ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
======================================================================
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
29 липня 2019 року Справа № 915/1768/19
м. Миколаїв
Суддя Господарського суду Миколаївської області Давченко Т.М.,
розглянувши матеріали
позову приватного підприємства "Інтердеталь",
вул. маршала Бірюзова, 96, кв. 48, м. Полтава, 36007;
поштова адреса: вул. Половка, 66Б, м. Полтава, 36034 ;
до Державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект",
просп. Богоявленський, 42а, м. Миколаїв, 54018;
про стягнення грошових коштів у загальній сумі 14725 грн. 10 коп.
В С Т А Н О В И В:
Приватним підприємством (ПП) "Інтердеталь" пред`явлено позов про стягнення з товариства з Державного підприємства "Науково-виробничий комплекс газотурбобудування "Зоря"-"Машпроект" (далі - ДП "НВКГ "Зоря"-"Машпроект") грошових коштів у загальній сумі 14725 грн. 10 коп., із яких: 12126 грн. - основний борг; 2256 грн. 42 коп. - пеня; 190 грн. 36 коп. - 3 % річних; 152 грн. 32 коп. - інфляційні втрати, з посиланням на неналежне виконання ДП "НВКГ "Зоря"-"Машпроект" грошових зобов`язань за укладеним між ними договором поставки від 10.10.2018 № 3898, а саме, зобов`язань щодо своєчасної та у повному обсязі оплати поставленого позивачем товару, внаслідок чого утворився борг у спірній сумі, на яку ПП "Інтердеталь" нараховано пеню в порядку п. 7.2 договору, а також здійснено нарахування, передбачені ч. 2 ст. 625 ЦК України.
ПП "Інтердеталь" також просить про стягнення з відповідача грошових коштів на відшкодування витрат з оплати позовної заяви судовим збором та з оплати професійної правничої допомоги.
Дану позовну заяву належить залишити без руху.
Згідно господарського процесуального законодавства, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. Позовна заява повинна містити, зокрема, відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви (ч. 2, п.п. 7-8 ч. 3 ст. 162 ГПК України).
До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача (ч. 5 ст. 164 ГПК України).
Усупереч названим приписам законодавства, позов не містить викладення обставин щодо вжиття або не вжиття позивачем заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви; щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Крім того, позов підписано неназваною особою без зазначення прізвища, ініціалів та посади підписанта; додані до позовної заяви копії документів не засвідчені належним чином, що суперечить приписам ч.ч. 2, 4 ст. 91 ГПК України, згідно яких письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом; копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.
Законодавством встановлено, що копії письмових доказів, які подаються суду, оформлюються відповідно до вимог п.5.27 "Національного стандарту України. Державна уніфікована система документації. Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлювання документів. ДСТУ4163-2003", затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55, згідно якого відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Згідно ч.ч. 1-4 ст. 174 ГКУ України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Ураховуючи викладене, позовна заява ПП "Інтердеталь" підлягає залишенню без руху.
Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 ГПК України, суд
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву приватного підприємства "Інтердеталь" без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви, зазначених у мотивувальній частині ухвали, - десять днів з дня отримання даної ухвали.
Інформацію по справі, що розглядається, можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://mk.arbitr.gov.ua.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду, проте заперечення на неї можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Т.М. Давченко
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 29.07.2019 |
Номер документу | 83287224 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Давченко Т.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні