Ухвала
від 05.08.2019 по справі 904/3308/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49600

E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

05.08.2019м. ДніпроСправа № 904/3308/19

Суддя Фещенко Ю.В. , розглянувши матеріали

за позовом позивача-1: Товариства з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" (49700, м. Дніпро, вулиця Краснозаводська, будинок 14; ідентифікаційний код 24440554)

позивача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" (49017, м. Дніпро, вулиця Повітрофлотська, будинок 2А; ідентифікаційний код 40117294)

до Дніпровської міської ради (49000, м. Дніпро проспект Дмитра Яворницького, будинок 75; ідентифікаційний код 26510514)

про відшкодування майнової шкоди у загальному розмірі 10 000 203 грн. 00 коп.

СУТЬ СПОРУ:

Товариство з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" (далі - позивач-1) та Товариство з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" (далі - позивач-2) звернулося до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою, в якій просить суд стягнути з Дніпровської міської ради (далі - відповідач) майнову шкоду у загальному розмірі 10 000 203 грн. 00 коп.

Позовні вимоги мотивовані тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" та Товариство з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" були власником об`єкту нерухомого майна на праві спільної часткової власності, яке було придбане у Товариства з обмеженою відповідальністю "Ренессанс-клуб" за відповідним договором купівлі-продажу, проте в подальшому були витребувані у Товариства з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" на підставі судових рішень Господарського суду Дніпропетровської області на користь територіальної громади міста Дніпро в особі Дніпровської міської ради. Внаслідок витребування у позивача-1, 2 об`єктів нерухомого майна останнім було завдано збитків. Таким чином, відшкодування майнової шкоди, спричиненої втратою Товариством з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" та Товариством з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" права власності на об`єкти нерухомого майна, зокрема, внаслідок незаконних рішень, дій та бездіяльності Дніпропетровської міської ради, буде справедливою та обґрунтованою компенсацією, що має бути надана у зв`язку із втручанням у право позивача на мирне володіння його майном.

Розглянувши позовну заяву з доданими до неї документами, господарський суд дійшов до висновку, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до частини 2 статті 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Пунктом 5 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Як вбачається позовна заява підписана зі сторони позивача-1 - директором Товариства з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" ОСОБА_3 та зі сторони позивача-2 - директором Товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" ОСОБА_2 , проте належних та допустимих доказів на підтвердження повноважень на підписання позовної заяви не надано.

За приписами частини 1 статті 73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Частиною 1 статті 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Відповідно до частини 1 статті 77 Господарського процесуального кодексу України, обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування (частина 1 статті 79 Господарського процесуального кодексу України).

Однак, під час перевірки даних щодо позивача-1 судом було зроблено запит до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 24440554 та встановлено станом на 01.08.2019, що керівником Товариства з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" є ОСОБА_3 , повноваження якого містять обмеження згідно статуту .

Відповідно до витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за ідентифікаційним кодом 40117294 станом на 01.08.2019 щодо позивача-2 - керівником Товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" є ОСОБА_2 , повноваження якого містять обмеження згідно з підпунктом 12.12 пункту 12 статуту .

Однак, на підтвердження повноважень керівників позивача-1,2 не долучено жодного доказу та у суду відсутня можливість перевірити повноваження на підписання керівниками позовної заяви, шляхом дослідження змісту установчих документів, зокрема на який міститься посилання у витягу щодо позивача-2.

Більше того, з наявних у справі доказів вбачається наявність обмежень у повноваженнях керівників, отже у суду є обґрунтовані припущення відсутності відповідних повноважень та це питання підлягає з`ясуванню саме на стадії прийняття позовної заяви до розгляду.

Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням Товариству з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" та Товариству з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: підтвердити належним чином повноваження директора Товариства з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" ОСОБА_3 та Товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" ОСОБА_2 на підписання позовної заяви.

На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" та Товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" до Дніпровської міської ради про відшкодування майнової шкоди у загальному розмірі 10 000 203 грн. 00 коп. - залишити без руху.

Встановити Товариству з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" та Товариству з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху , а саме подати до суду:

- підтвердити належним чином повноваження директора Товариства з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" ОСОБА_3 на підписання позовної заяви;

- підтвердити належним чином повноваження директора Товариства з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро" ОСОБА_2 на підписання позовної заяви.

Роз`яснити Товариству з обмеженою відповідальністю Центр "Даор" та Товариству з обмеженою відповідальністю "Будінвест-Дніпро", що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута заявнику.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 05.08.2019 та оскарженню не підлягає.

Суддя Ю.В. Фещенко

СудГосподарський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення05.08.2019
Оприлюднено06.08.2019
Номер документу83456553
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —904/3308/19

Ухвала від 28.08.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Фещенко Юлія Віталіївна

Ухвала від 27.08.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Фещенко Юлія Віталіївна

Ухвала від 05.08.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Фещенко Юлія Віталіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні