ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про відкриття провадження у справі
30.07.2019 р. Справа №914/1474/19
Господарський суд Львівської області у складі судді Горецької З.В.
розглянувши матеріали позовної заяви: Обласного фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, м. Львів
до відповідача: Фермерського господарства "Яблунька", с. Чуква Самбірського району Львівської області
про стягнення боргу в розмірі 320 430,60 грн.
ВСТАНОВИВ:
Суть заяви: Позов заявлено Обласним фондом підтримки індивідуального житлового будівництва на селі до Фермерського господарства "Яблунька" про стягнення боргу в розмірі 320 430,60 грн.
Позовна заява подана з додержанням вимог ст. ст. 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України і підсудна Господарському суду Львівської області. Підстав для залишення позовної заяви без руху, для відмови в прийняті позовної заяви або відмови у відкритті провадження у справі не встановлено. З огляду на викладене, суд визнає подані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Господарське судочинство у даній справі здійснюється за правилами, передбаченими Господарським процесуальним кодексом України, у порядку загального позовного провадження відповідно до п. 2 ч. 1 та ч. 3 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 2 ст. 181 ГПК України, дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі. Однак у період з 19.08.2019 року по 02.09.2019 року судя Горецька З.В. перебуватиме у відпустці.
Відповідно ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» від 23 лютого 2006 року № 3477-IV практика Європейського суду з прав людини застосовується українськими судами як джерело права.
Згідно практики Європейського суду з прав людини щодо тлумачення поняття «розумний строк» вбачається, що строк, який можна визначити розумним, не може бути однаковим для всіх справ і було б неприродно встановлювати один і той самий строк для всіх випадків. Таким чином, у кожній справі виникає проблема оцінки розумності строку, яка залежить від певних обставин (рішення у справі «Броуган та інші проти Сполученого Королівства» ).
Обов`язок швидкого здійснення правосуддя покладається, в першу чергу, на відповідні державні судові органи. Розумність тривалості судового провадження оцінюється в залежності від обставин справи та з огляду на складність справи, поведінки сторін, предмету спору. Нездатність суду ефективно протидіяти недобросовісно створюваним учасниками справи перепонам для руху справи є порушенням ч.1 ст.6 даної Конвенції (§ 66 - 69 рішення Європейського суду з прав людини від 08.11.2005 р. у справі "Смірнова проти України").
Європейський суд з прав людини в своїй практиці виходить із того, що розумність тривалості судового провадження необхідно оцінювати у світлі обставин конкретної справи, враховуючи критерії, вироблені судом. Такими критеріями є: 1) складність справи, тобто, обставини і факти, що ґрунтуються на праві (законі) і тягнуть певні юридичні наслідки; 2) поведінка заявника; 3) поведінка державних органів; 4) перевантаження судової системи; 5) значущість для заявника питання, яке знаходиться на розгляді суду, або особливе становище сторони у процесі (Рішення «Бараона проти Португалії» , 1987 рік, «Хосце проти Нідерландів» , 1998 рік; «Бухкольц проти Німеччини» , 1981 рік; «Бочан проти України» , 2007 рік).
Таким чином, суд, застосовує принцип розумного строку тривалості провадження відповідно до зазначеної вище практики Європейського суду з прав людини.
Керуючись ст. ст. 12, 20, 162, 164, 176, 178 Господарського процесуального кодексу України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
1.Відкрити провадження у справі № 914/1474/19 за правилами загального позовного провадження.
2. Підготовче судове засідання призначити на 03.09.19 р. о 14:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2 поверх, зал судового засідання).
3. Відповідачу надати: відповідно до ст. 165 ГПК України відзив на позовну заяву і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову протягом 15 днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі відповідно до ст. 251 ГПК України; одночасно надіслати позивачу копію відзиву та доданих до нього документів, докази такого направлення надати суду до початку підготовчого засідання.
4. Роз`яснити відповідачу, що в разі ненадання у встановлений судом строк без поважних причин відзиву, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
5. Позивачу надати: відповідно до ст. 166 ГПК України відповідь на відзив (за наявності) протягом 5 днів з дня його отримання відповідно до ст. 251 ГПК України та докази надсилання відповіді на відзив відповідачу; всі докази в обґрунтування правової позиції щодо суті спору та інші докази, які мають значення для вирішення спору.
6. Зобов`язати сторони письмово повідомити суд до початку підготовчого засідання про наявність обставин, зазначених у ч. 2 ст. 182 ГПК України.
7. Відзив на позовну заяву (відповідь на відзив, заперечення, пояснення) із відповідними доказами про їх відправку іншій стороні мають бути в зазначені терміни надіслані на адресу Господарського суду Львівської області або подані через канцелярію суду.
8. При направленні у судове засідання уповноважених представників сторін, останнім мати при собі відповідно до ст. 60 ГПК України документи, що підтверджують повноваження представників.
9. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію у справі, що розглядається - lv.arbitr.gov.ua/sud5015/.
10. Інформувати сторони, що у випадках, передбачених главою 9 ГПК України суд застосовує заходи процесуального впливу з метою спонукання відповідних осіб до виконання встановлених в суді правил добросовісного виконання процесуальних обов`язків, припинення зловживання правами та запобігання створенню протиправних перешкод у здійсненні судочинства.
11. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Довести до відома сторін, що письмові заяви, клопотання, заперечення повинні відповідати вимогам ст. 170 ГПК України. Якщо письмова заява (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог ч. 1 або ч. 2 ст. 170 ГПК України така заява (клопотання, заперечення) повертається заявнику без розгляду.
Суддя Горецька З. В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 30.07.2019 |
Оприлюднено | 01.08.2019 |
Номер документу | 83326604 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Горецька З. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні