Справа № 338/402/19
Провадження № 22-ц/4808/1072/19
Головуючий у 1 інстанції Рибка Л. Я.
Суддя-доповідач Томин
У Х В А Л А
23 липня 2019 року м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський апеляційний суд в складі судді Томин О.О., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Богородчанського районного суду від 4 липня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Марківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області про визнання спадщини відумерлою та передачу її територіальній громаді с. Маркова в особі Марківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області,
в с т а н о в и в:
Рішенням Богородчанського районного суду від 4 липня 2019 року відмовлено в задоволенні позову ОСОБА_1 до Марківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області про визнання спадщини відумерлою та передачу її територіальній громаді с. Маркова в особі Марківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області.
Не погоджуючись із вказаним рішенням, ОСОБА_1 подав апеляційну скаргу.
Однак, подана апеляційна скарга не відповідає вимогам ЦПК України, а саме апелянтом не сплачено судовий збір.
До апеляційної скарги апелянтом додано клопотання про звільнення від сплати судового збору, яке мотивоване тим, що розмір судового збору перевищує 5% його річного доходу за попередній календарний рік, що підтверджується відомостями з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків про суми виплачених доходів та утриманих податків.
Частиною 3 ст. 3 ЦПК України встановлено, що провадження в цивільних справах здійснюється відповідно до законів, чинних на час вчинення окремих процесуальних дій, розгляду і вирішення справи.
Згідно з ч.ч. 1, 3 ст. 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до сплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.
Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: 1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або 2) позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або 3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Особа, яка заявляє клопотання про звільнення від сплати судового збору, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Статтею 129 Конституції України визначено, що однією із основних засад судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.
Відповідно до статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод судові процедури повинні бути справедливі для всіх учасників процесу.
Як вбачається з матеріалів справи та копії довіреності від 15.03.2018 року, виданої ОСОБА_1 на ім`я ОСОБА_3 (а.с. 5), позивач проживає в Російській Федерації.
При цьому апелянтом не надано належних та допустимих докази на підтвердження того, що його майновий стан перешкоджає сплаті ним судового збору у встановленому законодавством порядку і розмірі.
Доводи, викладені у клопотанні не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення заявника від сплати судового збору, тому у задоволенні такого клопотання слід відмовити.
Згідно п. 1.6 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір від 08.07.2011 року №3674-VІ розмір ставки судового збору за подання апеляційної скарги на рішення суду становить 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
З матеріалів справи вбачається, що позивач в 2019 році звернувся в суд з позовом про визнання спадщини відумерлою та передачу її територіальній громаді.
За положеннями п. 1 ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір розмір ставки судового збору за подання до суду позовної заяви немайнового характеру, яка подана фізичною особою, становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ст. 7 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік з 1 січня 2019 року розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб становить 1921 грн. 00 коп.
Враховуючи наведене, розмір судового збору, який підлягає сплаті апелянтом, становить 1152 грн. 60 коп.
Зазначену суму судового збору апелянту слід сплатити на рахунок отримувача - 34314206080009; отримувач - УК у м. Івано-Франківську; код ЄДРПОУ отримувача - 37952250; банк отримувача - Казначейство України (ЕАП); код банку (МФО) - 899998; код класифікації доходів бюджету - 22030101, найменування коду класифікації доходів бюджету - судовий збір (Державна судова адміністрація), наявність відомчої ознаки - 80 , BLKK - AC.
При цьому, при заповненні платіжного документа потрібно вказати вищевказані реквізити, а також у графі Код платника слід зазначити: *;101;
На підтвердження сплати судового збору оригінал квитанції (платіжного доручення) необхідно направити в апеляційний суд. Або надати належні та допустимі докази наявності підстав для звільнення від сплати судового збору.
Згідно п. 2 ст. 357 ЦПК України, до апеляційної скарги, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 356 цього Кодексу, застосовуються положення ст. 185 цього Кодексу.
За таких обставин апеляційну скаргу слід залишити без руху та надати строк для усунення зазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 185, 356, 357 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Відмовити ОСОБА_1 у звільненні від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення Богородчанського районного суду від 4 липня 2019 року.
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Богородчанського районного суду від 4 липня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Марківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області про визнання спадщини відумерлою та передачу її територіальній громаді с. Маркова в особі Марківської сільської ради Богородчанського району Івано-Франківської області - залишити без руху.
Для виправлення зазначених в ухвалі недоліків встановити апелянту строк, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали.
Попередити, що у випадку неусунення в зазначений строк апелянтом недоліків апеляційної скарги, вона буде вважатись неподаною та буде повернута апелянту.
Ухвала касаційному оскарженню не підлягає.
Суддя Томин О.О.
Суд | Івано-Франківський апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 24.07.2019 |
Номер документу | 83200427 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Івано-Франківський апеляційний суд
Томин О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні