Справа № 428/8179/19
Провадження №2/428/2162/2019
УХВАЛА
22 липня 2019 року м. Сєвєродонецьк
Суддя Сєвєродонецького міського суду Луганської області Посохов І.С., розглянувши позовну заяву адвоката Оковітова Романа Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Споживчого кооперативу Камелот про внесення запису про звільнення до трудової книжки, стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні, -
ВСТАНОВИВ:
Адвокат Оковітов Роман Володимирович в інтересах ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Споживчого кооперативу Камелот про внесення запису про звільнення до трудової книжки, стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні.
Розглянувши подану позовну заяву, вважаю за необхідне залишити зазначену заяву без руху з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
З позовної заяви та доданих до неї документів вбачається, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у ст. 175 і 177 ЦПК України.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
З позовної заяви вбачається, що представником позивача не зазначена ціна позову на день його подання до суду.
Відповідно до ч. 4 ст. 177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Представником позивача документ про сплату судового збору до позовної заяви не додано. В позовній заяві представник позивача посилається на те, що від сплати судового збору позивач звільнений на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір .
Однак, зазначене твердження представника позивача є помилковим.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі.
У позовній заяві представник позивача ОСОБА_2 просить стягнути з відповідача на користь позивача заборгованість із заробітної плати у сумі 4 173, 00 грн. та середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні у сумі 18 954, 30 грн., розрахований станом на 12.07.2019.
Тобто, відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір позивач звільнений від сплати судового збору лише щодо позовних вимог про стягнення заробітної плати. Натомість середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні, який позивач просить стягнути з відповідача, є свого роду компенсацією за несвоєчасне виконання роботодавцем свого обов`язку розрахуватись з працівником при звільненні і не є складовою заробітної плати.
Правова позиція з цього питання викладена у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30.01.2019 року по справі № 910/4518/16, згідно з якою пільга щодо сплати судового збору, передбачена пунктом 1 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір , згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
Таким чином, щодо позовних вимог про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні позивач від сплати судового збору не звільняється.
Відповідно до ч. 2 ст. 4 Закону України Про судовий збір за подання до суду позовної заяви майнового характеру, яка подана фізичною особою, підлягає сплаті судовий збір у розмірі 1 % ціни позову, але не менше 768,40 грн. та не більше 9 605, 00 грн., отже сплаті підлягає судовий збір у сумі 768, 40 грн.
Відповідно до ч. 2 ст. 185 ЦПК України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин суд вважає, що позовну заяву адвоката Оковітова Романа Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Споживчого кооперативу Камелот про внесення запису про звільнення до трудової книжки, стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні слід залишити без руху, а позивачу надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. 175, 177, 185, 258-260 ЦПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву адвоката Оковітова Романа Володимировича в інтересах ОСОБА_1 до Споживчого кооперативу Камелот про внесення запису про звільнення до трудової книжки, стягнення заборгованості із заробітної плати та середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні залишити без руху, про що сповістити позивача, надавши йому для усунення зазначених недоліків десятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч. 3 ст. 185 ЦПК України роз`яснити, що у випадку не усунення зазначених недоліків, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І. С. Посохов
Суд | Сєвєродонецький міський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2019 |
Оприлюднено | 25.07.2019 |
Номер документу | 83215146 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сєвєродонецький міський суд Луганської області
Посохов І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні