Ухвала
від 09.08.2019 по справі 910/10535/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

м. Київ

09.08.2019Справа № 910/10535/19 Суддя Господарського суду міста Києва Лиськов М.О., розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали

За позовом Фізичної особи-підприємець Чмир Віталія Ярославовича

( АДРЕСА_6 )

До Товариства з обмеженою відповідальність "Моргунов транс"

(вул. Червоногвардійська, буд. 12, офіс 177, м. Київ, 02094)

Про стягнення 41 523 грн. 80 коп.

ВСТАНОВИВ:

05.08.2019 Фізична особа-підприємець Чмир Віталій Ярославович звернувся до Господарського суду м. Києва з позовною заявою № 30-01 від 30.07.2019 до Товариства з обмеженою відповідальність "Моргунов транс" про стягнення 41 523 грн. 80 коп.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що між Фізичною особою-підприємцем Чмир Віталієм Ярославовичем та Товариством з обмеженою відповідальність "Моргунов транс" укладено договір перевезення вантажу, оформленого у формі письмової Заявки № 199 від 03.06.2019, однак на думку позивача, Товариство з обмеженою відповідальність "Моргунов транс" взяті на себе зобов`язання по оплаті послуг не виконало, внаслідок чого у останнього утворилась заборгованість в сумі 41 523 грн. 80 коп.

Подана Фізичною особою-підприємцем Чмир Віталієм Ярославовичем позовна заява не відповідає вимогам статтям 162 та 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.

Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.

Статтею 164 Господарського процесуального кодексу України визначено перелік документів, що подаються до позовної заяви, зокрема в пункті 2 частині 1 цієї статті вказано, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення віл сплати судового збору відповідно до закону.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється в розмірі 2 відсотків ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 350 розмірів мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в 1 розмірі мінімальної заробітної плати у місячному розмірі.

Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" прожитковий мінімум для працездатних осіб станом 01.01.2019 встановлено у розмірі 1.921,00 грн.

Так, позивачем при зверненні з позовом до суду заявлено вимоги майнового характеру про стягнення з відповідача заборгованості у сумі 41 523 грн. 80 коп.

Проте, до позовної заяви позивачем додано копію квитанції №0.0.1424084630.1 від 31.07.2019, яке свідчить про сплату останнім судового збору в сумі 1 921 грн. 00 коп.

Відповідно до п.2.21 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України № 7 від 21.02.2013, платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

З огляду на викладене, позивачем не надано належних доказів сплати судового збору у встановленому розмірі.

Окрім того, положеннями ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України унормовано, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).

За змістом п. 61 Правил надання поштового зв`язку, затверджених Постановою №270 від 05.03.2009 Кабінету Міністрів України, у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.

За таких обставин належним доказом надіслання копії позовної заяви з доданими до неї документами учасникам справи є опис вкладення відправленої поштової кореспонденції, засвідчений підписом працівника відділення поштового зв`язку та відбитком календарного штемпеля цього відділення, а також розрахунковий документ поштової установи.

В якості доказів надсилання відповідачам копії позовної заяви з доданими до неї документами позивачем надані накладна на відправлення за номером 7750306036402, фіскальний чек, а також опис внутрішнього вкладення від 31.07.2019.

Однак, судом досліджено, що зазначена накладна на відправлення не є належним доказами направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу, оскільки зі змісту вбачається, що позивачем направлено позовну заяву на адресу - вул. Хоткевича, 12,177, Київ ,02094 , а з опису вкладення вбачається, що позовну заяву було направлено на адресу - вул. Червоногвардійська, буд. 12, офіс 177 , м. Київ, 02094. Таким чином суд не може встановити, на яку саме адресу відповідача було направлено позовну заяву.

Згідно ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України).

За наведених обставин, оскільки подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення вищевказаних недоліків.

Суд звертає увагу позивача, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Фізичної особи-підприємець Чмир Віталія Ярославовича залишити без руху.

2. Встановити Фізичній особі-підприємцю Чмир Віталію Ярославовичу строк на усунення недоліків позовної заяви - не пізніше 7 днів з дня вручення зазначеної ухвали.

3. Встановити Фізичній особі-підприємцю Чмир Віталію Ярославовичу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:

- подання до суду належних доказів сплати судового збору у вказаному в ухвалі розмірі;

- оригіналу документу, яким підтверджується надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) відділом поштового зв`язку з здійснення направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів неї документів.

4. Роз`яснити Фізичній особі-підприємцю Чмир Віталію Ярославовичу, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).

5. Відповідно до ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України дана ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Дана ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя Лиськов М.О.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення09.08.2019
Оприлюднено09.08.2019
Номер документу83536837
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/10535/19

Рішення від 04.11.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 02.09.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

Ухвала від 09.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Лиськов М.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні