Справа № 724/1068/19 Провадження № 2/724/424/19
У Х В А Л А
14 серпня 2019 року суддя Хотинського районного суду Чернівецької області Гураль Л.Л., розглянувши матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Благо-Інвест , м. Житомир, вул. С.Ріхтера, 33, оф.1
до ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,
ОСОБА_2 , АДРЕСА_2
про звернення стягнення на предмет іпотеки,-
ВСТАНОВИВ:
03 червня 2019 року позивач Товариство з обмеженою відповідальністю Благо-Інвест , звернулося до Хотинського районного суду Чернівецької області з позовом до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Як свідчать матеріали справи предметом спірних правовідносин є нерухоме майно - предмет іпотеки, а саме: земельна ділянка площею 0,25 га, що розташована в с. АДРЕСА_2 Сторожинецького району Чернівецької області.
Відповідно до ч. 1 ст.30 ЦПК України позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини, оскільки земельна ділянка, яка є предметом іпотеки знаходиться за адресою: в с АДРЕСА_2 Сторожинецького району Чернівецької області , то в даному випадку застосовуються правила виключної підсудності.
Виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають із приводу нерухомого майна. Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (стаття 358 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (статті 364, 367 ЦК); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (статті 370, 372 ЦК); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини (п.42 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ №3 від 01.03.2013р.).
Відповідно до п.4 Постанови Пленуму Пленуму Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Про практику застосування судами законодавства при вирішенні спорів, що виникають із кредитних правовідносин правила про виключну підсудність застосовуються до позовів, що виникають із приводу нерухомого майна (наприклад, звернення стягнення на нерухоме майно, передане в заставу іпотечне майно, передача іпотекодержателю права власності на предмет іпотеки, визнання договору іпотеки недійсним тощо).
Згідно з п.1 ч.1 ст.31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду.
Таким чином, відповідно до вимог ч.ч.1, 3 ст. 31 ЦПК України позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Благо-Інвест до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки передається на розгляд іншому суду, тобто за місцезнаходженням нерухомого майна (с. Снячів Сторожинецького району Чернівецької області ), що належить до територіальної юрисдикції (підсудності) Сторожинецького районного суду Чернівецької області.
На підставі викладеного, та керуючись ст. ст. 30, 31, 258 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю Благо-Інвест до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки - передати на розгляд Сторожинецькому районному суду Чернівецької області (59000, Чернівецька обл., м.Сторожинець, вул. Чернівецька, 6).
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення. Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до апеляційного суду Чернівецької області через Хотинський районний суд, а у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Передачу справи на розгляд іншого суду здійснити не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.
Повний текст ухвали складено та підписано 14 серпня 2019р.
Суддя: Л. Л. Гураль
Суд | Хотинський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2019 |
Оприлюднено | 15.08.2019 |
Номер документу | 83639425 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хотинський районний суд Чернівецької області
Гураль Л. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні