Дата документу 02.08.2019
Справа № 320/5246/19
Провадження № 2-с/320/11/19
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 серпня 2019 року м. Мелітополь
Суддя Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області Юрлагіна Т.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 2-н/320/5246/19 від 16.07.2019 року про стягнення аліментів,
В С Т А Н О В И В:
16 липня 2019 року Мелітопольським міськрайонним судом Запорізької області видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 аліментів на утримання неповнолітньої дитини: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_3 у розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), але не менше 50 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, та не більше десяти прожиткових мінімумів для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 03 липня 2019 року та до досягнення дитиною повноліття тобто до ІНФОРМАЦІЯ_4 .
01 серпня 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про скасування судового наказу.
Дослідивши заяву про скасування судового наказу та матеріали справи, суд приходить до висновку про відмову в прийнятті заяви з наступних підстав.
За змістом ч. 3 ст. 171 ЦПК України у разі відсутності підстав для повернення заяви про скасування судового наказу, суддя не пізніше двох днів після її подання постановляє ухвалу про скасування судового наказу.
Як передбачено у п. 4 ч. 1 ст. 161 ЦПК України судовий наказ може бути видано, якщо заявлено вимогу про стягнення аліментів у розмірі на одну дитину-однієї чверті, на двох дітей-однієї третини, на трьох і більше дітей-половини заробітку (доходу) платника аліментів, але не більше десяти прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку на кожну дитину, якщо ця вимога не пов`язана із встановленням чи оспорюванням батьківства(материнства) та необхідністю залучення інших заінтересованих осіб.
Статтями 170, 171 ЦПК України визначено підстави для скасування судового наказу за заявою божника та регламентовано порядок розгляду таких заяв.
Так, за приписами ч. 1 ст.170 ЦПК України боржник має право протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування до суду, який його видав, крім випадків видачі судового наказу відповідно до п. 4, 5 ч. 1ст. 161 цього Кодексу. Заява про скасування судового наказу може також бути подана органами та особами, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Згідно з ч. ч. 7, 8 ст. 170 ЦПК України у разі видачі судового наказу відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 161 цього Кодексу боржник має право звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів. У разі видачі судового наказу відповідно до п. п. 4 і 5 ч. 1 ст.161 ЦПК України, судовий наказ може бути переглянуто за нововиявленими обставинами у порядку, встановленому главою ІІІ розділу V цього Кодексу.
Аналізуючи норми ЦПК України, у разі видачі судового наказу про стягнення аліментів, боржник має право звернутися до суду із позовом про зменшення розміру аліментів, визначених судом, або з заявою про перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами. Скасування судового наказу, виданого за вимогою про стягнення аліментів не передбачено чинними нормами ЦПК України.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає, що заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу про стягнення аліментів слід повернути заявнику без розгляду, оскільки даний судовий наказ скасуванню не підлягає.
На підставі викладеного та керуючись ст.161, 170, 171 ЦПК України, суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Заяву ОСОБА_1 про скасування судового наказу № 2-н/320/5246/19 від 16.07.2019 року про стягнення аліментів - повернути без розгляду ОСОБА_1 .
Роз`яснити заявнику його право на звернення до суду із заявою про перегляд судового наказу за нововиявленими обставинами у порядку, визначеному главою ІІІ розділу V ЦПК України, або звернутися до суду з позовом про зменшення розміру аліментів.
На ухвалу може бути подано апеляційну скаргу до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя: Юрлагіна Т.В.
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 02.08.2019 |
Оприлюднено | 06.08.2019 |
Номер документу | 83439225 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Юрлагіна Т. В.
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
Юрлагіна Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні