ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
УХВАЛА
"12" серпня 2019 р. Справа№ 927/1142/15
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Грека Б.М.
суддів: Сітайло Л.Г.
Остапенка О.М.
за участю секретаря судового засідання: Нікітенко А.В. за участю представників сторін: згідно з протоколом судового засідання від 12.08.2019
розглянувши апеляційну скаргу Засновника Товариства з обмеженою відповідальністю АСАС ОСОБА_3 на ухвалуГосподарського суду Чернігівської області від 05.12.2018 у справі № 927/1142/15 (Суддя Белов С.В.) за позовомМенської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області доТовариства з обмеженою відповідальністю АСАС пропорушення справи про банкрутство
за участю представників сторін: від позивача:не з`явились; від відповідача:не з`явились; від скаржника:Маркова А.В.
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 05.12.2018 у справі № 927/1142/15 задоволено частково заяву ліквідатора арбітражного керуючого Ушача Ю.В. №02-01/927/1142/15/372 від 03.12.2018 про стягнення грошової винагороди; затверджено звіт ліквідатора та ліквідаційний баланс Товариства з обмеженою відповідальністю "АСАС" (код ЄДРПОУ 38049131, вул. Депутатська, 30, с. Дробишів, Новгород- Сіверський район, 16061), ліквідовано юридичну особу Товариство з обмеженою відповідальністю "АСАС" (код ЄДРПОУ 38049131, вул. Депутатська, 30, с. Дробишів, Новгород- Сіверський район, 16061), провадження у справі закрито, вирішено інші процесуальні питання.
Не погоджуючись з вказаною ухвалою суду першої інстанції, Засновник Товариства з обмеженою відповідальністю АСАС ОСОБА_3 звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить суд поновити строк на апеляційне оскарження, скасувати ухвалу господарського суду Чернігівської області від 05.12.2018 у справі № 927/1142/15 та направити справу для продовження розгляду до суду першої інстанції.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 16.07.2019, справу № 927/1142/15 передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Грек Б.М., судді: Отрюх Б.В., Остапенко О.М.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 18.07.2019 відкрито апеляційне провадження та призначено справу до розгляду.
Відповідно до витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 09.08.2019, справу передано для розгляду колегії суддів у складі: головуючий суддя - Грек Б.М., судді: Сітайло Л.Г., Остапенко О.М., справу прийнято до відповідного провадження.
07.08.2019 через відділ забезпечення документообігу суду та моніторингу виконання документів Північного апеляційного господарського суду від Арбітражного керуючого Ушача Ю.В. надійшло клопотання про закриття апеляційного провадження.
Судова колегія, беручи до уваги межі перегляду справи у апеляційній інстанції, дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, заслухавши присутнього в судовому засіданні представника скаржника, проаналізувавши на підставі встановлених фактичних обставин справи правильність застосування судом першої інстанції норм законодавства, дійшла до висновку про те, що апеляційне провадження за даною апеляційною скаргою підлягає закриттю з наступних підстав.
З`ясовуючи процесуальний статус осіб, які підписали апеляційну скаргу від імені боржника у справі, апеляційним господарським судом встановлено наступне.
Приписами статті 129 Конституції України встановлено основні засади судочинства, до яких, зокрема, віднесено забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом, законність, рівність всіх учасників судового процесу перед законом і судом, змагальність сторін.
Відповідно до статті 55 Конституції України кожному гарантується право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Кожен має право будь-якими не забороненими законом засобами захищати свої права і свободи від порушень і протиправних посягань.
Частиною 2 статті 124 Конституції України визначено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України (стаття 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів").
У відповідності до статті 7 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" кожному гарантується захист його прав, свобод та інтересів у розумні строки незалежним, безстороннім і справедливим судом, утвореним відповідно до закону . Іноземці, особи без громадянства та іноземні юридичні особи мають право на судовий захист в Україні нарівні з громадянами і юридичними особами України. Судова система забезпечує доступність правосуддя для кожної особи відповідно до Конституції України та в порядку, встановленому законами України кожному гарантується захист його прав, свобод та законних інтересів незалежним і безстороннім судом, утвореним відповідно до закону. Кожен має право на участь у розгляді своєї справи у визначеному процесуальним законом порядку в суді будь-якої інстанції.
Таким чином, конституційне право на судовий захист передбачає як невід`ємну частину такого захисту можливість поновлення порушених прав і свобод громадян, правомірність вимог яких встановлена на належній судовій процедурі і формалізована в судовому рішенні, і конкретні гарантії, які дозволяли б реалізовувати його в повному об`ємі і забезпечувати ефективне поновлення в правах за допомогою правосуддя, яке відповідає вимогам справедливості, що узгоджується також зі статтею 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.
Статтею 14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" передбачено, що учасники справи, яка є предметом судового розгляду та інші особи мають право на апеляційний перегляд справи.
Реалізація конституційного права на апеляційне оскарження судового рішення названим законом ставиться в залежність від положень процесуального закону.
Господарський процесуальний кодекс України повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасник судового процесу має право оскаржити ухвалу суду в апеляційному порядку.
Відповідно до частини 1 статті 254 Господарського процесуального кодексу України учасники справи, особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, інтереси та (або) обов`язки, мають право подати апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції.
Згідно з частиною 2 статті 255 Господарського процесуального кодексу України апеляційні скарги на ухвали суду першої інстанції можуть подавати учасники справи відповідно до цього Кодексу та Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (надалі - Закон).
В силу особливостей справи про банкрутство, коло осіб, які мають право оскаржити судові рішення у справі про банкрутство, діючим законодавством звужено до учасників такої справи задля попередження необґрунтованого втручання інших осіб, які не є учасниками справи, у хід процедури банкрутства.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою господарського суду Чернігівської області від 10.09.2015 порушено провадження у справі про банкрутство ТОВ "АСАС", визнані вимоги Новгород Сіверської об`єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Чернігівській області до боржника у розмірі 735 115,00 грн., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника. Розпорядником майна призначено арбітражного керуючого Ушача Ю.В. та встановлено оплату послуг (грошову винагороду) розпоряднику майна боржника у розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень, шляхом її авансування ініціюючим кредитором Новгород-Сіверською об`єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Чернігівській області у відповідності до ст. 115 Закону.
Відповідно до частини 2 статті 38 Закону з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, якщо цього не було зроблено раніше, керівник банкрута звільняється з роботи у зв`язку з банкрутством підприємства, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута.
Згідно із частиною 3 статті 41 Закону з дня призначення ліквідатора до нього переходять права керівника (органів управління) юридичної особи - банкрута.
Постановою господарського суду Чернігівської області від 24.05.2016 ТОВ "АСАС" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено ліквідатором Ушача Ю.В.
Звертаючись із апеляційною скаргою ОСОБА_3 підписався як засновник боржника, не надавши до суду належних доказів, що підтверджують його повноваження як учасників провадження у даній справі після прийняття господарським судом постанови про визнання банкрутом ТОВ "АСАС".
Разом з тим, арбітражним керуючим Ушачом Ю.В. було подано до матеріалів справи копію Наказу від 27.05.2016 № 1ОС, з якого вбачається, що його з 24.05.2016 було призначено на В.о. директора ТОВ "АСАС". Додано копію оголошення в газеті Голос України від 04.04.2019 №65 .
Також, від 05.08.2019 витяг Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань державним реєстратором було внесено запис про припинення юридичної особи - ТОВ "АСАС" у зв`язку із визнанням його банкрутом. Зазначені обставини підтверджуються відомостями, які містяться у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, що є в загальному доступі (витяг наявний в матеріалах справи).
Відповідно до ч. 2 ст. 104 Цивільного кодексу України юридична особа є такою, що припинилася, з дня внесення до єдиного державного реєстру запису про її припинення.
ОСОБА_3 , який підписав апеляційну скаргу від імені ТОВ "АСАС", не надав суду доказів, що свідчать про наявність у нього правових підстав для підписання апеляційної скарги від імені боржника у справі.
При цьому, рішення засновників про делегування повноважень ОСОБА_3 представляти інтереси боржника в матеріалах справи відсутнє.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 264 ГПК України суд апеляційної інстанції закриває апеляційне провадження, якщо після відкриття апеляційного провадження виявилося, що апеляційну скаргу підписано, подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, або підписано особою, яка не має права її підписувати.
За таких обставин, враховуючи помилковість відкриття апеляційного провадження за апеляційною скаргою, підписаною від імені ТОВ "АСАС" засновником - ОСОБА_3 , апеляційне провадження з розгляду даної апеляційної скарги на ухвалу господарського суду Чернігівської області від 05.12.2018 у справі № 927/1142/15 слід закрити.
Керуючись Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 234, 235, 264 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
Закрити апеляційне провадження за апеляційною скаргою засновника Товариства з обмеженою відповідальністю АСАС ОСОБА_3 на ухвалу Господарського суду Чернігівської області від 05.12.2018 у справі №927/1142/15.
Матеріали справи №927/1142/15 повернути до Господарського суду Чернігівської області.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена до Верховного Суду у порядку та строк передбачений ст.ст. 286-291 Господарського процесуального кодексу України.
Головуючий суддя Б.М. Грек
Судді Л.Г. Сітайло
О.М. Остапенко
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2019 |
Оприлюднено | 14.08.2019 |
Номер документу | 83591470 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Грек Б.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні