Дата документу 06.08.2019 Справа № 330/1564/15-ц
Єдиний унікальний №330/1564/15-ц
Провадження № 22-ц/807/2694/19
У Х В А Л А
06 серпня 2019 року м. Запоріжжя
Суддя судової палати з цивільних справ Запорізького апеляційного суду Поляков О.З., розглянувши апеляційну скаргу Фермерського господарства Танок на рішення Якимівського районного суду Запорізької області від 30 листопада 2015 року по справі за позовом прокурора Якимівського району Запорізької області в інтересах держави до Якимівської районної державної адміністрації Запорізької області, Головного управління Держземгеокадастру у Запорізькій області, ОСОБА_1 , третя особа: Реєстраційна служба Якимівського районного управління юстиції у Запорізькій області, про визнання недійсними договору оренди земельної ділянки, витребування та повернення земельної ділянки, -
В С Т А Н О В И В:
Рішенням Якимівського районного суду Запорізької області від 30 листопада 2015 року позов задоволено.
На вказане рішення ФГ Танок , особа, яка не приймала участь у справі подало апеляційну скаргу.
30 липня 2019 року на адресу апеляційного суду від ФГ Танок надійшло клопотання про поновлення строку, в обґрунтування якого зазначено, що ФГ не залучалося до участі у справі, а про існування оскаржуваного рішення та необхідність передачі спірної ділянки їм стало відомо 06 червня 2019 року.
Розглянувши клопотання про поновлення строку суд визнає клопотання обґрунтованим та таким що підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
15 грудня 2017 року набрав чинності Цивільний процесуальний кодекс України у редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року.
Відповідно до Розділу ХІІІ ч.1 п.11 Перехідних положень ЦПК України у редакції Закону № 2147-VIII від 03 жовтня 2017 року, заяви і скарги, подані до набрання чинності цією редакцією Кодексу, провадження за якими не відкрито на момент набрання чинності цією редакцією Кодексу, розглядаються за правилами, що діють після набрання чинності цієї редакції Кодексу. Такі заяви чи скарги не можуть бути залишені без руху, повернуті або передані за підсудністю, щодо них не може бути прийнято рішення про відмову у прийнятті чи відмову у відкритті провадження за правилами, що діють після набрання чинності цією редакцією Кодексу, якщо вони подані з додержанням відповідних вимог процесуального закону, які діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 294 ЦПК України, яка була чинною на момент подання апеляційної скарги, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Право на вчинення процесуальної дії втрачається із закінченням строку, встановлено законом або судом. Документи, подані після закінчення процесуальних строків залишаються без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
З апеляційною скаргою ФГ Танок звернулось 13 липня 2019 року через засоби поштового зв`язку (дата вихідного номера апеляційної скарги), тобто з пропуском строку на апеляційне оскарження, передбаченого ч.1 ст. 294 ЦПК України, що діяв на момент ухвалення рішення.
Відповідно до ст. 352 ЦПК України, право на апеляційне оскарження мають учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Оскільки скаржник подав апеляційну скаргу, посилаючись на те, що оскаржуваним рішенням порушується їх права та обов`язки, суд приходить до висновку, що клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження підлягає задоволенню.
Однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, установлених законом.
Відповідно до положень ст. 17 ЦПК України, учасники справи, а також особи, які не брали участі у праві, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення. Не допускається касаційне оскарження судового рішення суду першої інстанції без його перегляду в апеляційному порядку.
Однією з основних гарантій права сторони на судовий захист є право оскарження судових рішень (стаття 129 Конституції України). Реалізація цього права здійснюється, зокрема, шляхом оскарження судових рішень у судах апеляційної та касаційної інстанцій.
Загальною декларацією прав людини 1948 року передбачено, що кожна людина має право на ефективне поновлення в правах компетентними національними судами у випадках порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом (стаття 8 ).
Право на ефективний судовий захист закріплено також у статті 2 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права 1966 року та в статті 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікованої Законом України від 17 липня 1997 року № 475/97-ВР Про ратифікацію Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року, Першого протоколу та протоколів №2,4,7 та 11 до Конвенції (далі - Конвенція).
За змістом пункту 1 статті 6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.
Європейський суд з прав людини, розглядаючи справи щодо порушення права на справедливий судовий розгляд, тлумачить вказану статтю як таку, що не лише містить детальний опис гарантій, надаваних сторонам у цивільних справах, а й захищає у першу чергу те, що дає можливість практично користуватися такими гарантіями, - доступ до суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 127 ЦПК України суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення.
Згідно з ч.3 ст. 354 ЦПК України строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Пунктом 1 ч. 2 ст. 358 ЦПК України встановлено, що незалежно від поважності причин пропуску строку на апеляційне оскарження суд апеляційної інстанції відмовляє у відкритті апеляційного провадження у разі, якщо апеляційна скарга подана після спливу одного року з дня складення повного тексту судового рішення, крім випадків подання апеляційної скарги особою, не повідомленою про розгляд справи або не залученою до участі в ній, якщо суд ухвалив рішення про її права, свободи, інтереси та (або) обов`язки.
Як вбачається з матеріалів справи, ФГ Танок не приймало участі у справі. Оскаржуване рішення було ухвалено 30 листопада 2015 року.
Враховуючи викладене, суд вважає за можливе поновити ФГ Танок яке не приймало участь у справі строк на апеляційне оскарження рішення Якимівського районного суду Запорізької області від 30 листопада 2015 року, визнавши поважними причини пропуску такого, а тому задовольняє клопотання про його поновлення.
Беручи до уваги, що апеляційну скаргу подано з додержанням вимог, встановлених ст.ст. 356-361 ЦПК України, суддя вважає, необхідним відкрити апеляційне провадження.
Керуючись ст.ст. 127, 354, 356-361 ЦПК України, суддя,
У Х В А Л И В:
Задовольнити клопотання Фермерського господарства Танок про поновлення строку на апеляційне оскарження Якимівського районного суду Запорізької області від 30 листопада 2015 року.
Поновити Фермерському господарству Танок строк на апеляційне оскарження Якимівського районного суду Запорізької області від 30 листопада 2015 року.
Відкрити апеляційне провадження за апеляційною скаргу Фермерського господарства Танок на рішення Якимівського районного суду Запорізької області від 30 листопада 2015 року по справі за позовом прокурора Якимівського району Запорізької області в інтересах держави до Якимівської районної державної адміністрації Запорізької області, Головного управління Держземгеокадастру у Запорізькій області, ОСОБА_1 , третя особа: Реєстраційна служба Якимівського районного управління юстиції у Запорізькій області, про визнання недійсними договору оренди земельної ділянки, витребування та повернення земельної ділянки.
Учасникам справи разом з копією ухвали про відкриття апеляційного провадження надіслати копії апеляційної скарги та доданих до неї матеріалів.
Учасникам справи надати строк для подання відзиву на апеляційну скаргу разом з доказами надсилання (надання) копій відзиву та доданих до нього документів іншим учасникам справи до 30 серпня 2019 року.
Для забезпечення апеляційного розгляду справи провести підготовчі дії, передбачені ст. 365 ЦПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Запорізький апеляційний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2019 |
Оприлюднено | 08.08.2019 |
Номер документу | 83501020 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Запорізький апеляційний суд
Поляков О. З.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні