Справа № 694/1308/19
У х в а л а
про залишення позовної заяви без руху
"09" серпня 2019 р. м.Звенигородка
Суддя Звенигородського районного суду Черкаської області Дудніченко В.М. розглянувши матеріали позовної заяви представника позивача ОСОБА_1 , який звернувся в інтересах ОСОБА_2 , до Юрківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та встановлення юридичного факту,-
В С Т А Н О В И В:
06.08.2019 року до суду надійшла позовна заява представника позивача - ОСОБА_1 , що діє від імені та в інтересах - ОСОБА_2 , в якій просить визначити додатковий строк для прийняття спадщини та встановити юридичного факту.
Відповідно до ч.1 ст.187 ЦПК України суддя відкриває провадження у справі за відсутності, крім іншого, підстав для залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до ч.1 ст.185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 175 і 177 цього Кодексу , протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Дослідивши позовну заяву та додані до неї документи, вважаю, що подана представником позивача - ОСОБА_1 , позовна заява підлягає залишенню без руху, оскільки, даний позов підписано представником позивача.
До матеріалів позову додано копію довіреності, виданої позивачем громадянину - ОСОБА_1 , якою ОСОБА_2 уповноважує останнього бути її представником у всіх органах, установах, підприємствах, у т.ч. в судових органах всіх інстанцій.
Однак, Законом України №1401-VIII від 02.06.2016 року Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) , Конституцію України доповнено статтею 131-2, відповідно до якої виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення.
Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.
Розділом ХV Перехідних Положень Конституції України, а саме: п.п.11 п.16-1 визначено, що представництво відповідно до пункту 3 частини першої статті 131-1 та статті 131-2 цієї Конституції виключно прокурорами або адвокатами у Верховному Суді та судах касаційної інстанції здійснюється з 1 січня 2017 року; у судах апеляційної інстанції - з 1 січня 2018 року; у судах першої інстанції - з 1 січня 2019 року.
Представництво в суді у провадженнях, розпочатих до набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)" Закон № 1401-VIII, здійснюється за правилами, які діяли до набрання ним чинності, - до ухвалення у відповідних справах остаточних судових рішень, які не підлягають оскарженню.
Таким чином, норма Закону 1401-VIII відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 131-2 Конституції України щодо представництва виключно адвокатами в судах першої інстанції почала діяти з 01 січня 2019 року.
Проте, позовну заяву подано від імені позивача - фізичною особою, яка не підтвердила свої повноваження як адвоката, що є порушенням ч. 6 ст. 175 ЦПК України.
Крім того, згідно ст.177 ЦПК України, позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб. Дана вимога позивачем виконана не була.
Частиною 1 ст. 185 ЦПК України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
За таких обставин, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху, та запропонувати позивачу (представнику позивача), протягом десяти днів з дня вручення ухвали суду, усунути вказані недоліки, а саме: надати суду відомості, що базуються на доказах, у відповідності до ч. 6 ст. 175 ЦПК України, щодо наявності у представника позивача - Лисогора ОСОБА_3 адвокатського свідоцтва (ордер або угоду, витяг з угоди), та копії позовної заяви з додатками.
Роз`яснити позивачу та представнику позивача, що в іншому разі позовна заява буде вважатися неподаною і буде повернута позивачу.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя,-
П О С Т А Н О В И В:
Позовну заяву представника позивача ОСОБА_1 , який звернувся в інтересах ОСОБА_2 , до Юрківської сільської ради Звенигородського району Черкаської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини та встановлення юридичного факту - залишити без руху.
Запропонувати позивачу та її представнику, усунути недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Роз`яснити позивачу та її представнику, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві разом з усіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Звенигородський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 09.08.2019 |
Оприлюднено | 11.08.2019 |
Номер документу | 83560740 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Звенигородський районний суд Черкаської області
Дудніченко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні