Ухвала
від 08.08.2019 по справі 910/2156/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua УХВАЛА

м. Київ

08.08.2019Справа № 910/2156/19

За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Південний енерготехнічний завод" (Одеська обл., м. Балта)

До Акціонерного товариства "Українська залізниця" (м. Київ) в особі Регіональної філії "Південно-західна залізниця" (м. Київ)

Про стягнення 779.489,03 грн.

Суддя Ващенко Т.М.

Секретар судового засідання Шаповалов А.М.

Представники сторін: не з`явились

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Південний енерготехнічний завод" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Акціонерного товариства "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Південно-західна залізниця" про стягнення 276.823,03 грн. збитків.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що відповідач, порушив умови Договору підряду № ПЗ/Е-181471/НЮ від 21.09.18. та не передав позивачу проектну документацію, не надав доступ до місця проведення робіт (фронту робіт), не підготував місце проведення робіт до обсягів робіт по кошторису, допустивши неправомірну діяльність, яка призвела до понесення позивачем:

- реальних збитків, які полягають в витратах на підготовку договору з відповідачем, розробку і підготовку договору з постачальником обладнання, на проведення робіт з обстеження об`єкта та роботу з технічною документацією, підготовкою до участі в тендері, проходження вступного інструктажу в загальному розмірі 172.455,13 грн.;

- неодержаного доходу в розмірі 104.377,90 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18.06.19. відкрито провадження у справі № 910/2156/19 та призначено підготовче засідання на 16.07.19.

09.07.19. та 12.07.19. позивачем подано клопотання про проведення судового засідання у справі, призначеного на 16.07.19., в режимі відеоконференції, в задоволенні якого відмовлено ухвалою суду від 16.07.19.

За результатами судового засідання 16.07.19. судом постановлено ухвалу, якою: встановлено, що сторони в судове засідання явку своїх повноважних представників не забезпечили; відмовлено в задоволенні клопотання позивача про залучення третьої особи; прийнято до розгляду заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Південний енерготехнічний завод" про збільшення розміру позовних вимог, відкладено підготовче засідання у справі на 01.08.19., встановлено сторонами строки для подання відзиву, відповіді на відзив, додаткових письмових доказів, клопотань, заяв, пояснень, явку сторін визнано обов`язковою.

01.08.19. відповідачем подано письмовий відзив на позовну заяву з клопотанням про поновлення пропущеного процесуального строку на його подання.

В судовому засіданні 01.08.19. судом без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про поновлення відповідачу пропущеного процесуального строку на подання відзиву та прийнято такий відзив до розгляду.

При цьому суд керувався викладеним далі.

Відповідно до ч. 1 ст. 113 ГПК України строки, в межах яких вчиняються процесуальні дії, встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені, - встановлюються судом.

Суд має встановлювати розумні строки для вчинення процесуальних дій. Строк є розумним, якщо він передбачає час, достатній, з урахуванням обставин справи, для вчинення процесуальної дії, та відповідає завданню господарського судочинства (ч. ч. 1, 2 ст. 114 ГПК України).

Приписами ч. 1 ст. 118 ГПК України встановлено, що право на вчинення процесуальних дій втрачається із закінченням встановленого законом або призначеного судом строку.

Суд за заявою учасника справи поновлює пропущений процесуальний строк, встановлений законом, якщо визнає причини його пропуску поважними, крім випадків, коли цим Кодексом встановлено неможливість такого поновлення. Встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду (ч. ч. 1, 2 ст. 119 ГПК України).

Рішеннями ЄСПЛ у справах "Dombo Beheer B.V. v. the Netherlands" від 27.10.1993 (п. 33), та "Ankerl v. Switzerland" від 23.10.1996 (п. 38) встановлено, що принцип рівності сторін у процесі - у розумінні "справедливого балансу" між сторонами - вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони. Рівність засобів включає: розумну можливість представляти справу в умовах, що не ставлять одну сторону в суттєво менш сприятливе ніж іншу сторону; фактичну змагальність; процесуальну рівність; дослідження доказів, законність методів одержання доказів; мотивування рішень.

Крім того, принцип змагальності тісно пов`язаний з принципом рівності, тоді як рівноправність сторін - один із необхідних елементів принципу змагальності, "без якого змагальність як принцип не існує". Рівноправність сторін є суттю змагальності, бо тільки через рівні можливості сторін можлива реалізація принципу змагальності.

Суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання господарського судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо (ст. 15 Господарського процесуального кодексу України).

Викладене свідчить, що суд у своїй діяльності має забезпечувати непорушність балансу інтересів сторін, їх рівності та змагальності.

Крім вказаного, в судовому засіданні 01.08.19. відповідачем подано заяву про те, що ним до матеріалів справи будуть подані докази відповідно до переліку, визначеного вказаною заявою.

01.08.19. судом без виходу до нарадчої кімнати постановлено ухвалу про оголошення перерви в підготовчому засіданні до 08.08.19.

02.08.19. позивачем подано клопотання про проведення судового засідання у справі, призначеного на 08.08.19., в режимі відеоконференції, в задоволенні якого судом відмовлено ухвалою суду від 05.08.19.

02.08.19. відповідачем подано клопотання про приєднання доказів до матеріалів справи.

Позивач в судове засідання 18.07.19. явку свого повноважного представника не забезпечив.

Відповідач в судове засідання 18.07.19. явку свого повноважного представника не забезпечив, 08.08.19. подав клопотання про відкладення розгляду справи.

Щодо клопотання відповідача про поновлення строку для подання доказів та долучення таких доказів до матеріалів справи, суд відзначає викладене далі.

Відповідно до ч. 2 ст. 80 ГПК України позивач повинен подати докази разом з поданням позовної заяви.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об`єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити : доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк; докази, які підтверджують, що особа здійснила всі залежні від неї дії, спрямовані на отримання вказаного доказу (ч. 4 статті 80 ГПК України).

Вказане було вчинено відповідачем заявою від 01.08.19.

Таким чином, врахувавши подане відповідачем 01.08.19. клопотання, підстави та предмет позову, врахувавши, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави, взявши до уваги, що відповідно до частини першої статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення, та відповідно до ст. 13 Конвенції кожен, чиї права та свободи, визнані в цій Конвенції, було порушено, має право на ефективний засіб юридичного захисту в національному органі, навіть якщо таке порушення було вчинене особами, які здійснювали свої офіційні повноваження, суд дійшов висновку в порядку ч. 2 ст. 119 ГПК України поновити відповідачу пропущений процесуальний строк на подання клопотання про долучення доказів разом з доказами та долучити такі докази до матеріалів справи.

Відповідно до ч. 3 ст. 177 ГПК України підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Враховуючи закінчення строку проведення підготовчого провадження, з метою створення учасникам справи необхідних умов для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства, забезпечення рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, суд вважає за доцільне продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.

Приписами п. 3 ч. 2 ст. 183 ГПК України встановлено, що суд відкладає підготовче засідання в межах визначеного цим Кодексом строку підготовчого провадження в інших випадках, коли питання, визначені частиною другою ст. 182 цього Кодексу, не можуть бути розглянуті в даному підготовчому засіданні.

З огляду на викладене, суд, з метою забезпечення рівності сторін перед законом і судом, змагальності сторін, та дотримання принципів диспозитивності та пропорційності, закріплених положеннями ст.ст. 7, 8, 13, 14, 15 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи подане відповідачем клопотання про відкладення розгляду справи, на підставі ст. 183 Господарського процесуального кодексу України вбачає за необхідне відкласти підготовче засідання.

На підставі ст. ст. 7, 8, 13, 14, 15, 80, 119, 177, 183, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Поновити Акціонерному товариству "Українська залізниця" в особі Регіональної філії "Південно-західна залізниця" процесуальний строк на подання клопотання про долучення доказів разом з доказами та долучити такі докази до матеріалів справи № 910/2156/19.

2. Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.

3. Відкласти підготовче засідання у справі на 17.09.19 о 14:10 год. Викликати для участі у судовому засіданні представників учасників судового процесу. Засідання відбудеться в приміщенні Господарського суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Б. Хмельницького 44-Б, зал судових засідань № 22.

4. Запропонувати позивачу у строк до 30.08.19. включно подати до суду відповідь на відзив із врахуванням вимог ст. 166 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням положень ч. 3-6 ст. 165 ГПК. Надати суду докази направлення відповіді на відзив з доданими до нього документами на адресу відповідача.

5. Повідомити сторін , що додаткові письмові докази, клопотання, заяви, пояснення, необхідно подати у строк до 06.09.19. включно з дотриманням вимог до форми та змісту заяв з процесуальних питань, встановлених статтею 170 Господарського процесуального кодексу України.

6. Заяви, клопотання та заперечення (з процесуальних питань) подавати тільки в письмовій формі (ч. 2 ст. 169 ГПК України).

7. Учасникам справи направити в судове засідання своїх представників, повноваження яких оформити відповідно до вимог, викладених у статті 60 Господарського процесуального кодексу України, та надати суду документи, що підтверджують повноваження представників. Явку сторін визнати обов`язковою.

8. Повідомити , що сторони відповідно до ст. 192 Господарського процесуального кодексу України, можуть укласти мирову угоду на будь-якій стадії судового процесу.

9. Повідомити учасників справи , що інформація по справі, що розглядається, доступна на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://court.gov.ua/fair/

10. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду (в порядку ч. 3 ст. 255 Господарського процесуального кодексу України).

Повну ухвалу складено та підписано 12.08.19.

Суддя Т.М. Ващенко

Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді. Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:

1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.

2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення08.08.2019
Оприлюднено13.08.2019
Номер документу83566606
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/2156/19

Постанова від 17.03.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 25.02.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Ухвала від 21.01.2020

Господарське

Північний апеляційний господарський суд

Чорногуз М.Г.

Рішення від 10.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 08.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 05.08.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 16.07.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 18.06.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

Ухвала від 28.05.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Ващенко Т.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні