Україна
Донецький окружний адміністративний суд
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
29 липня 2019 р. Справа №200/9211/19-а
приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Добровольського, 1
Суддя Донецького окружного адміністративного суду Загацька Т.В., ознайомившись з матеріалами адміністративного позову державної установи Державний науково-дослідний і проектний інститут до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення,-
ВСТАНОВИВ:
Державна установа Державний науково-дослідний і проектний інститут звернулась до Донецького окружного адміністративного суду з позовом до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області, з позовними вимогами:
- визнати протиправним рішення начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області № 161 від 04.07.2019 року про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині відшкодування неправомірно витрачених с ум страхових коштів в розмірі 7546,49 грн. та застосування до філії ДУ НІОХІМ ХМЗ фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 50% від суми неправомірно витрачених страхових коштів на суму 3773,25 грн.;
- скасувати рішення начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Донецькій області № 161 від 04.07.2019 року про повернення коштів Фонду та застосування фінансових санкцій за порушення законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування в частині відшкодування неправомірно витрачених с ум страхових коштів в розмірі 7546,49 грн. та застосування до філії ДУ НІОХІМ`ХМЗ фінансових санкцій у вигляді штрафу в розмірі 50% від суми неправомірно витрачених страхових коштів на суму 3773,25 грн.
Відповідно до ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160,161,172 цього Кодексу; належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; позов подано у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Перевіривши матеріали позову встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог, передбачених ст.ст. 160,161 КАС України.
Згідно п.4 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Згідно п.5 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
Як вбачається зі змісту адміністративного позову відповідачем зазначено Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області, проте позовні вимоги викладені щодо визнання протиправним та скасування рішення начальника Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області.
Суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч.1 ст.46 КАС України, сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Згідно з ч.4 ст.46 КАС України, відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Відповідно до ч.1,3 ст.43 КАС України, здатність мати процесуальні права та обов`язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їх посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
З урахуванням наведеного, позивачу необхідно визначитися з колом відповідачів та змістом позовних вимог щодо кожного з них.
Відповідно до п.п.8,11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
В порушення зазначеного, позивачем в позовній заяві не вказано зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів та не надано власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Відповідно до ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Таким чином, суд вважає за необхідне залишити даний позов без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 171, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов державної установи Державний науково-дослідний і проектний інститут до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування в Донецькій області про визнання протиправним та скасування рішення - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня отримання копії ухвали про залишення позовної заяви без руху шляхом подання до суду: адміністративного позову у відповідності до кількості сторін із визначеним колом відповідачів та змістом позовних вимог щодо кожного з них; із зазначенням щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів; власного письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута позивачу.
Повернення позовної заяви не позбавляє позивача права повторного звернення до суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала оскарженню не підлягає та відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України набирає законної сили з моменту її підписання.
Суддя Т.В.Загацька
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 31.07.2019 |
Номер документу | 83292853 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Загацька Т.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні