Ухвала
від 24.07.2019 по справі 691/749/17
КАСАЦІЙНИЙ ЦИВІЛЬНИЙ СУД ВЕРХОВНОГО СУДУ

Ухвала

24 липня 2019 року

м. Київ

справа № 691/749/17

провадження № 61-13541ск19

Верховний Суд у складі судді Касаційного цивільного суду Зайцева А. Ю., розглянувши касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Дементьєва Тараса Михайловича на постанову Апеляційного суду Черкаської області від 28 травня 2019 року в справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Нова Нива , Товариства з обмеженою відповідальністю Богуслав Керамік , третя особа - ОСОБА_2 , про стягнення процентів за користування грошима, інфляційних витрат, коштів за невиконання грошового зобов`язання,

ВСТАНОВИВ:

10 липня 2019 року представник ОСОБА_1 - адвокат Дементьєв Т. М. подав засобами поштового зв`язку касаційну скаргу на постанову Апеляційного суду Черкаської області від 28 травня 2019 року з пропуском строку на касаційне оскарження.

Представником ОСОБА_1 - адвокатом Дементьєвим Т. М. в касаційній скарзі зазначено клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження з посиланням на те, що повний текст оскаржуваної постанови апеляційного суду він отримав у відділенні поштового зв`язку 10 червня 2019 року.

На підтвердження наведених доводів заявником надано відповідні докази, а саме: копія супровідного листа апеляційного суду від 03 червня 2019 року про направлення постанови апеляційного суду від 28 травня 2019 року, копія поштового конверту зі штрихкодовим ідентифікатором 1800209272008 та витяг з реєстру Укрпошта .

Відповідно до статті 390 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) касаційна скарга на судове рішення подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому повне судове рішення не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на касаційне оскарження, якщо касаційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому такого судового рішення. Строк на касаційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині третій статті 394 цього Кодексу.

Доводи клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження ухваленого у цій справі судового рішення та надані матеріали свідчать про поважність причин пропуску цього строку та наявність підстав для його поновлення.

Разом із цим, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду та вирішення питання про відкриття касаційного провадження, оскільки в порушення вимог пункту 3 частини четвертої статті 392 ЦПК України до касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документів, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Представником ОСОБА_1 - адвокатом Дементьєвим Т. М. у касаційній скарзі зазначено клопотання про відстрочення ОСОБА_1 сплати судового збору з посиланням на те, що вона немає можливості сплатити судовий збір за подання касаційної скарги в розмірі 16 000 грн.

У задоволенні клопотання слід відмовити з таких підстав.

Згідно з частинами першою та третьою статті 136 ЦПК України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі. З підстав, зазначених у частині першій цієї статті, суд у порядку, передбаченому законом, може зменшити розмір належних до оплати судових витрат, пов`язаних з розглядом справи, або звільнити від їх сплати.

Відповідно до статті 8 Закону України Про судовий збір , враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов: розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або позивачами є: а) військовослужбовці; б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів; в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда; г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї; ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Наведені у клопотанні доводи не дають підстав для його задоволення, оскільки заявником не надано жодних належних доказів на підтвердження того, що ОСОБА_1 дійсно позбавлена можливості сплатити судовий збір за подання касаційної скарги у встановленому законом розмірі, зокрема, довідки про доходи чи їх відсутність у 2018 році, про склад сім`ї, про наявність на утриманні непрацездатних членів сім`ї, банківських документів про відсутність на рахунку коштів, довідки податкового органу про перелік розрахункових та інших рахунків тощо.

Зазначене відповідає положенням статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, згідно з якою судові процедури повинні бути справедливими для всіх учасників процесу.

Статтею 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом.

За таких обставин, заявнику необхідно сплатити судовий збір за подання касаційної скарги.

Ставка судового збору, чинна на час подання касаційної скарги на рішення суду, встановлена підпунктом 7 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір та визначена у розмірі 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми.

Позовну заяву подано у червні 2017 року, ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру фізичною особою становила 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1 600 грн) (підпункт 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір в редакції, чинній станом на час подання позовної заяви у даній справі).

Як вбачається з прохальної частини касаційної скарги представник ОСОБА_1 - адвокат Дементьєв Т. М. просить скасувати постанову апеляційного суду, якою позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено частково та стягнуто солідарно з відповідачів на її користь 458 622,56 грн та залишити без змін рішення районного суду, яким стягнуто солідарно з відповідачів на користь ОСОБА_1 4 114 093,40 грн, тобто оспорювана заявником сума складає 3 655 470,84 грн, а тому судовий збір за подання касаційної скарги в даному випадку, з урахуванням підпункту 1 пункту 1 частини другої статті 4 Закону України Про судовий збір , становить 16 000 грн (3 655 470,84 грн х 1 %, але не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, х 200%).

Судовий збір за подання касаційної скарги до Касаційного цивільного суду у складі Верховного Суду у розмірі 16 000грн має бути перерахований або внесений за реквізитами: отримувач коштів - УК у Печер. р-ні/Печерс. р-н/22030102, ЄДРПОУ - 38004897, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), МФО - 899998, рахунок отримувача - 31219207026007, ККДБ - 22030102 Судовий збір (Верховний Суд, 055) , символ звітності банку - 207.

Порядок сплати судового збору визначено статтею 6 Закону України Про судовий збір . На підтвердження сплати судового збору необхідно надати Верховному Суду квитанцію (платіжне доручення) або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до частини другої статті 393 ЦПК України у разі, якщо касаційна скарга оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 392 цього Кодексу, застосовуються положення статті 185 цього Кодексу (залишення заяви без руху), про що суддею постановляється відповідна ухвала.

Отже, касаційну скаргу слід залишити без руху з наданням можливості усунути вищевказані недоліки.

Керуючись статтями 185, 390, 392, 393 ЦПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання представника ОСОБА_1 - адвоката Дементьєва Тараса Михайловича задовольнити.

Поновити ОСОБА_1 строк на касаційне оскарження постанови Апеляційного суду Черкаської області від 28 травня 2019 року.

Відмовити представнику ОСОБА_1 - адвокату Дементьєву Тарасу Михайловичу в задоволенні клопотання про відстрочення ОСОБА_1 сплати судового збору за подання касаційної скарги.

Касаційну скаргу представника ОСОБА_1 - адвоката Дементьєва Тараса Михайловича на постанову Апеляційного суду Черкаської області від 28 травня 2019 року залишити без руху та надати для усунення зазначених вище недоліків строк десять днів з дня вручення цієї ухвали.

У разі невиконання у встановлений строк вимог цієї ухвали касаційна скарга вважатиметься неподаною та буде повернута заявнику.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя А. Ю. Зайцев

СудКасаційний цивільний суд Верховного Суду
Дата ухвалення рішення24.07.2019
Оприлюднено25.07.2019
Номер документу83230380
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —691/749/17

Ухвала від 11.11.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 27.08.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Ухвала від 24.07.2019

Цивільне

Касаційний цивільний суд Верховного Суду

Зайцев Андрій Юрійович

Постанова від 28.05.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Пономаренко В. В.

Постанова від 28.05.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Пономаренко В. В.

Ухвала від 07.05.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Пономаренко В. В.

Ухвала від 26.03.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Пономаренко В. В.

Ухвала від 22.03.2019

Цивільне

Апеляційний суд Черкаської області

Пономаренко В. В.

Рішення від 26.12.2018

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Савенко О. М.

Рішення від 26.12.2018

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Савенко О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні