Лугинський районний суд Житомирської області
Справа № 281/142/19
Провадження по справі 2/281/59/19
З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 липня 2019 року смт. Лугини
Лугинський районний суд Житомирської області у складі:
головуючого судді Нечуй Б.П.,
секретаря судового засідання Кравчук К.П.
за участі
представника позивача Мороз О .В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Лугини цивільну справу за позовом Органу опіки та піклування Лугинської районної державної адміністрації в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів,-
встановив:
Орган опіки та піклування піклування Лугинської районної державної адміністрації в інтересах малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 звернувся в суд із зазначеним позовом в якому, з урахуванням змінених позовних вимог, прийнятих судом під час розгляду справи, просив позбавити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; стягувати з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , аліменти в розмірі 1/2 частки з усіх видів її заробітку (доходу), але не менш ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на користь особи, яка буде законним опікуном малолітніх дітей або на користь закладу, до якого буде їх передано.
Зазначені вимоги, які представником позивача Таргонською А.К. підтримані в судовому засіданні, обґрунтовуються посиланням на те, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , є матір`ю малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Батьки дітей записані відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.
Діти з 11 липня 2017 року обліковуються в службі в справах дітей Лугинської райдержадміністрації, як такі, що перебувають в складних життєвих умовах.
В ході вивчення ситуації, що склалась щодо захисту інтересів дітей встановлено, що малолітні діти проживали в с. Літки Лугинського району з мамою ОСОБА_6 .
ОСОБА_6 зарекомендувала себе з негативної сторони: після закінчення Лугинської ЗОШ №2 з 28.05.2011 по даний час ніде не працювала, схильна до вживання спиртних напоїв, палить тютюнові вироби, не приділяє уваги вихованню та повноцінному розвитку дітей, не забезпечує своїх малолітніх дітей повноцінним харчуванням та речами першої необхідності, одягом та взуттям по сезону.
Діти шкільного віку ОСОБА_2 та ОСОБА_3 часто пропускають заняття в начальному закладі без поважних причин.
Дитина дошкільного віку ОСОБА_4 зарахована до дошкільного навчального закладу, але його не відвідує.
Неодноразово ОСОБА_6 заслуховували на засіданнях виконавчого комітету Літківської сільської ради Лугинського району та на засіданнях комісії з питань захисту прав дитини Лугинської райдержадміністрації.
Під час відвідування та обстеження сім`ї, ОСОБА_6 надавались консультації та рекомендації щодо покращення санітарно-гігієнічних умов проживання, догляду та виховання, ведення здорового способу життя та отримання навиків особистої гігієни мами та дітей.
Однак, ОСОБА_6 були проігноровані їхні рекомендації.
11 лютого 2019 року відповідною комісією було проведено рейд - обстеження матеріально-побутових умов проживання малолітніх дітей ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 .
За результатами рейду встановлено, що в житловому будинку (житлова площа близько 15 кв.м.), де проживають малолітні діти, назадовільний санітарний стан (повна антисанітарія); тяжкий, неприємний запах, постільна білизна, дитячий та дорослий одяг дуже брудні та розкидані по кімнатах; стіни кімнат задимлені від пічного опалення (одна грубка, яка димить); продукти дитячого харчування відсутні.
На момент обстеження жодна дитина не знаходилась в навчальному чи відповідно дошкільному закладі. Діти були в брудному одязі та не помиті.
ОСОБА_6 перебувала з ознаками алкогольного сп`яніння.
Враховуючи вищевикладене, було прийнято рішення про негайне відібрання малолітніх дітей у матері ОСОБА_6 .
З 11 лютого 2019 року малолітніх дітей влаштовано до дитячого відділення Лугинської ЦРЛ.
З 19 лютого 2019 року по даний час діти ОСОБА_6 перебувають в КП Обласний центр соціально-психологічної реабілітації Сонячний дім Житомирської обласної ради.
За час перебування даних дітей у закладі мати ОСОБА_6 жодного разу своїх дітей не провідувала, їх життям та здоров`ям не цікавилась.
Станом на час розгляду справи ситуація не змінилась.
Ухвалою Лугинського районного суду Житомирської області від 22.02.2019 зазначену позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами позовного загального провадження.
Ухвалою Лугинського районного суду Житомирської області від 22.04.2019 року закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду.
Відповідач в судове засідання не з`явився без поважних причин, про дату, час і місце судового засідання належним чином повідомлена; про причини неявки суд не повідомила, відзиву не подавала.
Враховуючи неявку належним чином повідомленої про дату, час та місце судового засідання відповідача, яка не з`явилась в судове засідання без поважних причин та без повідомлення причин, не подала відзив відповідно до ст.. 280 ЦПК України , а представник позивача не заперечує проти такого вирішення справи, суд вважає за можливе ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів при заочному розгляді справи, що відповідає положенню ст.. 280 ЦК України .
Заслухавши пояснення представника позивача, та дослідивши інші докази по справі, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню із наступних підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка смт Олевськ Житомирської області, зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , непрацююча є матір`ю малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , що підтверджується копіями відповідних свідоцтв про народження (а.с. 5-16).
Батьки вищевказаних дітей в свідоцтвах про народження дітей записані відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України за прізвищем та громадянством матері, а ім`я та по батькові дітей записано за вказівкою матері ОСОБА_6 .
Із висновку органу опіки і піклування Лугинської райдержадміністрації від 13.03.2019 №59 (а.с. 39-40) вбачається, що ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , виховує четверо малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Враховуючи рішення комісії з питань захисту дитини Лугинської райдержадміністрації від 31.01.2019 №1 Про неналежне виконання батьківських обов`язків ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителькою АДРЕСА_1 по відношенню до малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та розпорядження голови Лугинської райдержадміністрації від 11.02.2019 №32 Про відібрання малолітніх дітей орган опіки і піклування Лугинської райдержадміністрації вважає за доцільне позбавити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , батьківських прав відносно малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , Літківською сільською радою Лугинського району Житомирської області) та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 ; стягувати з ОСОБА_6 на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 аліменти в розмірі 1/4 частки заробітку (доходу) на кожну дитину, але не менш ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на користь особи, яка буде законним опікуном малолітніх дітей або на користь закладу, до якого буде їх передано.
Характеристою, виданою Літнківською сільською радою Лугинського району від 15.02.2019 №49 (а.с. 20) стверджується, що відповідач ОСОБА_6 проживаючи в с. Літки зарекомендувала себе з негативної сторони: після закінчення Лугинської ЗОШ №2 з 28.05.2011 по даний час ніде не працювала, схильна до вживання спиртних напоїв, палить тютюнові вироби, не дбає про здоров`я своїх дітей, не приділяє уваги вихованню та повноцінному розвитку дітей, не забезпечує їх повноцінним харчуванням та речами першої необхідності.
Сім`я ОСОБА_6 14.01.2016 взята на облік, як сім`я, яка опинилась в складних життєвих обставинах з причини неналежного виховання дітей.
Неодноразово проводились рейди-перевірки умов проживання даної сім`ї комісією з питань захисту прав дитини при виконкомі сільської ради та членами виконкому, також питання умов проживання сім`ї ОСОБА_6 виносились на засідання виконкому сільської ради, про що були прийняті відповідні рішення.
Із повідомлення головного лікаря Лугинської ЦРЛ Чорного С.А. від 15.02.2019 №120 (а.с. 22) вбачається, що станом на 15.02.2019 стан здоров`я дітей: ОСОБА_2 , 10 років, ОСОБА_3 , 7 років, ОСОБА_4 , 4 роки та ОСОБА_5 , 11 місяців задовільний.
Під час поступлення в дитяче відділення Лугинської ЦРЛ діти з сім`ї ОСОБА_6 були грязні, нечесані, всі мали ознаки педикульозу та ГРЗ легкого ступеня, одна з дітей була взута в літні туфлі.
З поведінки дітей видно, що мама розвитком та вихованням дітей не займається, іграшки та одяг дітям не привезла.
Не дивлячись на те, що найменша дитина знаходиться на грудному вигодовуванні, мама вживає спиртні напої та палить, що негативно впливає на стан здоров`я дитини. Мама відвідувала дітей в тверезому стані.
Копіями актів обстежень матеріально-побутових умов сім`ї ОСОБА_6 від 25.01.2019, від 11.02.2019 (а.с. 25, 27) встановлено, що сім`я останньої складає 6 чоловік: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_6 (співмешканець), ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Сім`я проживає в житловому будинку, в якому є дві житлові кімнати, кухня, певні окремі місця для дітей, місце для підготовки уроків в неналежному стані. Стан приміщення незадовільний, брудно, неприємний запах, спальна білизна відсутня, діти брудні та недоглянуті, навчальний заклад не відвідують, ОСОБА_6 з ознаками алкогольного сп`яніння.
Згідно довідки, виданої Лугинською ЦРЛ від 11.02.2019 №3 ОСОБА_6 зверталась в приймальне відділення ЦРЛ; при обстеженні на алкоголь з допомогою алкотеста (вміст алкоголю 0,76)
Повідомленням директора Літківського НВК Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-ДНЗ від 15.02.2019 №2 ( а.с. 29) стверджується, що ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 зарахована до дошкільного відділення з 01.09.2017. У вересні 2017 дитина відвідала дошкільний заклад 6 днів, у листопаді 7 днів, а згідно повідомлення директора Літківського НВК Загальноосвітній навчальний заклад І-ІІ ступенів-ДНЗ від 15.02.2019 №6 ( а.с. 30) на протязі І семестру 2018-2019 ОСОБА_2 , учениця 4 класу 14 днів була відсутня на уроках, а ОСОБА_3 , учениця 1 класу була відсутня на уроках 16 днів.
Згідно довідок від 20.03.2019 №97, 12.06.2019 №205, виданих КП Обласний центр соціально-психологічної реабілітації Сонячний дім Житомирської обласної ради (а.с.41) з 19.02.2019 року в зазначеній установі перебувають малолітні діти: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , мешканки с . Літки Лугинського району.
За час перебування даних дітей у закладі мати ОСОБА_6 жодного разу своїх дітей не провідувала, їх життям та здоров`ям не цікавилась.
Зазначене свідчить про невиконання ОСОБА_6 покладених на неї державою обов`язків щодо належного виховання та утримання дітей.
Відповідно до ст.3 Конвенції про права дитини в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Стаття 164 СК України встановлює перелік підстав позбавлення батьків батьківських прав.
Так, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України однією з підстав для позбавлення батьківських прав є ухилення батьків від виконання своїх обов`язків по вихованню дитини.
Відповідно до п. 16 Постанови Пленуму Верховного Суду України Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення батьківських прав та поновлення батьківських прав від 30 березня 2007 року № 3 ухилення батьків від виконання батьківських обов`язків має місце, коли вони не піклуються про фізичний і духовний розвиток дитини, її навчання, підготовку до самостійного життя, зокрема: не забезпечують необхідного харчування, медичного догляду, лікування дитини, що негативно впливає на її фізичний розвиток як складову виховання; не спілкуються з дитиною в обсязі, необхідному для її нормального самоусвідомлення; не надають дитині доступу до культурних та інших духовних цінностей; не сприяють засвоєнню нею загальновизнаних норм моралі; не виявляють інтересу до її внутрішнього світу; не створюють умов для отримання нею освіти.
Згідно із ст. 17 Закону України Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини суди застосовують при розгляді справ Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
У рішенні по справі Хант проти України від 07 грудня 2006 року (заява № 31111/04) Європейський суд з прав людини висловлює таку правову позицію, що між інтересами дитини та інтересами батьків повинна існувати справедлива рівновага (див. рішення у справі Olsson v. Sweden (N 2), від 27 листопада 1992 року, Серія A, N 250, ст. 35 - 36, п. 90) і, дотримуючись такої рівноваги, особлива увага має бути до найважливіших інтересів дитини, які за своєю природою та важливістю мають переважати над інтересами батьків. Зокрема, стаття 8 Конвенції не надає батькам права вживати заходів, які можуть зашкодити здоров`ю чи розвитку дитини (див. рішення у справі Johansen v. Norway від 7 серпня 1996 року, п. 78).
Зокрема, якщо рішення мотивується необхідністю захистити дитину від небезпеки, має бути доведено, що така небезпека справді існує (див., mutatis mutandis, справу Хазе проти Німеччини , № 11057/02, п. 99, ЄСПЛ 2004-III (витяги)). Можливо, потрібно буде з`ясувати, наприклад, чи зазнаватиме дитина, якщо її залишать під опікою батьків, жорстокого поводження, чи страждатиме вона через відсутність піклування, через неповноцінне виховання та відсутність емоційної підтримки, або визначити, чи виправдовується встановлення державної опіки над дитиною станом її фізичного або психічного здоров`я (див. справи Валлова і Валла проти Чеської Республіки , № 23848/04, п. 72, від 26 жовтня 2006 року; і Гавелка та інші проти Чеської Республіки , № 23499/06, № 57, від 21 червня 2007 року).
З іншого боку, сам той факт, що дитина може бути поміщена в середовище, більш сприятливе для її виховання, не виправдовує примусового відібрання її від батьків (див., наприклад, справу К. А. проти Фінляндії , № 27751 /95, п. 92, ЄСПЛ 2003-I). Такий захід не можна також виправдовувати виключно посиланням на ненадійність ситуації, адже такі проблеми можна вирішити за допомогою менш радикальних засобів, не вдаючись до роз`єднання сім`ї, наприклад, забезпеченням цільової фінансової підтримки та соціальним консультуванням (див., наприклад, справу Мозер проти Австрії , № 12643/02, п. 68, від 21 вересня 2006 року; згадані вище рішення у справі Валлова і Валла проти Чеської Республіки пп. 73 - 76, та у справі Гавелка та інші, п. 61).
Із рішення Європейського суду з прав людини у справі М.С. проти України від 11 липня 2017 року вбачається, що вказане рішення підтвердило сталу позицію Європейського Суду, яка зводиться до визначення насамперед якнайкращих інтересів дитини , а не батьків, що потребує детального вивчення ситуації, врахування різноманітних чинників, які можуть вплинути на інтереси дитини, дотримання справедливої процедури у вирішенні спірного питання для всіх сторін. Окрім того, суд має виходити з того, що батьки мають рівні права у спорах про опіку над дітьми, і жодні презумпції, які ґрунтуються на ознаці статі, не повинні братись до уваги.
В даному випадку згідно з наданими доказами суд приходить до висновку, що відповідач ОСОБА_6 дійсно ухиляється від виконання своїх обов`язків щодо виховання своїх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , свідомо нехтує своїми батьківськими обов`язками і не піклується про фізичний і духовний розвиток дітей, не спілкується з ними в обсязі, необхідному для їх нормального самоусвідомлення, не сприяє засвоєнню загальновизнаних норм моралі, не виявляє інтересу до внутрішнього світу дітей, не піклується про стан їх здоров`я, хоча мала би це робити, тобто з власної волі ухиляється від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей, ніякого інтересу до них не проявляє.
З огляду на викладене, суд приходить до висновку про те, що позбавлення батьківських прав відповідача ОСОБА_6 відповідатиме інтересам дітей.
Вирішуючи позовні вимоги про стягнення аліментів, судом враховано наступне.
У відповідності до ст.166 ч.2 Сімейного кодексу України особа позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов`язку щодо утримання дитини.
Відповідно до статті 180 Сімейного кодексу України батьки зобов`язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров`я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров`я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 3-1) наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів; 3-2) доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів; 4) інші обставини, що мають істотне значення.
Частиною 2 ст. 182 СК України встановлено, що розмір аліментів має бути необхідним та достатнім для забезпечення гармонійного розвитку дитини. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Згідно з ч. 3 ст. 181 СК України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька або у твердій грошовій сумі за вибором того з батьків або інших законних представників дитини, разом з яким проживає дитина.
У відповідності до ч. 1 ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Частиною 2 цієї ж статті встановлено, що якщо стягуються аліменти на двох і більше дітей, суд визначає єдину частку від заробітку (доходу) матері, батька на їх утримання, яка буде стягуватися до досягнення найстаршою дитиною повноліття.
Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу , в межах заявлених ними вимог.
Відповідно до ст. 5 Протоколу №7 Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (Конвенцію ратифіковано Законом №475/97-ВР (475/97-ВР) від 17.07.1997 року) кожен з подружжя у відносинах між собою і в їхніх відносинах зі своїми дітьми користується рівними правами та обов`язками цивільного характеру, що виникають зі вступу у шлюб, перебування в шлюбі та у випадку його розірвання. Ця стаття не перешкоджає державам вживати таких заходів, що є необхідними в інтересах дітей.
Відповідно до принципу №4 Декларації прав дитини дитині має належати право на здорове зростання і розвиток; з цією метою спеціальний догляд і охорона повинні бути забезпечені як їй, так і її матері, включаючи допологовий і післяпологовий догляд. Дитині має належати право на належне харчування, житло, розваги і медичне обслуговування.
Згідно із ст. 27 Конвенції про права дитини, прийнятої 44-ю сесією Генеральної Асамблеї ООН 20.11.1989 р., батько або (і) інші особи, що виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здатностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Вирішуючи питання про розмір аліментів, який належить стягувати з відповідача ОСОБА_6 на утримання малолітніх дітей, суд виходить з наступного.
При визначені розміру аліментів, який ОСОБА_6 має сплачувати на утримання дітей, суд враховує положення ст. 182 та ст. 183 СК України , з врахуванням того, що відповідач матеріальної допомоги на утримання дітей тривалий час не надає, хоча може надавати таку допомогу, з врахуванням її матеріального становища, стану здоров`я, а також матеріального становища та стану здоров`я дітей, у зв`язку із чим приходить до висновку про можливість стягнення з зазначеного відповідача на утримання дітей аліментів в розмірі 1/2 частки з усіх видів її заробітку (доходу), але не менш ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на одну дитину, починаючи з 18 лютого 2019 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття, до ІНФОРМАЦІЯ_7 , на користь особи або установи, що буде здійснювати догляд та утримання дітей.
Відповідно з ч. 1 ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову.
Ураховуючи вимоги ст. 191 СК України суд вважає необхідним стягувати аліменти з відповідача на утримання малолітніх дітей саме з 18 лютого 2019 року (день пред`явлення позову).
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 430 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішень у справах про стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць.
Згідно ст.. 141 ЦПК України підлягає стягненню з відповідача на користь держави судовий збір в сумі 768 грн. 40 коп. за позовну вимогу немайнового характеру та 768 грн. 40 коп. за позовну вимогу майнового характеру.
На підставі викладеного та керуючись ст.. ст.. 12, 41, 81, 141, 247, 263-265, 280, 283 ЦПК України, ст. ст..164, 166, 180 - 183, 191 Сімейного кодексу України, суд,-
ухвалив:
Позов Органу опіки та піклування Лугинської районної державної адміністрації в інтересах неповнолітніх та малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 та ОСОБА_5 до ОСОБА_6 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів задовольнити.
Позбавити ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку смт Олевськ Житомирської області, зареєстровану та проживаючу за адресою: АДРЕСА_1 , батьківських прав відносно малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка народилась в с. Літки Лугинського району Житомирської області ( актовий запис про народження № 1 від 23 лютого 2009 року, проведений Літківською сільською радою Лугинського району Житомирської області), ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка народилась в с. Літки Лугинського району Житомирської області ( актовий запис про народження № 2 від 13 січня 2012 року, проведений Літківською сільською радою Лугинського району Житомирської області), ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка народилась в с. Літки Лугинського району Житомирської області ( актовий запис про народження № 4 від 21 травня 2014 року, проведений Літківською сільською радою Лугинського району Житомирської області) та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , яка народилась в с. Літки Лугинського району Житомирської області ( актовий запис про народження № 5 від 15 березня 2016 року, проведений Літківською сільською радою Лугинського району Житомирської області).
Стягувати з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , непрацюючої, на утримання малолітніх дітей: ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , аліменти в розмірі 1/2 частки з усіх видів її заробітку (доходу), але не менш ніж 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку щомісячно на одну дитину, починаючи з 18 лютого 2019 року і до досягнення найстаршою дитиною повноліття, до ІНФОРМАЦІЯ_7 , на користь особи або установи, що буде здійснювати догляд та утримання дітей.
Стягнути з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , непрацюючої в дохід держави судовий збір в сумі 768 ( сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Стягнути з ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , непрацюючої в дохід держави судовий збір в сумі 768 ( сімсот шістдесят вісім) грн. 40 коп.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 30 днів з дня отримання його копії.
Апеляційна скарга на рішення суду подається до Житомирського апеляційного суду через Лугинський районний суд Житомирської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Позивач: Орган опіки та піклування Лугинської районної державної адміністрації, код ЄДРПОУ: 04053393, 11301, Житомирська обл., смт.Лугини, вул. М.Грушевського буд.4.
Відповідач: ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрована та проживаюча за адресою: АДРЕСА_1 , ідентифікаційний номер НОМЕР_1 .
Повний текст рішення складено 29 липня 2019 року.
Суддя Б. П. Нечуй
Суд | Лугинський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 23.07.2019 |
Оприлюднено | 01.08.2019 |
Номер документу | 83347191 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Лугинський районний суд Житомирської області
Нечуй Б. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні