Справа № 461/5725/19
Провадження № 1-кс/461/6667/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.08.2019 м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42019140400000038 від 04.06.2019 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України,-
встановив:
До суду надійшло відповідне клопотання слідчого, в якому слідчий просить надати начальнику першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні військової прокуратури Західного регіону України ОСОБА_4 , прокурорам ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , слідчому СУ Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , тимчасовий доступ до речей і документів, та дати розпорядження про надання можливості ознайомитись з ними та вилучити їх оригінали (здійснити їх виїмку), із ІНФОРМАЦІЯ_1 ,що за адресою: АДРЕСА_1 , а саме до: земельної технічної документації, містобудівельних погоджень, рішень сесій, які стосуються земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2
В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що досудовим розслідуванням установлено, що до ІНФОРМАЦІЯ_2 28.05.2019 надійшло звернення голови правління громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_8 , про те, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_4 за попередньою змовою групою осіб здійснюють привласнення та розтрату державного майна, яке перебуває у віданні Міністерства оборни України.
Зокрема встановлено, що під час розформування та розквартирування військової частини НОМЕР_1 , посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_4 та іншими службовими особами органів влади та самоврядування здійснили незаконні дії щодо внесення недостовірних відомостей у правовстановлюючі документи щодо меж військової частини А НОМЕР_2 , з метою подальшого незаконного привласнення та розтрати в інтересах суб`єктів підприємницької діяльності вказаних земель. Крім цього, становм на початок 2016 року у користуванні в/ч НОМЕР_1 перебувало цінне майно, об`єкти нерухомості, земельні ділянки та інше майно. В зв`язку з розформуванням та скороченням штату військової частини НОМЕР_1 посадовими особами військової частини за вказівкою посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 було здійснено внесення недостовірних відомостей до офіційних документів, що в подальшому призвело до передачі майнового комплексу земель за адресою: АДРЕСА_2 у приватну власність без будь-яких компенсаційних витрат.
Слідчий зазначає, що в ході проведення досудового розслідування виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів та інформації із ПП « ОСОБА_9 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , що за адресою: АДРЕСА_3 , а саме: земельну технічну документацію, містобудівельні погодження, рішення сесій, які стосуються земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 . Вилучення такої документації, яка знаходиться в ІНФОРМАЦІЯ_5 надасть можливість отримати важливі речові докази, постійний доступ до них з метою використання їх під час доказування, а також унеможливлення їх зміни, або знищення, в тому числі у зв`язку із збігом термінів зберігання вищезазначеної документації та інформації чи з інших причин, дослідження вказаних документів, в тому числі шляхом проведення експертиз.Вилучення зазначеної документації можливе шляхом отримання тимчасового доступу до вказаних документів і інформації та отримання розпорядження суду на їх вилучення (здійснення виїмки).
Особа, у володінні якої перебувають документи та речі, в порядку ч. 2 ст. 163 КПК України, про дату, час та місце розгляду клопотання не повідомлялась.
Слідчий в судове засідання не прибув. В матеріалах клопотання міститься заява слідчого, в якій останній просив проводити розгляд клопотання у його відсутності. Просив клопотання задовольнити.
Перевіривши наданні матеріали та дослідивши докази по цих матеріалах, встановив наступне.
04.06.2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019140400000038 внесено відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Клопотання про тимчасовий доступ до документів та інформації, що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_6 , відповідає вимогам КПК України.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до вимог ч. ч.5, 6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Відповідно до ч.7 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Дослідивши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання слідчого є обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення, виходячи з наступного. Слідчий довів, що отримання тимчасового доступу до вказаних у клопотанні речей і документів надасть можливість отримати важливі речові докази, постійний доступ до них з метою використання їх під час доказування, а також унеможливлення їх зміни, або знищення, в тому числі у зв`язку із збігом термінів зберігання вищезазначеної документації та інформації чи з інших причин, дослідження вказаних документів, в тому числі шляхом проведення експертиз. Проте, слідчим не наведено достатніх підстав та не надано доказів, які вказують на необхідність та мету вилучення всіх оригіналів зазначених в клопотанні документів. Також слідчим не конкретизовано, по яких саме оригіналах документів буде призначена експертиза та перевірка, тому в частині вилучення оригіналів зазначених документів слід відмовити.
Таким чином слідчий довів наявність достатніх підстав вважати, що:
- зазначені інформація та документи перебувають або можуть перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 що за адресою: АДРЕСА_1 ;
- що документи, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
- зазначені в клопотанні речі, документи та інформація не містять охоронюваної законом таємниці.
Стороною обвинувачення доведена можливість використання як доказів відомостей, що містяться в документах та неможливість іншими способами довести обставини (встановити особу), які передбачається довести (встановити) за допомогою цих документів.
Слідчий довів, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження.
Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого.
Завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням може бути виконане.
Оцінюючи надані стороною обвинувачення докази слідчий суддя вважає їх належними та допустимими, їх сукупність та взаємозв`язок між ними достатній для прийняття процесуального рішення про тимчасовий доступ.
Враховуючи вищевикладене, а також правові підстави для тимчасового доступу, достатність доказів, що вказують на вчинення кримінального правопорушення, наслідки, розумність та співрозмірність тимчасового доступу завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, приймаючи до уваги неможливість досягнення мети, на яку посилається слідчий, без застосування цих заходів, вважаю, що клопотання слідчого обгрунтовне та підлягає до часткового задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 162 - 166 КПК України, слідчий суддя ,-
у х в а л и в :
Клопотання слідчого СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів у кримінальному провадженні №42019140400000038 задовольнити частково.
Надати дозвіл начальнику першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні військової прокуратури ІНФОРМАЦІЯ_7 ОСОБА_4 , прокурорам цього ж відділу ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , слідчому СУ Головного управління Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 , або у відповідності до вимог ст. 40 КПК України за дорученням останнього працівникам оперативних підрозділів ІНФОРМАЦІЯ_8 на тимчасовий доступ до речей і документів (з можливістю вилучення належним чином завірених копій, а також зняття копії інформації, що міститься в електронних інформаційних системах або їх частинах), а саме до:земельної технічної документації, містобудівельних погоджень, рішень сесій, які стосуються земельної ділянки за адресою: АДРЕСА_2 , які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 що за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали до 05.09.2019 р.
Роз`яснити, що у випадку невиконання цієї ухвали, слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Контроль за виконанням ухвали покласти на слідчого СУ ГУ Національної поліції у Львівській області ОСОБА_3 .
Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Галицький районний суд м.Львова |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83471386 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Галицький районний суд м.Львова
Радченко В. Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні