Ухвала
від 31.07.2019 по справі 910/8843/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА

ПРО ВІДКРИТТЯ ПРОВАДЖЕННЯ У СПРАВІ

м. Київ

31.07.2019Справа № 910/8843/19

Суддя Бондаренко Г.П., розглянувши

Позовну заяву Спільного українсько-іспанського підприємства у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Сперко Україна

До 1) Міністерства економічного розвитку і торгівлі України

2) ГЕРМЕД ФАРМАСЕВТІКА, С.Л. (GERMRD FARMACEUTICA, S,L)

Про дострокове припинення дії на території України міжнародної реєстрації №755729

ВСТАНОВИВ:

Спільне українсько-іспанське підприємство у формі Товариства з обмеженою відповідальністю Сперко Україна (далі - позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовною заявою до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України (далі відповідач - 1) та ГЕРМЕД ФАРМАСЕВТІКА, С.Л. (GERMRD FARMACEUTICA, S,L) (далі відповідач - 2) про дострокового припинення дії на території України міжнародної реєстрації № 755729.

Звертаючись до суду із даним позовом позивач просить:

-достроково припинити дію на території України міжнародної реєстрації № 755729 щодо усіх товарів для яких вона зареєстрована;

-зобов`язати Міністерство економічного розвитку і торгівлі України повідомити міжнародне бюро Всесвітньої організації Інтелектуальної Власності про дострокове припинення дії на території України міжнародної реєстрації № 755729 щодо усіх товарів для яких вона зареєстрована.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 12.07.2019 залишено позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Сперко Україна без руху, встановлено позивачеві строк на усунення недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали шляхом: надання до суду оригіналу ордеру серії КС № 364516 від 07.06.2019; подання до суду заяви із зазначенням відомостей щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.

Судом встановлено, що ухвалу про залишення позовної заяви без руху позивач отримав 18.07.2019, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

19.07.2019 від позивача, на виконання вимог ухвали суду про залишення позовної заяви без руху, надійшла заява про усунення недоліків, якими останній усунув недоліки, встановлені даною ухвалою суду.

Відповідно до частини 1 статті 176 Господарського процесуального кодексу України, за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої в порядку, передбаченому статтею 174 цього Кодексу.

В абзаці 2 частини 3 статті 12 Господарського процесуального кодексу України визначено, що загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Так, згідно частини 3 статті 247 Господарського процесуального кодексу України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Враховуючи викладене, дослідивши подані позивачем матеріали, Суд дійшов висновку , що дана справа підлягає розгляду в порядку загального позовного провадження, оскільки справа стосується захисту прав на об`єкти інтелектуальної власності та є складною відповідно до складу сторін у справі.

Згідно приписів статті 181 Господарського процесуального кодексу України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначаються суддею з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.

З матеріалів справи вбачається, що відповідача - 2 є нерезидентом, інформації щодо наявності на території України офіційно зареєстрованих представництв у справі немає, а тому про розгляд даної справи вказану компанію належить повідомляти в порядку, передбаченому чинними міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Адреса місцезнаходження відповідача - 2 ГЕРМЕД ФАРМАСЕВТІКА, С.Л. (GERMRD FARMACEUTICA, S,L) є: С/Чилі, 8, м. Ла Матас, Мадрид, Іспанія (C/Chile, 8, LAS MATAS (MADRID), Spain)

Порядок вручення судових та позасудових документів на території Королівства Іспанія регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 (далі - Конвенція).

Відповідно до ст. 1 вказаної Конвенції, передбачено, що ця конвенція застосовується у цивільних або комерційних справах щодо всіх випадків, коли існує потреба в передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном.

Згідно зі статтею 2 Конвенції, кожна Договірна Держава призначає Центральний Орган, обов`язком якого є отримання прохань про вручення документів, що виходять від інших Договірних Держав, і здійснення процесуальних дій відповідно до положень статей 3 - 6. Кожна Держава організовує Центральний Орган згідно із своїм правом.

Орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках (стаття 3 Конвенції).

Відповідно до статті 5 Конвенції Центральний Орган запитуваної Держави власноручно вручає документ або забезпечує його вручення відповідним органом:

a) у спосіб, визначений його внутрішнім правом для вручення документів, складених в цій державі, особам, що перебувають на її території, або

b) в особливий спосіб, обумовлений запитуючим органом, якщо такий спосіб не є несумісним з законами запитуваної Держави.

З урахуванням положень пункту (b) частини першої цієї статті документ може завжди бути вручений шляхом безпосередньої доставки одержувачу, який приймає його добровільно.

Якщо документ має бути вручений відповідно до частини першої статті 5 Конвенції, то Центральний Орган може вимагати, щоб документ був складений або перекладений офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуваної держави.

Згідно зі статтею 10 Конвенції, якщо запитувана держава не заперечує, то ця Конвенція не обмежує можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном.

Таким чином, з метою належного повідомлення відповідача-2 (ГЕРМЕД ФАРМАСЕВТІКА, С . Л. (GERMRD FARMACEUTICA, S,L) ) про дату, час і місце розгляду даної справи, враховуючи норми статтей 3, 10 Конвенції та позицію Королівства Іспанія щодо відсутності заперечень проти можливості надсилати судові документи безпосередньо поштою особам, які перебувають за кордоном, відправлення судових документів здійснюється шляхом направлення Центральному Органу (Subdireccion General de Cooperacion Juridica Internacional Ministerio de Justicia) запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, а також безпосередньо за адресою місцезнаходження відповідача-2.

За таких обставин, суд вважає за можливе надіслати відповідачу-2 необхідні документи безпосередньо поштою в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965 (стаття 10).

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 228 Господарського процесуального кодексу України, Суд з власної ініціативи зупиняє провадження у справі, в зв`язку з звернення із судовим дорученням про вручення виклику до суду чи інших документів до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Керуючись статтями 176, 228, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, Господарський суд міста Києва -

УХВАЛИВ:

1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

2. Призначити підготовче засідання у справі на 28.01.20 о 10:00 год. Засідання відбудеться у приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 44- Б, зал № 19 . Викликати для участі у засіданні представників учасників справи.

3. Зобов`язати позивача надати суду:

- нотаріально засвідчений переклад на іспанську мову копії ухвали суду про відкриття провадження у справі № 910/8843/19 від 31.07.2019 (4 примірники) для направлення відповідачу-2 у порядку, встановленому Конвенцією.

- нотаріально засвідчений переклад на іспанську мову копії позовної заяви з додатками; (4 примірники) для направлення відповідачу-2 у порядку, встановленому Конвенцією.

4. Зобов`язати позивача надати до суду переклад вищезазначених документів в строк до 20.08.2019.

5. Запропонувати відповідачам:

- надати відзив на позовну заяву у порядку, передбаченому статтею 165 Господарського процесуального кодексу України, з нормативно обґрунтованими поясненнями по суті заявлених вимог та доданням оригіналів для огляду та належним чином завірених копій підтверджуючих документів, на які міститься посилання у відзиві. Звернути увагу відповідача, що відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на законодавство; а також надати докази направлення відзиву з доданими до нього документами на адресу позивача.

6. Запропонувати позивачу:

- у строк до п`ятнадцяти днів з дня отримання відзиву надати суду відповідь на відзив відповідно до статті 166 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень частин 3-6 статті 165 Господарського процесуального кодексу України.

7. Повідомити сторін, що подання ними додаткових письмових доказів, висновків експертів, клопотань, заяв, пояснень, можуть бути подані до суду у строк до закінчення підготовчого провадження.

8. Повідомити учасників справи про підготовче засідання.

9. Повідомити учасників справи, що згідно з частини 8 статті 80 Господарського процесуального кодексу України докази, не подані у встановлений законом або судом строк, до розгляду судом не приймаються, крім випадку, коли особа, яка їх подає, обґрунтувала неможливість їх подання у вказаний строк з причин, що не залежали від неї.

10. Зобов`язати учасників процесу направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити у відповідності з вимогами статті 60 Господарського процесуального кодексу України.

11. У зв`язку зі повідомленням Господарським судом міста Києва відповідача в порядку, передбаченому Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15.11.1965, провадження у справі № 910/8843/19 зупинити.

12. Повідомити учасників справи про відсутність у суду технічної можливості забезпечення учасникам справи права брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду до затвердження Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему та початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

13 . Згідно частини 2 статті 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею - 31.07.2019 та може бути оскаржена у порядку, встановленому статті 256 Господарського процесуального кодексу України.

Інформацію по справі, що розглядається можна отримати на сторінці суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://ki.arbitr.gov.ua.

Дата підписання: 31 липня 2019 року.

Суддя Г. П. Бондаренко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення31.07.2019
Оприлюднено01.08.2019
Номер документу83370259
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/8843/19

Ухвала від 05.04.2021

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Рішення від 27.10.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 08.09.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 04.08.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко-Легких Г.П.

Ухвала від 23.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 02.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 14.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 28.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 28.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

Ухвала від 31.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Бондаренко Г.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні