Справа № 125/475/19
Провадження №22-ц/801/1807/2019
Категорія: 22
Головуючий у суді 1-ї інстанції Хитрук В. М.
Доповідач :Стадник І. М.
ВІННИЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
УХВАЛА
26 липня 2019 року місто Вінниця
Суддя Вінницького апеляційного суду Стадник І.М., вирішуючи питання про відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю МІЖЛІССЯ
на ухвалу Барського районного суду Вінницької області від 17 квітня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю МІЖЛІССЯ про розірвання договору оренди землі,
встановив:
Ухвалою Барського районного суду Вінницької області від 17 квітня 2019 року відкрито провадження у справі позовом ОСОБА_1 до ТОВ МІЖЛІССЯ про розірвання договору оренди землі.
Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, відповідач ТОВ МІЖЛІССЯ через свого представника адвоката Радзієвського А.М. оскаржило його в апеляційному порядку до Вінницького апеляційного суду.
Вивчивши подану відповідачем апеляційну скаргу приходжу до висновку про її повернення скаржнику з наступних підстав.
Вирішуючи питання про прийняття апеляційної скарги суд апеляційної інстанції керується положеннями статті 357 ЦПК України. Зокрема, частиною п`ятою цієї статті передбачено, що апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом апеляційної інстанції якщо скаргу подано на ухвалу, що не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (пункт 4).
Ухвали суду першої інстанції про відкриття провадження можуть бути оскаржені в апеляційному порядку окремо від рішення суду лише у разі відкриття провадження з порушенням правил підсудності (пункт 8 частини 1 статті 353 ЦПК України).
При цьому у ЦПК України розмежовано поняття підсудності та юрисдикції, а саме: цивільна юрисдикція або юрисдикція загальних судів визначає загальну компетенцію судів щодо розгляду цивільних справ та коло справ, які суди мають право розглядати і вирішувати в порядку цивільного судочинства, тоді як правила підсудності розмежовують підсудність справ судам одного виду юрисдикції - цивільної - за територіальною ознакою.
Змісту апеляційної скарги ТОВ МІЖЛІССЯ свідчить про те, що відповідач оскаржує ухвалу про відкриття провадження у справі вважаючи, що дана справа підлягає розгляду в порядку господарського судочинства так як правовідносини виходячи із змісту оспорюваних договорів є господарськими, а саме товариство є юридичною особою та суб`єктом господарювання.
Справи, що підлягають розгляду у порядку цивільного судочинства, визначено статтею 19 ЦПК України, що відноситься до предметної та суб`єктної юрисдикції, а не до територіальної. В свою чергу, правила підсудності (територіальна юрисдикція) визначені у статтях 26 - 32 ЦПК України.
Можливість оскарження окремо від рішення суду ухвали суду про відкриття провадження в справі з порушенням правил предметної, суб`єктної чи інстанційної юрисдикції ЦПК України не передбачена.
Оскільки ТОВ МІЖЛІССЯ оскаржує в апеляційному порядку ухвалу Барського районного суду Вінницької області від 17 квітня 2019 року про відкриття провадження у справі в частині перегляду цієї ухвали з підстав порушення судом правил предметної та суб`єктної юрисдикції, що не передбачено статтею 353 ЦПК України, така скарга підлягає поверненню.
Керуючись пунктом 4 частини 5 статті 357 ЦПК України, -
ухвалив:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю МІЖЛІССЯ на ухвалу Барського районного суду Вінницької області від 17 квітня 2019 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю МІЖЛІССЯ про розірвання договору оренди землі - повернути особі, яка її подала.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Верховного Суду протягом тридцяти днів.
Суддя апеляційного суду Стадник І.М.
Суд | Вінницький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2019 |
Оприлюднено | 28.07.2019 |
Номер документу | 83278348 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вінницький апеляційний суд
Стадник І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні