ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
29.07.2019справа №911/1785/19
Господарський суд міста Києва у складі судді Марченко О.В., розглянувши матеріали позовної заяви публічного акціонерного товариства Фідобанк (далі - Банк) в особі виконуючого обов'язки Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Банку Стрюкової І.О. (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 10; фактична адреса: 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 58; ідентифікаційний код 14351016)
до відділу державної виконавчої служби Євпаторійського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим (97404, АР Крим, м. Євпаторія, проспект Леніна, буд. 54), Першої євпаторійська державна нотаріальна контора (97404, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Дьомишева, 100-а) та Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул. Городецького, 13)
про звільнення з під арешту та зняти заборону відчуження з нерухомого майна,
без виклику представників учасників справи,
ВСТАНОВИВ:
Банк в особі виконуючого обов'язки Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Банку Стрюкової І.О. звернулося до господарського суду Київської області з позовом до відділу державної виконавчої служби Євпаторійського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим (далі - ВДВС), Першої євпаторійської державної нотаріальної контори та Міністерства юстиції України про:
- звільнення з під арешту та зняття заборони відчуження з нерухомого майна, а саме: житлового будинку № 52 з прибудовами А, А 1, А 2 (загальна площа 88, 7 кв.м.), літньої кухні Б, сараю Г і убиральні УБ, який на праві власності належить Банку, що знаходиться за адресою: Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія, смт Заозерне, вул. Садова, буд. 52; накладений на підставі постанови від 26.10.2004 №10340 ВДВС, реєстраційний номер обтяження від 01.11.2004 №1427859;
- звільнення з під арешту та зняття заборони відчуження з нерухомого майна, а саме: житлового будинку № 52 з прибудовами А, А 1, А 2 (загальна площа 88, 7 кв.м.), літньої кухні Б, сараю Г і убиральні УБ, який на праві власності належить Банку, що знаходиться за адресою: Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія, смт Заозерне, вул. Садова, буд. 52; накладений на підставі ухвали Європейського міського суду від 15.05.2006 у справі №2-2575/2006, реєстраційний номер обтяження від 15.05.2006 №3207437;
- звільнення з під арешту та зняття заборони відчуження з нерухомого майна, а саме: житлового будинку № 52 з прибудовами А, А 1, А 2 (загальна площа 88, 7 кв.м.), літньої кухні Б, сараю Г і убиральні УБ, який на праві власності належить Банку, що знаходиться за адресою: Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія, смт Заозерне, вул. Садова, буд. 52; накладений на підставі ухвали Європейського міського суду від 16.12.2003, реєстраційний номер обтяження від 12.01.2007 №4348194;
- звільнення з під арешту та зняття заборони відчуження з нерухомого майна, а саме: житлового будинку № 52 з прибудовами А, А 1, А 2 (загальна площа 88, 7 кв.м.), літньої кухні Б, сараю Г і убиральні УБ, який на праві власності належить Банку, що знаходиться за адресою: Автономна Республіка Крим, м. Євпаторія, смт Заозерне, вул. Садова, буд. 52; накладений на підставі постанови від 09.02.2004 АА №053132 ВДВС, реєстраційний номер обтяження від 31.07.2008 №7667957.
Ухвалою господарського суду Київської області від 18.07.2019 позовну заяву Банку передано за територіальною підсудністю до господарського суду міста Києва.
Відповідно до частини першої статті 174 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Пунктом 2 частини третьої статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Так, суд, розглянувши матеріали позовної заяви, встановив, що позовна заява не містить поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи, відомі номери засобів зв'язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти відповідачів.
Пунктом 8 частини третьої статті 162 ГПК України передбачено, що позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Позовна заява не містить зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позовної заяви, та не вказано їх місцезнаходження.
Згідно із пунктами 9 та 10 частини третьої статті 162 ГПК України позовна заява повинна містити: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Позовна заява не відповідає вимогам пунктів 9 та 10 частини третьої статті 162 ГПК України, а саме не містить: попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв'язку із розглядом справи, та підтвердження того, що позивачем не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Частиною першою статті 164 ГПК України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;
2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Частиною першою статті 172 ГПК України передбачено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов'язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Проте, матеріали позовної заяви не містять доказів надіслання відповідачам копії позовної заяви з доданими до неї додатками.
У статті 4 Закону України Про судовий збір зазначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з частиною другою статті 4 Закону України Про судовий збір за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік з 1 січня 2019 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 1 921 грн.
Так, позивачем заявлено чотири вимоги немайнового характеру (звільнення з під арешту та зняття заборони відчуження з нерухомого майна за реєстраційним номером обтяження від 01.11.2004 №1427859; звільнення з під арешту та зняття заборони відчуження з нерухомого майна за реєстраційним номером обтяження від 15.05.2006 №3207437; звільнення з під арешту та зняття заборони відчуження з нерухомого майна за реєстраційним номером обтяження від 12.01.2007 №4348194; звільнення з під арешту та зняття заборони відчуження з нерухомого майна за реєстраційним номером обтяження від 31.07.2008 №7667957).
Отже, за подання даної позовної заяви позивачу необхідно сплатити судовий збір у сумі 7 684 грн.
Крім того, відповідно до частини другої статті 164 ГПК України позивач зобов'язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частинами першою - четвертою статті 91 ГПК України передбачено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом.
Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Згідно з пунктом 5.27 Національного стандарту України Державна уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів. ДСТУ 4163-2003 , затвердженого наказом Державного комітету України з питань технічного регулювання та споживчої політики від 07.04.2003 №55, відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів Згідно з оригіналом , назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії. Засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи.
Проте додані до позовної заяви копії письмових доказів не відповідають вказаним вимогам та неналежно засвідчені, а саме відсутня дата їх засвідчення.
Враховуючи викладене, позовну заяву слід залишити без руху в порядку статті 174 ГПК України та встановити позивачу строк для усунення недоліків шляхом подання суду: належним чином оформленої позовної заяви; належним чином засвідчених копій документів, доданих до позовної заяви; попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв'язку із розглядом справи; підтвердження про те, що ним не подано іншого позову до цього самого відповідача з тим самим предметом та з тих самих підстав; переліку документів та інших доказів, з зазначенням наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до позову; документи, які підтверджують надіслання відповідачам копії позовної заяви і переліку доданих до позовної заяви додатків; документа, який підтверджує сплату судового збору у сумі 7 684 грн.;
Керуючись статтями 162, 164, 174, 234 та 235 ГПК України, господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву публічного акціонерного товариства Фідобанк (далі - Банк) в особі виконуючого обов'язки Уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб на ліквідацію Банку Стрюкової І.О. (місцезнаходження: 01601, м. Київ, вул. Велика Васильківська, буд. 10; фактична адреса: 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 58; ідентифікаційний код 14351016) до відділу державної виконавчої служби Євпаторійського міського управління юстиції Автономної Республіки Крим (97404, АР Крим, м. Євпаторія, проспект Леніна, буд. 54), Першої євпаторійська державна нотаріальна контора (97404, АР Крим, м. Євпаторія, вул. Дьомишева, 100-а) та Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул. Городецького, 13) про звільнення з під арешту та зняти заборону відчуження з нерухомого майна залишити без руху.
2. Встановити позивачу десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача, що відповідно до частини четвертої статті 174 ГПК України у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набрала законної сили 29.07.2019 та оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Марченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 29.07.2019 |
Номер документу | 83287076 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Марченко О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні