ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 серпня 2019 р. Справа № 440/656/19 Другий апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого судді: Бершова Г.Є.,
суддів: Катунова В.В., Ральченка І.М.
розглянувши у порядку письмового провадження у приміщенні Другого апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 03.05.2019 року по справі № 440/656/19 (головуючий 1 інстанції Слободянюк Н.І.) за позовом ОСОБА_1 до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Київській області, третя особа Баришівський районний відділ ГУ МВС України в Київській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИВ:
Позивач, ОСОБА_1 , звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з позовом до Ліквідаційної комісії Головного управління Міністерства внутрішніх справ в Київській області в якому просив визнати протиправною бездіяльності Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Київській області щодо виплати премії з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року та зобов`язати Ліквідаційної комісії Головного управління МВС України у Київській області нарахувати та виплатити премію у розмірі 70 процентів з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року з відповідним відрахуванням обов`язкових платежів до бюджету та спеціальних фондів (а.с. 6-8).
Рішенням Полтавського окружного адміністративного суду від 03.05.2019 року відмовлено в задоволенні позову.
Позивач не погодився із таким рішенням суду першої інстанції та подав апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, просить рішення скасувати та прийняти нове, яким позовні вимоги задовольнити.
В обґрунтування вимог апеляційної скарги апелянт зазначає, що відповідачем накази про позбавлення його премії або встановлення йому премії у розмірі 0 % за період з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року не приймалися, а відтак він має право на отримання премії у вказаний період у повному обсязі -70 відсотків. Премія у розмірі 70 відсотків була встановлена йому у листопаді 2017 року, що підтверджується довідкою про нарахування грошового забезпечення № 1326/109/1010/01-2018 від 20 квітня 2018 року.
Розглянувши матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм чинного законодавства, колегія суддів апеляційної інстанції, переглядаючи судове рішення у даній справі в межах доводів та вимог апеляційної скарги у відповідності до ч.1 ст. 308 Кодексу адміністративного судочинства України, дійшла висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено в суді апеляційної інстанції, що наказом Головного управління МВС України в Київській області № 5 о/с від 21 лютого 2018 року підполковника міліції ОСОБА_1 поновлено на посаді заступника начальника Баришівського районного відділу - начальника Березанського міського відділу з 07 листопада 2015 року з виплатою грошового забезпечення за час вимушеного прогулу з 09 серпня 2016 року по 06 листопада 2017 року з урахуванням премії 70 відсотків (а.с. 25).
Наказом Головного управління МВС України в Київській області № 12 о/с від 03 травня 2018 року підполковника міліції ОСОБА_1 , заступника начальника Баришівського районного відділу - начальника Березанського міського відділу звільнено з 06 травня 2018 року відповідно до пункту 64 г (через скорочення штатів) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом (а.с. 125).
За період з 07 листопада 2017 року по 06 травня 2018 року премія ОСОБА_1 на нараховувалася та не виплачувалася (склала 0%), що підтверджується довідкою про грошове забезпечення № 1539/109/1010/01/19 (а.с. 99).
Вважаючи, що відповідач допустив бездіяльність щодо виплати премії з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року у розмірі 70 відсотків, позивач звернувся до суду з позовом про визнання такої бездіяльності протиправною та зобов`язання відповідача нарахувати та виплатити премію з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року у розмірі 70 відсотків з відповідним відрахуванням обов`язкових платежів до бюджету та спеціальних фондів.
Суд першої інстанції, залишаючи без задоволення позов, виходив з того, що за відсутності в матеріалах справи наказу про встановлення особовому складу Баришівського РВ ГУ МВС України в Київській області, в тому числі і позивачу, премії у розмірі 70 відсотків підстави для виплати позивачу премії у розмірі 70 відсотків за період з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року відсутні.
Колегія суддів погоджується з висновками суду першої інстанції виходячи з наступного.
Так, відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
У підпункті 2 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України "Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 1294 від 07 листопада 2007 року (чинної до 01 березня 2018 року) вказано, що надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого вкладу в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного у розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
У підпункті 2 пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України "Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб" № 704 від 30 серпня 2007 року (чинної з 01 березня 2018 року) зазначено, що надати право керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, здійснювати преміювання військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу відповідно до їх особистого внеску в загальний результат служби у межах фонду преміювання, утвореного в розмірі не менш як 10 відсотків посадових окладів та економії фонду грошового забезпечення.
На виконання вимог Постанови Кабінету Міністрів України № 1294 наказом начальника Баришівського районного відділу (з обслуговування Баришівського району та міста Березань) ГУМВС України в Київській області № 33 від 23 січня 2015 року затверджено Положення про преміювання осіб рядового і начальницького складу Баришівського РВ (з обслуговування Баришівського району та міста Березань) ГУМВС України в Київській області (далі - Положення про преміювання) (а.с. 73-74).
Відповідно до пунктів 3.1, 4.1 та 4.5 цього Положення преміювання осіб рядового і начальницького складу Баришівського РВ (з обслуговування Баришівського району та міста Березань) здійснюється відповідно до їхнього особистого внеску у загальні результати роботи за місяць і визначається такими показниками: виконання заходів, передбачених планами роботи райвідділу, структурних підрозділів ГУМВС України в Київській області; виконавська дисципліна (виконання доручень МВС України, ГУМВС України в Київській області, керівництва райвідділу); своєчасність та якість підготовки довідкових, аналітичних та інших матеріалів, що стосуються діяльності органів внутрішніх справ України; стан забезпечення безпеки громадян і громадського порядку, виявлення, запобігання, припинення та розкриття злочинів; службова дисципліна дотримання особами рядового і начальницького складу Конституції і законів України, актів Президента України і Кабінету Міністрів України, наказів та інших нормативно-правових актів Міністерства внутрішніх справ України і доручень Головного управління та Присяги працівника органів внутрішніх справ України /пункт 3.1 /. Розмір премії визначається за показниками, зазначеними в пункті 3.1, відповідно до особистого внеску у загальні результати служби /пункт 4.1/. Позбавлення чи зменшення премії здійснюється на один місяць /пункт 4.5/.
Порядок і строки преміювання визначені пунктами 5.1-5.3 Положення про преміювання.
Так, наказ про встановлення розміру премії особам рядового і начальницького складу Баришівського РВ (з обслуговування Баришівського району та міста Березань) готує сектор кадрового забезпечення райвідділу на підставі поданих списків. Списки на преміювання подаються до погодження в фінансовий сектор райвідділу та сектор кадрового забезпечення терміном до 10-го числа місяця, що настає за місяцем, за який установлюється премія. Після цього наказ, підписаний керівником райвідділу, подається до фінансового сектору /пункт 5.1/. Преміювання осіб рядового і начальницького складу здійснюється щомісячно за результатами їхньої службової діяльності в межах фонду преміювання /пункт 5.2/. Виплата премії за минулий місяць проводиться в поточному місяці в день виплати грошового забезпечення /пункт 5.3/.
Аналіз наведених положень дає підстави для висновку, що надання премії є правом, а не обов`язком керівника державного органу. При цьому це право обумовлене наявністю відповідних асигнувань та результатів службової діяльності особи. А відтак, розмір премії є змінною величиною, а сама премія - необов`язковим та несистематичним видом грошового забезпечення.
Враховуючи, що підставами для здійснення преміювання є: 1) наявність грошових коштів для нарахування та виплат премії; 2) особистий внесок особи у загальний результат служби за минулий місяць роботи, то визначення керівником наявності підстав для здійснення преміювання проводиться щомісячно та премія нараховується і виплачується або у раніше встановленому розмірі, або у зменшеному розмірі, або взагалі не нараховується та не виплачується (складає 0%). Розмір премії визначається у відповідному наказі (про встановлення премії, зменшення премії, позбавлення премії).
Заявляючи про своє право на отримання премії у розмірі 70 відсотків у період з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року, позивач зазначає, що накази про зменшення розміру премії та позбавлення його премії у вказаний період керівником не приймалися, а відтак він має право на отримання премії у повному обсязі -70 відсотків.
Надаючи оцінку такому доводу позивача, судом встановлено, що накази про зменшення позивачу розміру премії та позбавлення його премії за вказаний період відповідачем не приймалися та й не могли бути прийнятими, адже накази про преміювання особового складу Баришівського РВ ГУ МВС України в Київській області відповідачем не видавалися через відсутність відповідного бюджетного фінансування та результатів службової діяльності у 2017-2018 роках. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 730 від 16 вересня 2015 року Про утворення територіальних органів Національної поліції та ліквідацію територіальних органів Міністерства внутрішніх справ наказом Головного управління від 06 листопада 2015 року № 590 о/с з 06 листопада 2015 року скорочено всі посади та звільнено зі служби в органах внутрішніх справ особовий склад Баришівського РВ (з обслуговування Баришівського району та міста Березань) ГУМВС України в Київській області (а.с. 72 зворот, 97-98).
Посилання позивача на довідку про нарахування грошового забезпечення від 20 квітня 2018 року № 1326 /109/1010/01-2018 (а.с. 31) як на доказ встановлення йому премії у розмірі 70 відсотків суд відхиляє, адже ця довідка не є тим документом, що підтверджує встановлення розміру премії. За змістом пункту 5.1 Положення про преміювання осіб рядового і начальницького складу Баришівського РВ (з обслуговування Баришівського району та міста Березань) ГУМВС України в Київській області про встановлення розміру премії видається наказ. Тобто саме наказ про встановлення розміру премії в 70 відсотків є допустимим доказом, що підтверджує встановлений розмір премії.
Довідка про нарахування грошового забезпечення від 20 квітня 2018 року № 1326 /109/1010/01-2018 засвідчує, що на виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2017 року у справі № 816/256/17 позивачу виплачено грошове забезпечення за час вимушеного прогулу у період з 09 серпня 2016 року по 06 листопада 2017 року з урахуванням премії 70 відсотків. Виконуючи вказане рішення суду, Головним управлінням МВС України в Київській області виданий наказ від 21 лютого 2018 року № 5-о/с про виплату ОСОБА_1 грошового забезпечення за час вимушеного прогулу з 09 серпня 2016 року по 06 листопада 2017 року з урахуванням премії 70 відсотків (а.с. 25).
Між тим, наказ від 21 лютого 2018 року № 5-о/с не можна розцінювати як наказ, що встановлює позивачу розмір премії в 70 відсотків, адже його текст не містить відповідного формулювання щодо встановлення розміру премії. Крім того, цей наказ виданий лише для виконання рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 06 листопада 2017 року у справі № 816/256/17 з метою виплати позивачу грошового забезпечення за час вимушеного прогулу у період з 09 серпня 2016 року по 06 листопада 2017 року. З виконанням цього наказу його дія вичерпана, а тому поширювати дію цього наказу (в частині виплати премії у розмірі 70 відсотків) на відносини, що виникли між позивачем та відповідачем у подальшому (у період з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року), неправомірно.
Таким чином, заявлений позивачем розмір премії (70 відсотків) документально не підтверджується.
З огляду на викладене суд апеляційної інстанції погоджується з висновком суду першої інстанції, що за відсутності в матеріалах справи наказу про встановлення особовому складу Баришівського РВ ГУ МВС України в Київській області, в тому числі і позивачу, премії у розмірі 70 відсотків підстави для виплати позивачу премії у розмірі 70 відсотків за період з 07 листопада 2017 року по 05 травня 2018 року відсутні.
Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 315 КАС України за наслідками розгляду апеляційної скарги на судове рішення суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право залишити апеляційну скаргу без задоволення, а судове рішення - без змін.
Статтею 316 КАС України визначено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а рішення або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Таким чином, колегія суддів, переглянувши рішення суду першої інстанції, дійшла висновку, що при прийнятті рішення суд першої інстанції дійшов вичерпних юридичних висновків щодо встановлення обставин справи і правильно застосував до спірних правовідносин норми матеріального та процесуального права.
Наведені в апеляційній скарзі доводи правильність висновків суду не спростовують.
Керуючись ст. ст. 245, 246, 250, 315, 321 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.
Рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 03.05.2019 року по справі № 440/656/19 - залишити без змін.
Постанова набирає законної сили з дати її прийняття та не підлягає касаційному оскарженню, крім випадків, передбачених п. 2 ч. 5 ст. 328 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя-доповідач Г.Є. Бершов Судді В.В. Катунов І.М. Ральченко
Суд | Другий апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2019 |
Оприлюднено | 08.08.2019 |
Номер документу | 83493734 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Другий апеляційний адміністративний суд
Бершов Г.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні