безспірні вимоги. Отже, позивач та відповідач не позбавлені можливості викласти свої доводи, аргументи, міркування, заперечення у письмових заявах по суті справи, не позбавлені можливості надавати суду свої докази на спростування вимог та заперечень один одного у строки визначені судом або законом, та в повній мірі користується правами, передбаченими ЦПК України.

Загалом характер спірних правовідносин та предмет доказування у справі вказують на те, що обставини справи мають бути підтверджені письмовими доказами, які безперешкодно можуть надаватись сторонами справи до суду в межах розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

Враховуючи викладене та з огляду на те, що клопотання відповідача є немотивованим в частині того, які процесуальні дії у даній справі суд не зможе вчинити без проведення судового засіданні із викликом учасників справи, приходжу до висновку про відсутність правових підстав для задоволення клопотання відповідача про розгляд справи з повідомленням (викликом) сторін.

Ухвалою суду про відкриття провадження у справі відповідачам надавався строк для подачі відзиву на позов не пізніше п`ятнадцяти днів з дня отримання ухвали з процесуальними документами.

Відповідно наявного у справі поштового повідомлення про вручення рекомендованого відправлення, ОСОБА_3 ухвалу суду з додатками отримала 13.07.2019 р., отже, строк для подання відзиву - до 28.07.2019 р. включно.

Згідно положень частин 2, 3 ст. 127 ЦПК України, встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду. Якщо інше не встановлено законом, заява про поновлення процесуального строку, встановленого законом, розглядається судом, у якому належить вчинити процесуальну дію, стосовно якої пропущено строк, а заява про продовження процесуального строку, встановленого судом, - судом, який встановив строк, без повідомлення учасників справи.

Відповідач ОСОБА_4 у поданій заяві від 15.07.2019 р. просить продовжити строк для надання відзиву на позов до 02.08.2019 р. у зв`язку з перебуванням у відпустці.

На підтвердження вказаних обставин відповідачем надано копію наказу № 1 ЖБК Буревісник-1 від 01.07.2019 р. про надання ОСОБА_3 відпустки строком 24 календарні дні з 01.07.2019 р.

З урахуванням наведеного суд вважає, що заява відповідача ОСОБА_3 про продовження строку для подання відзиву на позов до 02.08.2019 р. підлягає задоволенню, відповідно положень ч. 2 ст. 127 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 19, 127, 274, 277, 353-355 ЦПК України,-

п о с т а н о в и в:

Заяву відповідача ОСОБА_1 про розгляд цивільної справи за позовною заявою ОСОБА_2 до ПрАТ Акціонерна компанія Київводоканал , КП Київтеплокомуненерго , ПАТ Київенерго , Житлово-будівельного кооперативу Харчовик-2 , ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою, розподіл особового рахунку та зобов`язання відшкодування коштів за правилами загального позовного провадження залишити без задоволення.

Заяву відповідача ОСОБА_1 про продовження строку для подання відзиву на позов задовольнити.

Продовжити відповідачу ОСОБА_1 процесуальний строк для подання відзиву на позов ОСОБА_2 до ПрАТ Акціонерна компанія Київводоканал , КП Київтеплокомуненерго , ПАТ Київенерго , Житлово-будівельного кооперативу Харчовик-2 , ОСОБА_3 про визначення порядку користування квартирою, розподіл особового рахунку та зобов`язання відшкодування коштів - до 02 серпня 2019 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.

Суддя Л.М.Виниченко

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.07.2019
Оприлюднено22.07.2019
Номер документу83145523
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —755/7721/19

Рішення від 13.08.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Виниченко Л. М.

Ухвала від 21.07.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Виниченко Л. М.

Ухвала від 20.06.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Виниченко Л. М.

Ухвала від 21.05.2019

Цивільне

Дніпровський районний суд міста Києва

Виниченко Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні