ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
"31" липня 2019 р. справа № 300/1324/19
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд в складі судді Микитин Н.М., розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про зменшення позовних вимог в адміністративній справі за позовом Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-будівельне підприємство" про стягнення податкового боргу в сумі 137499,83 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Головне управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області звернулося до суду з адміністративним позовом до nовариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-будівельне підприємство" про стягнення податкового боргу в сумі 137499,83 грн.
Ухвалою Івано-Франківського окружного адміністративного суду від 24.06.2019 відкрито провадження в даній адміністративній справі за правилами спрощеного позовного провадження, в якій містяться відомості про порядок і строк подання відзиву на позов, відповіді на відзив, заперечення.
29.07.2019 представником позивача подана заява про зменшення позовних вимог, мотивована тим, відповідачем частково погашено заборгованість, саме земельний податок в сумі 29000,00 грн. проте в результаті даної сплати було нараховано пеню, а також штрафну санкцію в листопаді 2018 року. Таким чином станом на 21.07.2019 сума податкового боргу nовариства з обмеженою відповідальністю "Ремонтно-будівельне підприємство" становить 86524,96 грн.
Розглянувши подану заяву та дослідивши матеріали адміністративної справи, суд зазначає наступне.
Відповідно до частини 3 статті 9 Кодексу адміністративного судочинства України кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Частиною 1 статті 47 Кодексу адміністративного судочинства України установлено, що крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
Особливості подання заяв по суті справи у спрощеному позовному провадженні визначено статтею 261 Кодексу адміністративного судочинства України.
Статтею 261 КАС України встановлено, що відзив подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення відповідачу ухвали про відкриття провадження у справі. Позивач має право подати до суду відповідь на відзив, а відповідач - заперечення протягом строків, встановлених судом в ухвалі про відкриття провадження у справі. Треті особи мають право подати пояснення щодо позову у строк, встановлений судом в ухвалі про відкриття провадження у справі, а щодо відзиву - протягом десяти днів з дня його отримання.
Згідно з частиною третьою статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо для розгляду справи у порядку спрощеного позовного провадження відповідно до цього Кодексу судове засідання не проводиться, процесуальні дії, строк вчинення яких відповідно до цього Кодексу обмежений першим судовим засіданням у справі, можуть вчинятися протягом тридцяти днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - протягом п`ятнадцяти днів з дня відкриття провадження у справі.
Суд наголошує, що встановлення строків звернення до суду з відповідними заявами законом передбачено з метою дисциплінування учасників адміністративного судочинства та своєчасного виконання ними, передбачених КАС України, певних процесуальних дій.
Інститут строків в адміністративному процесі сприяє досягненню юридичної визначеності у публічно-правових відносинах, а також стимулює учасників адміністративного процесу добросовісно ставитися до виконання своїх обов`язків.
Суд звертає увагу, що ухвалою від 24.06.2019 відкрито провадження у справі за правилами спрощеного провадження без проведення судового засідання та виклику (повідомлення) учасників справи в порядку статей 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, враховуючи приписи ч. 2 ст. 262 КАС України, розгляд справи по суті було розпочато 24.07.2019.
З урахуванням наведеного та враховуючи, що розгляд справи по суті розпочато 24.07.2019, а заяву про зменшення позовних вимог подано 29.07.2019, суд зазначає, що позивачем пропущено строк для подання заяви про зменшення позовних вимог.
У зв`язку з викладеним, суд дійшов висновку, що заява про зменшення позовних вимог підлягає поверненню позивачу без розгляду.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 47, 243, 248, 258, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву Головного управління Державної фіскальної служби в Івано-Франківській області про зменшення позовних вимог у справі №300/1324/19 - повернути без розгляду.
Відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо не оскаржується, заперечення проти неї може бути включене до апеляційної чи касаційної скарги на рішення, постанову чи ухвалу суду, прийняту за наслідками розгляду справи.
Суддя Микитин Н.М.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2019 |
Оприлюднено | 02.08.2019 |
Номер документу | 83349653 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Микитин Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні