ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13 серпня 2019 року м. Київ № 640/14859/19
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В., розглянувши матеріали адміністративної справи
за позовом Громадської організації "Всеукраїнська асоціація прийомних батьків"
до Кабінету Міністрів України
Міністерство соціальної політики України
Міністерство фінансів України
про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ:
Громадська організація "Всеукраїнська асоціація приймних батьків" звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України про визнання протиправною бездіяльності, зобов`язання вчинити дії.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Дослідивши вказану позовну заяву та додані до неї матеріали, суд встановив, що в позовній заяві позивачем заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору.
Так, клопотання про звільнення від сплати судового збору обґрунтоване тим, що відповідно до пункту 7 частини першої статті 5 Закону України "Про судовий збір", від сплати судового збору звільняються громадські організації, які звернулися із заявами до суду щодо захисту прав та інтересів інших осіб у випадках, передбачених законодавством.
Однак, посилання на зазначену норму Закону є некоректною, оскільки згідно з названими приписами Закону України "Про судовий збір", громадські організації не віднесені до категорії осіб, які звільняються від сплати судового збору.
А тому, суд не вбачає підстав для задоволення вказаного клопотання.
Так, відповідно до частини третьої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Суд ознайомившись із позовною заявою встановив, що до неї не додано квитанцію про сплату судового збору.
Ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону України "Про судовий збір".
Так, згідно з підпунктом 1 пункту 3 частини другої статті 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, судовий збір справляється в розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статтею 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установити у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1921, 00 гривні.
Отже, враховуючи, що позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру, то розмір судового збору який підлягає сплаті становить - 5 763,00 грн.
Враховуючи зазначене, позивачу необхідно сплатити суму судового збору у розмірі 5 763,00 грн.
Крім того, ознайомившись з матеріалами справи, суд встановив, що позовна заява підписана головою правління Громадської організації "Всеукраїнська організація прийомних батьків" ОСОБА_1 .
Однак, доказів на підтвердження права підпису представника позивача до позовної заяви не надано.
А тому, суд зобов`язує позивача надати суду докази на підтвердження права підпису даної позовної заяви ОСОБА_1 .
Відповідно до частини першої статті 169, Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з наданням позивачеві часу для усунення недоліків позову. Позивачу необхідно усунути названі недоліки позову.
Керуючись, статтями 160-161, 169, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України суддя Окружного адміністративного суду міста Києва, -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву без руху.
2. Встановити позивачу п`ятиденний строк з дня отримання ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків позовної заяви.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені пунктом 1 частини четвертої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею, відповідно до статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала оскарженню не підлягає відповідно до статей 293-294 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Літвінова А.В.
Суд | Окружний адміністративний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2019 |
Оприлюднено | 15.08.2019 |
Номер документу | 83644909 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Окружний адміністративний суд міста Києва
Літвінова А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні