УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Вінниця
02 серпня 2019 р. Справа № 120/2425/19-а
Суддя Вінницького окружного адміністративного суду Шаповалова Тетяна Михайлівна, розглянувши матеріали позовної заяви:
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю ІНБАКО -ГРУП (вул. Агатангела Кримського, 46/70, м. Вінниця, 21000)
до: Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області ( місцезнаходження: вул. Костянтина Василенка, 21, м. Вінниця, 21027, Код ЄДРПОУ 39476158)
третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області ( місцезнаходження: вул. Костянтина Василенка, 21, м. Вінниця, 21027)
про: визнання протиправними та скасування рішень,
ВСТАНОВИВ:
До Вінницького окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю ІНБАКО -ГРУП до Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування рішень.
Ознайомившись з позовною заявою та доданими матеріалами, вважаю, що зазначена позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Положеннями п. 3 ч. 1 ст. 171 КАС України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Ст. 5 КАС України передбачено право на звернення до адміністративного суду. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб та повинна відповідати загальним вимогам, що встановлені статтями 160, 161 КАС України.
Норми статей 160, 161 КАС України не містять виключень і поширюються на всі випадки звернення до суду з позовною заявою, у зв`язку з чим недотримання положень даних норм свідчить про невідповідність позовної заяви вимогам Закону.
26.07.2019 року надійшли матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю ІНБАКО -ГРУП з додатками. Разом з тим, до позовної заяви не додано документ про сплату судового збору.
31.07.2019 року представником позивача подано квитанцію про сплату судового збору у сумі 1921 грн. для приєднання до матеріалів справи.
У позовній заяві представник позивача зазначив відповідачем Вінницьку ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області та третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комісію Головного управління ДФС у Вінницькій області.
У прохальній частині позовної заяви представник позивача просить визнати протиправним та скасувати рішення Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації, а також зобов`язати Вінницьку ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних складених ТОВ ІНБАКО-ГРУП податкові накладні.
Разом з тим, у описовій частині позовної заяві представник позивача вказує, що оскаржувані рішення прийняті комісією Головного управління ДФС у Вінницькій області, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації. При цьому, позивач вказує, що Комісія не є окремим структурним підрозділом та входить до складу Головного управління ДФС у Вінницькій області, а відтак саме це управління є належним відповідачем у даній справі.
Згідно з п. 4 ч. 5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Зважаючи на наведене, представнику позивача слід уточнити суб`єктивний склад відповідачів та / або привести позовні вимоги у відповідність до заявленого складу відповідачів.
Частинами 1 та 2 статті 169 КАС України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на викладене вважаю, що дану заяву необхідно залишити без руху, надавши особі, яка її подала, строк для усунення недоліків у спосіб:
- уточнення суб`єктивного складу відповідачів та / або привести позовні вимоги у відповідність до заявленого складу відповідачів.
Керуючись статтею 160, 161, 169 КАС України, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю ІНБАКО -ГРУП до Вінницької ОДПІ ГУ ДФС у Вінницькій області, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: Комісії Головного управління ДФС у Вінницькій області про визнання протиправними та скасування рішень залишити без руху.
Запропонувати позивачу у 10 - денний строк з дня отримання копії ухвали усунути недоліки позовної заяви, зазначені в мотивувальній частині ухвали суду, шляхом:
- уточнення суб`єктивного складу відповідачів та / або привести позовні вимоги у відповідність до заявленого складу відповідачів.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 293 КАС України, заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Шаповалова Тетяна Михайлівна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2019 |
Оприлюднено | 06.08.2019 |
Номер документу | 83435516 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Шаповалова Тетяна Михайлівна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Шаповалова Тетяна Михайлівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні