ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про затвердження реєстру
"08" серпня 2019 р.Справа № 922/1234/19
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Міньковського С.В.
при секретарі судового засідання Черновій В.О.
розглянувши матеріали справи
за заявою ТОВ "Кламп", м. Харків про визнання банкрутом ТОВ "Кламп", м. Харків за участю сторін:
ліквідатор - Бєккєль Ю.П.
ВСТАНОВИВ:
Постановою суду від 22.05.19 р. ТОВ "Кламп" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено арбітражного керуючого Бєккєль Ю.П., зобов`язавши її здійснити ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог ст.ст. 95, 37-48 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Ухвалою суду від 31.05.19 р. призначено клопотання ліквідатора про затвердження реєстру вимог кредиторів до розгляду в судовому засіданні.
Присутній в судовому засіданні ліквідатор підтримала своє клопотання та просила суд затвердити реєстр вимог кредиторів.
Розглянувши матеріали справи, клопотання ліквідатора, суд дійшов висновку про затвердження реєстру вимог кредиторів, з огляду на наступне.
У відповідності до ч. 1 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство) ліквідатор це фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
Згідно ч. 1 ст. 43 Закону про банкрутство майно, яке підлягає реалізації у ліквідаційній процедурі, оцінюється ліквідатором. Початковою вартістю цілісного майнового комплексу є сукупність визнаних у встановленому цим Законом порядку вимог кредиторів.
Крім того, в Інформаційному листі Вищого господарського суду України від 07.08.2013 р. №01-06/1149/2013 "Про внесення змін і доповнень до Інформаційного листа ВГСУ від 28.03.2013 р. №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.11 №4212-УІ)" зазначено, що заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.
Відповідно до ч. 6 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заяви з вимогами конкурсних кредиторів або забезпечених кредиторів, у тому числі щодо яких є заперечення боржника чи інших кредиторів, розглядаються господарським судом.
За наслідками розгляду зазначених заяв господарський суд ухвалою визнає або відхиляє (повністю або частково) вимоги таких кредиторів.
Отже, з метою визначення черговості задоволення вимог кредиторів у ліквідаційній процедурі, господарський суд за заявою ліквідатора розглядає клопотання про затвердження реєстру вимог кредиторів застосовуючи норми статей 23-25 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство).
Відповідно до ч. 3 ст. 95 Закону про банкрутство, кредитори мають право заяви свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом, який ліквідується, банкрутом.
Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.
Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.
Як свідчать матеріали справи, публікацію оголошення про визнання ТОВ "Кламп" банкрутом було здійснено на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 22.05.19 р. за №59716. Граничний строк на заявлення грошових вимог кредиторів до боржника визначено до 24.06.2019 р.
У встановлений місячний термін, до господарського суду надійшли вимоги від 2 кредиторів, вимоги яких були розглянуті господарським судом із винесенням окремих ухвал, а саме: ТОВ "Юніфікс", м. Бєлгород, РФ на загальну суму 3 343 029,49 грн та 3842 грн судових витрат; ГУ ДФС у Харківській області в сумі 1 091 994,65 грн.
Дослідивши наданий суду ліквідатором реєстр вимог кредиторів, судом виявлені арифметичні помилки.
Враховуючи викладене, а також те, що ліквідатором внесено до реєстру вимог кредиторів вимоги кредиторів, які перевірені судом, при таких обставинах, суд вважає за необхідне затвердити реєстр вимог кредиторів та зобов`язати ліквідатора привести реєстр вимог кредиторів у відповідності до ухвали суду.
Керуючись ст. ст. 23-25, 37-48, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 233, 234 ГПК України,
УХВАЛИВ:
1. Затвердити реєстр грошових вимог кредиторів на загальну суму 4 438 866,14 грн, з якої:
конкурсні вимоги:
- ТОВ "Юніфікс", м. Бєлгород - 3 343 029,49 грн (четверта черга) та 3842 грн (перша черга);
- ГУ ДФС у Харківській обасті - 1 091 994,65 грн, з яких: 664 908,08 грн - третя черга, 427086,57 грн - шоста черга.
3. Визнати вимоги кредиторів, що не заявили свої вимоги, а також, які обліковуються за даними бухгалтерського обліку не конкурсними.
4. Зобов`язати ліквідатора привести реєстр вимог кредиторів у відповідності до ухвали суду.
5 Ухвалу направити конкурсним кредиторам, ліквідатору, банкруту.
Ухвала набирає законної сили з моменту її прийняття та може бути оскаржена протягом десяти днів з дня складення повного судового рішення.
Ухвала підписана 09.08.19 р.
Суддя Міньковський С.В.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 08.08.2019 |
Оприлюднено | 12.08.2019 |
Номер документу | 83537882 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Міньковський С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні