1-в/621/106/19
У Х В А Л А
іменем України
02 серпня 2019 року м. Зміїв
Зміївський районний суд Харківської області в складі:
головуючого - ОСОБА_1
з участю: секретаря ОСОБА_2
прокурора ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду подання начальника Зміївського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській області ОСОБА_4 про звільнення від відбування покарання з випробуванням засудженого ОСОБА_5 ,
ВСТАНОВИВ:
Вироком Зміївського районного суду Харківської області від 17.07.2018 ОСОБА_5 засуджений за ч. 2 ст. 246 КК України до обмеження волі на строк 2 роки, в силу ст. 75 КК України від призначеного покарання звільнений з випробуванням на 1 рік.
18.07.2019 начальник Зміївського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській області ОСОБА_4 звернулася з поданням про звільнення засудженого ОСОБА_5 від відбування покарання у зв`язку із закінченням строку випробування; в судове засідання не з`явилася, подала заяву, в якій просила розглянути та задовольнити подання за її відсутністю.
Засуджений ОСОБА_5 в судове засідання не з`явився, до суду подав заяву, в якій просив звільнити його від покарання в зв`язку із закінченням строку випробування та розглянути справу за його відсутністю.
Відповідно до ч. 5 ст. 539 КПК України неприбуття в судове засідання зазначених осіб не перешкоджає проведенню судового розгляду подання.
Прокурор ОСОБА_6 підтримав подання та вважав за можливе його задовольнити.
Ознайомившись з поданням та матеріалами особової справи ОСОБА_5 , вислухавши думку прокурора, суд дійшов наступного:
Відповідно до п. 9 ч. 1 ст. 537 КПК України під час виконання вироків суд, визначений ч. 2 ст. 539 цього Кодексу, має право вирішувати питання про звільнення від призначеного покарання з випробуванням після закінчення іспитового строку.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 539 КПК України клопотання (подання) про вирішення питання, пов`язаного із виконанням вироку, подається до місцевого суду в межах територіальної юрисдикції якого проживає засуджений, - у разі необхідності вирішення питань, передбачених п. 9 ч. 1 ст. 537 цього Кодексу.
У відповідності до ч. 1 ст. 78 КК України, після закінчення іспитового строку засуджений, який виконав покладені на нього обов`язки та не вчинив нового злочину, звільняється судом від призначеного покарання.
Згідно п. 1 ст. 89 КК України такими, що не мають судимості, визнаються: 1) особи, засуджені відповідно до статті 75 цього Кодексу, якщо протягом іспитового строку вони не вчинять нового злочину і якщо протягом зазначеного строку рішення про звільнення від відбування покарання з випробуванням не буде скасоване з інших підстав, передбачених законом. Якщо строк додаткового покарання перевищує тривалість іспитового строку, особа визнається такою, що не має судимості, після відбуття цього додаткового покарання.
За змістом ст. ст. 78, 89 КК України, скасування випробування та направлення засудженого для відбування призначеного вироком покарання можливе лише в період іспитового строку.
Іспитовий строк у ОСОБА_5 закінчився 17.07.2019.
З подання та матеріалів особової справи вбачається, що ОСОБА_5 протягом строку випробування не вчинив нового злочину, однак, обов`язки, покладені на нього судом, не виконував, за місцем проживання характеризується негативно, до адміністративної відповідальності не притягувався, двічі без поважної причини не з"явився до органу пробації, про що було винесено письмові застередення.
За таких обставин, подання про звільнення ОСОБА_5 від відбування покарання у зв`язку із закінченням строку випробування підлягає задоволенню.
Керуючись ч. 1 ст. 78 КК України, п. 9 ч. 1 ст. 537, ст. 539 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Подання начальника Зміївського районного відділу філії Державної установи "Центр пробації" в Харківській області ОСОБА_4 про звільнення від покарання ОСОБА_5 - задовольнити.
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнити від покарання, призначеного вироком Зміївського районного суду Харківської області від 17.07.2018 за ч. 1 ст. 246 КК України, у виді обмеження волі на строк 2 роки, від якого він був звільнений в силу ст. 75 КК України з випробуванням на 1 рік.
Ухвала може бути оскаржена до Харківського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Зміївський районний суд Харківської області протягом семи днів з дня її оголошення.
Головуючий:
Суд | Зміївський районний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83420615 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Злочини проти довкілля Незаконна порубка лісу |
Кримінальне
Зміївський районний суд Харківської області
Бібік О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні