ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
"23" липня 2019 р.м. ХарківСправа № 922/2230/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Ємельянової О.О.
розглянув матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Інкор", 03127, м. Київ, просп. Голосіївський, буд. 100/2 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мульті Прес", 61204, м. Харків, просп. Перемоги, буд. 72 Б, кв. 65 простягнення 3 698, 50 грн.
Товариство з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Інкор" звернулось до господарського суду Харківської області із позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Мульті Прес" про стягнення суми основного боргу у розмірі 3 000, 00 грн., 3 % річних у розмірі 161, 50 грн., інфляційних втрат у розмірі 537, 00 грн. Та до стягнення заявлені судові витрати у розмірі 1 921, 00 грн.
В обґрунтування позовних вимог посилається на порушення відповідачем зобов`язань за договором купівлі-продажу витратних поліграфічних матеріалів на загальну суму з ПДВ 6 717, 60 грн., що підтверджується рахунком-фактурою № СФ-0000671 від 20.09.2017 року, видатковою накладною № РН-0000670 від 20.09.2017 року та довіреністю на представника відповідача № 74 від 20.09.2017 року.
Ухвалою суду від 16.07.2019 року позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Інкор" (вх. № 2230/19 від 15.07.2019 року) залишено без руху. Встановлено Товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Інкор" строк на усунення недоліків позовної заяви - п`ять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Встановлено Товариству з обмеженою відповідальністю науково-виробниче підприємство "Інкор" спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом: - обґрунтування позовних вимог у відповідності до вимог пунктів 4, 5, 6 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, а саме: - способу (способи) захисту прав або інтересів, передбачених законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; - попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; - відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви та зазначення доказів, та доказів які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); - підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; - подання до суду належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви (із зазначенням дати їх засвідчення).
22.07.2019 року через канцелярію суду від позивача надійшла заява вх. № 17562 про усунення недоліків позовної заяви.
Беручи до уваги вищезазначене позивачем усунуто недоліки, які стали підставою для залишення позовної заяви без руху у встановлений судом строк.
Дослідивши матеріали позовної заяви, господарський суд встановив, що позовну заяву подано з додержанням вимог статей 20, 27, 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України, а відтак суд, на підставі статті 176 Господарського процесуального кодексу України, приймає позовну заяву до розгляду та відкриває провадження у справі.
Згідно приписів частини 1 статті 247 Господарського процесуального кодексу України у спрощеному позовному провадженні господарський суд розглядає малозначні справи.
Відповідно до частини 1 статті 249 Господарського процесуального кодексу України клопотання позивача про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження подається у письмовій формі з поданням позовної заяви або може міститися у ній.
Як вбачається із пункту 1 прохальної частини позовної заяви, позивач просить суд визнати справу малозначною та розглядати в порядку спрощеного позовного провадження.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 01 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1921 гривня.
Отже, на момент подання позову, малозначною справою є справа, у яких ціна позову не перевищує 192 100,00 грн.
Приймаючи до уваги характер спірних правовідносин, клопотання позивача та те, що ціна позову у даній справі становить 3 698, 50 грн., що свідчить про те, що справа відповідає ознакам малозначної справи, наведеним у пункті 1 частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, суд приходить до висновку про розгляд справи № 922/2230/19 в порядку спрощеного позовного провадження.
Відповідно до частини 5 статті 252 Господарського процесуального кодексу України суд вважає за необхідне з власної ініціативи призначити розгляд даної справи в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін у відповідності до частини 2 статті 120 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись статтями 12, 120, 162, 164, 176, 234, 235, 247, 250, 251, 252 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 922/2230/19.
2. Справу розглядати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін.
3. Судове засідання з розгляду справи по суті призначити на 20.08.2019 року о(б) 12:00 год.
4. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під`їзд, 1-й поверх, зал № 128.
5. Встановити відповідачу п`ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має надіслати суду відзив, який повинен відповідати вимогам статті 165 Господарського процесуального кодексу України, і всі письмові та електронні докази, висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Копію відзиву та доданих до нього документів відповідач має надіслати (надати) іншим учасникам справи одночасно із надсиланням (наданням) відзиву до суду та докази надіслання надати суду разом із відзивом на позов.
6. Встановити позивачу строк для подання відповіді на відзив - протягом 5 днів з дня отримання відзиву на позов.
7. Встановити відповідачу строк для подання заперечення - протягом 5 днів з дня отримання відповіді на відзив.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до вимог статті 60 Господарського процесуального кодексу України документи, що підтверджують повноваження представників.
9. Звернути увагу відповідача, що у разі ненадання відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи (частина 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України).
10. Звернути увагу відповідача, що він повинен подати суду докази разом з поданням відзиву (частина 3 статті 80 Господарського процесуального кодексу України). При цьому, якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу. (частина 4 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
Копії доказів (крім речових доказів), що подаються до суду, заздалегідь надсилаються або надаються особою, яка їх подає, іншим учасникам справи. Суд не бере до уваги відповідні докази у разі відсутності підтвердження надсилання (надання) їх копій іншим учасникам справи, крім випадку, якщо такі докази є у відповідного учасника справи або обсяг доказів є надмірним, або вони подані до суду в електронній формі, або є публічно доступними. Докази, які не додані до позовної заяви чи до відзиву на неї, якщо інше не передбачено цим Кодексом, подаються через канцелярію суду або в судовому засіданні з клопотанням про їх приєднання до матеріалів справи (частина 9, частина 10 статті 80 Господарського процесуального кодексу України).
11. Звернути увагу учасників справи, що до їх заяв по суті справи (позовна заява; відзив на позовну заяву (відзив); відповідь на відзив; заперечення; пояснення третьої особи щодо позову або відзиву) додаються докази, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються їх пояснення, заперечення, аргументи та міркування, якщо такі докази не надані іншими учасниками справи, а також додаються документи, що підтверджують надіслання (надання) вказаних заяв і доданих до них доказів іншим учасникам справи, також до заяв по суті справи, які підписані представником учасника справи, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження його представника.
12. Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації у справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Дана ухвала не підлягає оскарженню.
Ухвалу складено та підписано 23 липня 2019 року.
Суддя О.О. Ємельянова
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 24.07.2019 |
Номер документу | 83177095 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Ємельянова О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні