Постанова
від 18.07.2019 по справі 560/388/19
СЬОМИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 560/388/19

Головуючий суддя 1-ої інстанції - Блонський В.К.

Суддя-доповідач - Шидловський В.Б.

18 липня 2019 року

м. Вінниця

Сьомий апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді: Шидловського В.Б.

суддів: Матохнюка Д.Б. Боровицького О. А. ,

за участю: секретаря судового засідання: Ткач В.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС" на рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 квітня 2019 року у справі за адміністративним позовом Державної служби України з питань праці Управління Держпраці у Хмельницькій області до Приватного акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС" про застосування заходів реагування,

В С Т А Н О В И В :

У лютому 2019 року Управління Держпраці у Хмельницькій області звернулося до суду з адміністративним позовом у якому просить застосувати заходи реагування до приватного акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС" у вигляді зупинення експлуатації:

- технологічних транспортних засобів, а саме: автонавантажувача модель 40816 зав.№28355 1992 р.в.; електрокарів (2 од.): модель ЕП0062, інв. № 08019, інв. № 08020;

- повітрозбірника реєст. № 1710 зав. № 77186674;

- вантажопідіймальних кранів, а саме:

- кранів-балок (15 од.): інв. № 02650 зав. № 9870; інв. № 00221 зав. № 221; інв. № 00433 зав. № 433; інв. № 00343 зав. № 343; інв. № 00344 зав. №1017; інв. № 00709 зав. № б/н; інв. №00708 зав. № 299; інв. № 02022 зав. № 9296; інв. № 00172 зав .№ 172; інв. № 00923 зав. № 4264; інв. № 05738 зав. № 0121; інв. № 01470 зав. № 347; інв. № 00345 зав. № 345; інв. № 00119 зав. №119; інв. № 05576 зав. № 6832;

- кранів мостових (5 од.): інв. № 01586 зав. № 1034; інв. № 00980 зав. № 582; інв. № 01892 зав. № 16251; інв. № 00115 зав. № 115; інв. № 0054 зав. № 54.

Позовні вимоги мотивовані тим, що під час проведення контролюючим органом планової перевірки дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки приватного акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС" виявлено ряд порушень в даній сфері, що створюють загрозу життю та здоров`ю людей. Зазначені факти порушень зафіксовані в акті перевірки № 22-01/37 від 21 січня 2019 року, та в приписі № 22-01/37-32 від 21.01.2019 року щодо зобов`язання усунення порушень. Зважаючи на те, що вищенаведені порушення вимог безпеки створюють загрозу життю та здоров`ю людей на території приватного акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС", позивач просить застосувати до відповідача заходи державного нагляду.

Рішенням Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 квітня 2019 року позовні вимоги задоволено.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції, відповідачем подано апеляційну скаргу, в якій він просить скасувати оскаржуване рішення та ухвалити нове, яким в хадоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Обґрунтовуючи вимоги апеляційної скарги апелянт посилається на порушення судом першої інстанції, при прийнятті рішення, норм матеріального та процесуального права, також неповне з`ясування обставин, що мають значення для справи, з обставин і обґрунтувань, викладених в апеляційній скарзі.

Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, перевіривши рішення суду та доводи апеляційної скарги, дослідивши матеріали справи, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідно до наказу Управління Держпраці у Хмельницькій області від 26.11.2018 року № 245, та направлення на перевірку № 5/19 від 09.01.2019 року в період з 15.01.2019 року по 21.01.2019 року посадова особа позивача здійснила планову перевірку дотримання вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки в приватному акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС".

За результатами перевірки встановлено ряд порушень приватним акціонерним товариством "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС" вимог нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, зокрема:

1. Підприємство не отримало дозвіл на експлуатацію обладнання устаткування підвищеної небезпеки, а саме: посудини, що працюють під тиском понад 0,5 бар (повітрозбірник реєст. №1710 зав.№77186674), вантажопідіймальних кранів (кран-балки 15 од. інв. № 02650 зав. №9870; інв. № 00221 зав. № 221; інв. № 00433 зав. № 433; інв. № 00343 зав. № 343; інв. № 00344 зав. №1017; інв. № 00709 зав. № б/н; інв. № 00708 зав. № 299; інв. № 02022 зав. № 9296; інв. № 00172 зав. № 172; інв. № 00923 зав. № 4264; інв. № 05738 зав. № 0121; інв. № 01470 зав. № 347; інв. №00345 зав. № 345; інв. № 00119 зав. № 119; інв. № 05576 зав. № 6832; кранів мостових 5 од. інв. № 01586 зав. № 1034; інв. № 00980 зав. № 582; інв. № 01892 зав. № 16251; інв. № 00115 зав. №115; інв. № 0054 зав. № 54; крану козлового МККС-12.5 інв.№05357), що є порушенням вимог ст.21 Закону України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ, Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26 жовтня 2011 року № 1107 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 7 лютого 2018 р. № 48).

2. Допущено експлуатацію повітрозбірника реєст. № 1710 зав. № 77186674, що не пройшов періодичний зовнішній і внутрішній огляд, що є порушенням вимог ст. 13 Закону України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ, пп.11 п.1 глави 1 розділу VII Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 № 333, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 10.04.2018 за № 433/31885 (НПАОП 0.00- 1.81-18).

3. Не проводиться перевірка справності роботи манометрів, запобіжних клапанів із записом в змінному журналі, що є порушенням вимог ст. 13 Закону України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ, п.1 глави 3 розділу VII Правил охорони праці під час експлуатації обладнання, що працює під тиском, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 05.03.2018 № 333, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України від 10.04.2018 за № 433/31885 (НПАОП 0.00-1.81-18).

4. Працівники, що допущені до керування вантажопідіймальними кранами з підлоги не пройшли спеціальне навчання, що є порушенням вимог ст. 18 Закону України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ, п.4.1 Типового положення про порядок проведення навчання і перевірки знань з питань охорони праці, затвердженого Наказом Державного комітету України з нагляду за охороною праці 26.01.2005 № 15, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 15 лютого 2005 р. за № 231/10511 (НПАОП 0.00-4.12.05).

5. Кран-балки (15 од.) інв. № 02650 зав. № 9870; інв. № 00221 зав. № 221; інв. № 00433 зав. № 433; інв. № 00343 зав. № 343; інв. № 00344 зав. № 1017; інв. № 00709 зав. № б/н; інв. № 00708 зав. № 299; інв. № 02022 зав. № 9296; інв. № 00172 зав. № 172; інв. № 00923 зав. № 4264; інв. №05738 зав. № 0121; інв. № 01470 зав. № 347; інв. № 00345 зав. № 345; інв. № 00119 зав. № 119; інв. № 05576 зав. № 6832; крани мостові (5 од.) інв. № 01586 зав. № 1034; інв. № 00980 зав. №582; інв. № 01892 зав. № 16251; інв. № 00115 зав. № 115; інв. № 0054 зав. № 54 не пройшли періодичний та позачерговий технічні огляди, що є порушенням вимог ст.13 Закону України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ, п.1 глави 3 розділу VI Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання НПАОП 0.00-1.80-18, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 р. № 62, зареєстрованих в Мін`юсті 27 лютого 2018 року за № 244/31696.

6. Не розроблено систему планово-попереджувальних ремонтів вантажопідіймальних кранів на 2019 рік, що є порушенням вимог ст. 13 Закону України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ, п. 7 глави 1 розділу V Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання НПАОП 0.00-1.80-18, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 року № 62, зареєстрованих в Мін`юсті 27 лютого 2018 року за № 244/31696.

7. Відсутній журнал технічних обслуговувань і ремонтів кранів, що є порушенням вимог ст.13 Закону України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ, п.7 глави 1 розділу V Правил охорони праці під час експлуатації вантажопідіймальних кранів, підіймальних пристроїв і відповідного обладнання НПАОП 0.00-1.80-18, затверджених наказом Міністерства соціальної політики України від 19.01.2018 року № 62, зареєстрованих в Мін`юсті 27 лютого 2018 року за №244/31696.

8. Технологічні транспортні засоби 3 одиниці (автонавантажувач модель 40816 зав. № 28355 1992 р.в., електрокари 2 одиниці: модель ЕП0062, інв.№08019, №08020), не зареєстровані, та не пройшли техогляд, що є порушенням вимог ст. 13 Закону України "Про охорону праці" № 2694-ХІІ, п.6, п.7, п.9 Порядку відомчої реєстрації та ведення обліку великотоннажних та інших технологічних транспортних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 січня 2010 року № 8.

За результатами перевірки складений акт від 21.01.2019 року № 22-01/37, та винесений припис від 21.01.2019 року № 22-01/37-32.

Вважаючи, що подальша експлуатація відповідачем:

- технологічних транспортних засобів, а саме: автонавантажувача модель 40816 зав.№28355 1992р.в.; електрокарів (2од.): модель ЕП0062, інв. №08019, інв. №08020).

- повітрозбірника реєст. № 1710 зав. № 77186674;

- вантажопідіймальних кранів, а саме:

- кранів-балок (15 од.): інв. № 02650 зав. № 9870; інв. № 00221 зав. № 221; інв. № 00433 зав. № 433; інв. № 00343 зав. № 343; інв. № 00344 зав. №1017; інв. № 00709 зав. № б/н; інв. №00708 зав. № 299; інв. № 02022 зав. № 9296; інв. № 00172 зав .№ 172; інв. № 00923 зав. № 4264; інв. № 05738 зав. № 0121; інв. № 01470 зав. № 347; інв. № 00345 зав. № 345; інв. № 00119 зав. №119; інв. № 05576 зав. № 6832;

- кранів мостових (5 од.): інв. №01586 зав. № 1034; інв. № 00980 зав. № 582; інв. № 01892 зав. № 16251; інв. № 00115 зав. № 115; інв. № 0054 зав. № 54, створює загрозу життю та здоров`ю працівників приватного акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС", позивач звернувся до суду з цим позовом.

Задовольняючи позовні вимоги суд першої інстанції дійшов висновку, що подальша експлуатація вказаних технологічних транспортних засобів створює загрозу життю та здоров`ю людей, а тому їх експлуатацію слід зупинити.

Колегія суддів погоджується з таким висновком суду першої інстанції з огляду на наступне.

Згідно з пунктом 1 Положення про Державну службу України з питань праці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2015 № 96 (далі - Положення), державна служба України з питань праці (Держпраці) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра соціальної політики, і який реалізує державну політику у сферах промислової безпеки, охорони праці, гігієни праці, здійснення державного гірничого нагляду, а також з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, на випадок безробіття (далі - загальнообов`язкове державне соціальне страхування) в частині призначення, нарахування та виплати допомоги, компенсацій, надання соціальних послуг та інших видів матеріального забезпечення з метою дотримання прав і гарантій застрахованих осіб.

Відповідно до пункту 7 Положення, Держпраці здійснює свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи.

Згідно з пп.16 пункту 4 Положення, Держпраці відповідно до покладених на неї завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням законодавства у сфері охорони праці в частині безпечного ведення робіт, гігієни праці, промислової безпеки, безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами промислового призначення, у тому числі з питань: забезпечення працівників спеціальним одягом, спеціальним взуттям та іншими засобами індивідуального та колективного захисту; монтажу, ремонту, реконструкції, налагодження і безпечної експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних та інших засобів виробництва і машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки; безпеки робіт у сфері поводження з вибуховими матеріалами, проведення робіт з утилізації звичайних видів боєприпасів, ракетного палива та вибухових матеріалів військового призначення; виробництва, зберігання, використання отруйних речовин у виробничих процесах, у тому числі продуктів біотехнологій та інших біологічних агентів; організації проведення навчання (в тому числі спеціального) і перевірки знань з питань охорони праці; навчання працівників у сфері поводження з вибуховими матеріалами та перевірки їх знань.

Відповідно до абзацу 2 статті 1 Закону України Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності від 05.04.2007 №877-V (далі - Закон № 877-V), державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб`єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, допустимого рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

Частиною 7 статті 7 Закону № 877-V встановлено, що на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду. У разі необхідності вжиття інших заходів реагування орган державного нагляду (контролю) протягом п`яти робочих днів з дня завершення здійснення заходу державного нагляду (контролю) складає припис, розпорядження, інший розпорядчий документ щодо усунення порушень, виявлених під час здійснення заходу, а у випадках, передбачених законом, також звертається у порядку та строки, встановлені законом, до адміністративного суду з позовом щодо підтвердження обґрунтованості вжиття до суб`єкта господарювання заходів реагування, передбачених відповідним розпорядчим документом.

Відповідно до частини 8 статті 7 Закону № 877-V, припис - обов`язкова для виконання у визначені строки письмова вимога посадової особи органу державного нагляду (контролю) суб`єкту господарювання щодо усунення порушень вимог законодавства. Припис не передбачає застосування санкцій щодо суб`єкта господарювання. Припис видається та підписується посадовою особою органу державного нагляду (контролю), яка здійснювала перевірку.

На переконання суду, застосування таких заходів реагування як повне або часткове зупинення роботи підприємств, об`єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів можливе тільки на підставі судового рішення адміністративного суду.

Зазначена правова позиція висвітлена в постанові Верховного Суду від 26 червня 2019 року у справі № 815/3606/17.

З матеріалів справи слідує, що на підтвердження факту усунення порушень, встановлених перевіркою, відповідач надав суду копії:

1) декларації відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства з питань охорони праці № 104/19 від 15.03.2019 року;

2) наказу від 06.03.2019 року № 31 Про тимчасову заборону експлуатації технологічних транспортних засобів, яким в зв`язку з виробничою необхідністю - до проходження техогляду і здійснення реєстрації технологічних транспортних засобів, заборонено експлуатацію:

- автонавантажувача мод. 40816 зав № 28355;

- електрокари мод. ЕП0062 інв. 080019;

- електрокари мод. ЕП0062 інв. 080020;

3) наказу від 06.03.2019 року № 32 Про тимчасову заборону експлуатації вантажопідіймальних кранів, яким в зв`язку з виробничою необхідністю - до проходження періодичного та позачергового технічного огляду вантажопідіймальних кранів, заборонено експлуатацію, в тому числі:

- кранів-балок (15 од.): інв. № 02650 зав. № 9870; інв. № 00221 зав. № 221; інв. № 00433 зав. № 433; інв. № 00343 зав. № 343; інв. № 00344 зав. №1017; інв. № 00709 зав. № б/н; інв. №00708 зав. № 299; інв. № 02022 зав. № 9296; інв. № 00172 зав .№ 172; інв. № 00923 зав. № 4264; інв. № 05738 зав. № 0121; інв. № 01470 зав. № 347; інв. № 00345 зав. № 345; інв. № 00119 зав. №119; інв. № 05576 зав. № 6832;

- кранів мостових (5 од.): інв. № 01586 зав. № 1034; інв. № 00980 зав. № 582; інв. № 01892 зав. № 16251; інв. № 00115 зав. № 115; інв. № 0054 зав. № 54.

4) договорів № 167 від 19.02.2019 року, № 00227 від 06.03.2019 року, № 00350 від 04.04.2019 року укладених між ДП "Подільський експертно-технічний центр Держпраці" та ПрАТ "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "Пригма-Прес" на експертне обстеження технологічного транспорту, технологічний огляд технологічного транспорту, а саме: електрокара ЕП-006.2, та автонавантажувача АВ 40814.

5) платіжних доручень на оплату виконання робіт, відповідно до договорів № 167 від 19.02.2019 року, № 00227 від 06.03.2019 року, № 00350 від 04.04.2019 року;

6) акту надання послуг № 167 від 19.02.2019 року на виконання договору № 167 від 19.02.2019 року;

7) договорів № 20-09 від 20.02.2019 року та № 34 від 05.03.2019 року укладених між колективним підприємством "Зварювальна лабораторія" та ПрАТ "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "Пригма-Прес" на експерте обстеження і проведення технічного огляду кранів-мостивих (4 одиниці);

8) платіжних доручень на оплату виконання робіт, відповідно до договорів № 20-09 від 20.02.2019 року та № 34 від 05.03.2019 року;

9) акту надання послуг № 024 від 28.02.2019 року на виконання договору № 20-09 від 20.02.2019 року;

10) посвідчення № 138239 про право виконання робіт з підвищеною небезпекою;

11) паспорту повітрозбірника реєстраційний № 1710 зав. № 77186674;

12) змінного журналу роботи компресора;

13) процедури проведення періодичного технічного обслуговування, налагодження та ремонту обладнання, затвердженого 18.02.2019 року головним інженером ПрАТ "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "Пригма-Прес";

14) річного плану технічного обслуговування і планово-попереджувальних ремонтів вантажопідйомних механізмів на 2019 рік;

15) журналу технічних обслуговувань і ремонтів вантажопідіймального обладнання, які передбачені системою ППР;

15) схеми стропування вантажу.

Однак надані відповідачем докази підтверджують виконання відповідачем припису № 22-01/37-32 від 21.01.2019 року щодо усунення лише частини порушень в частині законодавства про охорону праці.

Разом з тим відповідачем не надано доказів на підтвердження виконання вказаного припису щодо отримання спеціальних дозволів на експлуатацію обладнання устаткування підвищеної небезпеки, а саме: посудин, що працюють під тиском понад 0,5 бар:

- повітрозбірника реєст. № 1710 зав. № 77186674;

- вантажопідіймальних кранів, а саме:

- кранів-балок (15 од.): інв. № 02650 зав. № 9870; інв. № 00221 зав. № 221; інв. № 00433 зав. № 433; інв. № 00343 зав. № 343; інв. № 00344 зав. №1017; інв. № 00709 зав. № б/н; інв. №00708 зав. № 299; інв. № 02022 зав. № 9296; інв. № 00172 зав .№ 172; інв. № 00923 зав. № 4264; інв. № 05738 зав. № 0121; інв. № 01470 зав. № 347; інв. № 00345 зав. № 345; інв. № 00119 зав. №119; інв. № 05576 зав. № 6832;

- кранів мостових (5 од.): інв. № 01586 зав. № 1034; інв. № 00980 зав. № 582; інв. № 01892 зав. № 16251; інв. № 00115 зав. № 115; інв. № 0054 зав. № 54, щодо здійснення їх технічного огляду, та щодо здійснення державної реєстрації автонавантажувача модель 40816 зав.№ 28355 1992 р.в.; електрокарів (2од.): модель ЕП0062, інв. №08019, інв. №08020.

Колегія суддів наголошує, що відповідач самостійно звернувся до Управління Держпраці у Хмельницькій області із заявою про проведення позапланової перевірки щодо виконання вимог припису від 21.01.2019 року № 22-01/37-32, тому судом не приймаються до уваги покликання апелянта на ту обставину, що в приписі зазначено строк виконання п.1 до 21.04.2019 року, оскільки відповідач на момент звернення із відповідною заявою до органу Держпраці вважав, що зазначений пункт він виконав.

Також слід зазначити, що чинним законодавством не передбачено вжиття заходів регулювання у вигляді зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг суб`єктами господарювання, лише після спливу встановленого строку усунення порушень, визначених у приписі про усунення виявлених порушень.

Суд першої інстанції вірно зазначив, що зупинення експлуатації об`єктів, які становлять небезпеку для життя, та здоров`я людей, не залежить від визначеного у приписі строку усунення вказаних порушень, оскільки життя, та здоров`я людини є найвищою соціальною цінністю в державі.

За змістом частини 1 Закону № 877-V підставами для здійснення позапланових заходів є, зокрема, подання суб`єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; перевірка виконання суб`єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення попереднього заходу органом державного нагляду (контролю).

Згідно висновків позапланової перевірки, зазначених в акті перевірки суб`єкта господарювання (виробничого об`єкта) щодо дотримання вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки приватного акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС" № 22-01/235 від 07 березня 2019 року, - відповідачем не усунені вимоги припису від 21.01.2019 року щодо отримання спеціальних дозволів на експлуатацію обладнання устаткування підвищеної небезпеки, а саме: посудин, що працюють під тиском понад 0,5 бар (кранів), щодо здійснення їх технічного огляду, та щодо здійснення державної реєстрації автонавантажувача, та електрокарів.

Колегія суддів погоджується із тим, що наказ відповідача від 06.03.2019 року № 31 Про тимчасову заборону експлуатації технологічних транспортних засобів, яким в зв`язку з виробничою необхідністю - до проходження техогляду і здійснення реєстрації технологічних транспортних засобів, заборонено експлуатацію:

- автонавантажувача мод. 40816 зав № 28355;

- електрокари мод. ЕП0062 інв. 080019;

- електрокари мод. ЕП0062 інв. 080020;

та наказ від 06.03.2019 року № 32 Про тимчасову заборону експлуатації вантажопідіймальних кранів, яким в зв`язку з виробничою необхідністю - до проходження періодичного та позачергового технічного огляду вантажопідіймальних кранів, заборонено експлуатацію, в тому числі:

- кранів-балок (15 од.): інв. № 02650 зав. № 9870; інв. № 00221 зав. № 221; інв. № 00433 зав. № 433; інв. № 00343 зав. № 343; інв. № 00344 зав. №1017; інв. № 00709 зав. № б/н; інв. №00708 зав. № 299; інв. № 02022 зав. № 9296; інв. № 00172 зав .№ 172; інв. № 00923 зав. № 4264; інв. № 05738 зав. № 0121; інв. № 01470 зав. № 347; інв. № 00345 зав. № 345; інв. № 00119 зав. №119; інв. № 05576 зав. № 6832;

- кранів мостових (5 од.): інв. №01586 зав. № 1034; інв. № 00980 зав. № 582; інв. № 01892 зав. № 16251; інв. № 00115 зав. № 115; інв. № 0054 зав. № 54 -

не можуть слугувати належними доказами виконання припису від 21.01.2019 року № 22-01/37-32.

З урахуванням зазначених обставин та враховуючи те, що експлуатація:

- технологічних транспортних засобів, а саме: автонавантажувача модель 40816 зав.№28355 1992р.в.; електрокарів (2од.): модель ЕП0062, інв. №08019, інв. №08020;

- повітрозбірника реєст. № 1710 зав. № 77186674;

- вантажопідіймальних кранів, а саме:

- кранів-балок (15 од.): інв. № 02650 зав. № 9870; інв. № 00221 зав. № 221; інв. № 00433 зав. № 433; інв. № 00343 зав. № 343; інв. № 00344 зав. №1017; інв. № 00709 зав. № б/н; інв. №00708 зав. № 299; інв. № 02022 зав. № 9296; інв. № 00172 зав .№ 172; інв. № 00923 зав. № 4264; інв. № 05738 зав. № 0121; інв. № 01470 зав. № 347; інв. № 00345 зав. № 345; інв. № 00119 зав. №119; інв. № 05576 зав. № 6832;

- кранів мостових (5 од.): інв. №01586 зав. № 1034; інв. № 00980 зав. № 582; інв. № 01892 зав. № 16251; інв. № 00115 зав. № 115; інв. № 0054 зав. № 54 створює загрозу життю та здоров`ю людей, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що їх експлуатацію слід зупинити.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду першої інстанції.

Таким чином, на думку колегії суддів апеляційної інстанції, суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про задоволення позовних вимог.

Відповідно до п.1 ч.1 ст.315, 316 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись ст.ст. 243, 250, 308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 329 КАС України, суд

П О С Т А Н О В И В :

апеляційну скаргу Приватного акціонерного товариства "Хмельницький завод ковальсько-пресового устаткування "ПРИГМА-ПРЕС" залишити без задоволення, а рішення Хмельницького окружного адміністративного суду від 10 квітня 2019 року - без змін.

Постанова суду набирає законної сили з дати її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку згідно зі ст.ст.328, 329 КАС України.

Постанова суду складена в повному обсязі 23 липня 2019 року.

Головуючий Шидловський В.Б. Судді Матохнюк Д.Б. Боровицький О. А.

СудСьомий апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.07.2019
Оприлюднено26.07.2019
Номер документу83217229
СудочинствоАдміністративне