Справа № 420/4492/19
УХВАЛА
31 липня 2019 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Корой С.М., розглянувши матеріали адміністративного позову дочірнього підприємства Бі Єнд Вай до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення і зобов`язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
26 липня 2019 року до суду надійшов адміністративний позов дочірнього підприємства Бі Єнд Вай до Головного управління ДФС в Одеській області, в якому позивач просить суд:
- визнати протиправним та скасувати рішення ДФС України від 31.08.2018 року №900500/31121174 про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних;
- зобов`язати ДФС України здійснити дії по реєстрації (зареєструвати) податкової накладної №4 від 31.07.2018 року в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до п.п.3,5,6 ч.1 ст.172 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; чи позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Ознайомившись зі змістом адміністративного позову, суддя дійшов висновку, що він не відповідає вимогам ст.160, ст.161 КАС України.
Так, відповідно до п.9 ч.1 ст.4 КАС України відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Частиною 3 статті 46 КАС України визначено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно п.7 ч.1 ст. 4 КАС України суб`єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадова чи службова особа, інший суб`єкт при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг.
Відповідно до п.2 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Так, у прохальній частині позовної заяви позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення ДФС України та зобов`язати ДФС України вчинити певні дії.
В свою чергу, відповідачем у справі позивач зазначає лише Головне управління ДФС в Одеській області.
В той же час, вимоги до вказаної особи в позовній заяві відсутні.
Таким чином, позивачу необхідно визначитись із відповідачем (відповідачами) у справі та надати до суду відповідне уточнення до позовної заяви (уточнену позовну заяву) (з копією для відповідача (відповідачів).
Разом з цим, в порушення п.2 ч.5 ст.160 КАС України, позивачем не зазначено ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача, його відомі номери засобів зв`язку, офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти.
Окрім цього, суд зазначає, що ч.7 ст.161 КАС України до заяви про визнання індивідуального акта протиправним чи адміністративного договору недійсним додається також оригінал або копія оспорюваного акта чи договору або засвідчений витяг з нього, а у разі відсутності акта чи договору у позивача - клопотання про його витребування.
Так, як вже вказано судом приватне підприємства Бі Єнд Вай просить суд скасувати рішення ДФС України від 31.08.2018 року №900500/31121174 про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Однак, до суду не надано копію вказаного рішення.
Натомість, в матеріалах справи міститься копія рішення комісії, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації Головного управління ДФС в Одеській області від 31.08.2018 року №900500/31121174 про відмову в реєстрації податкової накладної в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду копію рішення від 31.08.2018 року №900500/31121174, яке прийнято саме ДФС України, або уточнити позовні вимоги в цій частині.
Відповідно до п.11 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається власне письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Однак, позивачем не надано до суду власного письмового підтвердження про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Таким чином, позивачу необхідно надати до суду вказану інформацію.
Згідно з п.5 та п.8 ч.5 ст.160 КАС України в позовній заяві зазначається:
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Однак, позивачем не зазначено щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до позовної заяви.
Отже, позивачу необхідно надати до суду вказану інформацію.
Відповідно до ч.1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно ч.2 ст.169 КАС України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
На підставі викладеного, суддя вважає, що адміністративний позов підлягає залишенню без руху та роз`яснює позивачу, що виявлені недоліки мають бути усунені шляхом надання до суду (з копією для відповідача):
- уточненої позовної заяви з урахуванням вищевикладеного;
- доказів, визначених судом.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя, -
У Х В А Л И В:
Адміністративний позов дочірнього підприємства Бі Єнд Вай до Головного управління ДФС в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення і зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.
Копію цієї ухвали надіслати позивачу.
Встановити позивачу 10-денний строк для усунення недоліків позовної заяви з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде повернута заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя С.М. Корой
Суд | Одеський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 31.07.2019 |
Оприлюднено | 05.08.2019 |
Номер документу | 83373878 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Одеський окружний адміністративний суд
Корой С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні