ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
29.07.2019Справа № 910/26817/15
За заявою Комунального підприємства виконавчого органу Київради "Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго"
про зміну сторони її правонаступником у справі №910/26817/15
за позовом Публічного акціонерного товариства "Київенерго"
до Комунального підприємства виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації) Київтеплоенерго
про стягнення заборгованості в розмірі 4 806 583,07 грн.
Суддя Борисенко І.І.
Без виклику представників.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Рішенням Господарського суду м. Києва від 22.03.2016 у справі № 910/26817/15 з Комунального підприємства Індустріальне Солом`янської районної в місті Києві державної адміністрації (далі Боржник) на користь ПУБЛІЧНОГО АКЦІРНЕРНОГО ТОВАРИСТВА КИЇВЕНЕРГО стягнуто борг за спожиту за договором № 910011 теплову енергію сумою 2 116 789,95 грн., 3% річних сумою 482 073,68 грн, інфляційну складову боргу сумою 2 207 204,55 грн. та судові витрати сумою 72 098,76 грн.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 18.04.2017 у справі № 910/26817/15 затверджено мирову угоду, укладену між позивачем та відповідачем, за умовами якої Боржнику розстрочено оплату залишку основного боргу, частини компенсаційних та судових витрат.
23.07.2019 до Господарського суду м. Києва звернулося Комунальне підприємство виконавчого органу Київради "Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" з заявою про заміну сторони виконавчого провадження правонаступником.
Відповідно до ст. 334 ГПК України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження суд замінює таку сторону її правонаступником. Заяву про заміну сторони її правонаступником може подати сторона (заінтересована особа), державний або приватний виконавець. Суд розглядає заяву про заміну сторони її правонаступником у десятиденний строк з дня її надходження до суду у судовому засіданні з повідомленням учасників справи та заінтересованих осіб. Неявка учасників справи та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження. Ухвала про заміну сторони виконавчого провадження надсилається (надається) учасникам справи, а також державному виконавцю, приватному виконавцю в порядку, передбаченому статтею 242 цього Кодексу. Положення цієї статті застосовуються також у випадку необхідності заміни боржника або стягувача у виконавчому листі до відкриття виконавчого провадження.
Згідно з пунктом 6 1 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 р. № 9 "Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України" відповідний розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснюється за загальними правилами позовного провадження у межах розглянутої судом справи з урахуванням особливостей щодо суб`єктного складу учасників процесу, передбачених згаданою нормою Закону України "Про виконавче провадження" (стягувач, боржник, державний виконавець, правонаступник стягувача або боржника).
Згідно з ч. 10 статті 11 Господарського процесуального кодексу України якщо спірні відносини не врегульовані законом і відсутній звичай ділового обороту, який може бути до них застосований, суд застосовує закон, що регулює подібні відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - виходить із загальних засад і змісту законодавства (аналогія права).
Отже, господарський суд має застосовувати загальні положення господарсько-процесуального закону, що регулюють порядок здійснення позовного провадження.
Згідно з приписами статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: 1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Приписами ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Абзацом 27 пункту 2 Правил надання послуг поштового зв`язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 року № 270, (далі - Правила) передбачено, що документом, який підтверджує надання послуг поштового зв`язку, є розрахунковий документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
У відповідності до п. 19 Правил, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.
Внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення (п. 59 Правил).
Згідно з п. 61 Правил у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові.
На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Враховуючи наведені вище норми та вимоги встановлені п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України, належним доказом надіслання сторонам копій заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб є - оригінали описів вкладення до поштових відправлень, які повинні містити вичерпний перелік найменувань документів, що надсилаються, а також оригінали розрахункового документу, виданий поштовим відділенням.
Судом встановлено, що заявником до матеріалів заяви надано копію опису вкладення в цінний лист від 22.07.2019 №0103269302201, копію поштової накладної від 22.07.2019 №0103269302201 та копію поштового чеку від 22.07.2019 в якості доказу направлення на адресу боржника копії заяви з додатками.
Проте, ознайомившись з копією опису вкладення в цінний лист, судом встановлено про направлення заявником на адресу боржника іншої заяви від 11.03.2019 №30/вих./1-3798 про заміну сторони у іншій справі, а саме у справі №910/5242/15-г.
При цьому, як вбачається із першого аркуша поданої заяви до суду про заміну сторони у справі №910/2617/15 вихідний номер такої заяви є №30/1/1/1345.
За таких обставин, суд дійшов до висновку, що заявником не дотримано вимог Господарського процесуального кодексу України та не надано суду належних доказів, що підтверджують направлення заяви у справі №910/26817/15 з доданих документами на юридичну адресу боржника.
Окрім того, відповідно до ч. 2 ст. 164 ГПК України на позивача покладений обов`язок додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
При цьому частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позовна заява повинна містити, зокрема: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні, а також виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Згідно з частинами 2, 4 статті 91 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Так, у заяві заявник просить здійснити заміну сторони процесуальним правонаступником на стадії виконання судового рішення.
Разом з цим, до заяви не надано доказів того, що на даний час вищезазначене рішення залишається не виконаним, так само не надано актуальних відомостей щодо стану виконавчого провадження стосовно примусового виконання рішення у даній справі (у разі наявності такого провадження).
При цьому суд зазначає про обов`язковість перевірки таких відомостей, зважаючи на факт того, що заявник просить замінити сторону саме на стадії виконання судового рішення.
Таким чином, враховуючи вищевикладене, заява Комунального підприємства виконавчого органу Київради "Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вищезазначених недоліків.
Керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва,
УХВАЛИВ:
Заяву Комунального підприємства виконавчого органу Київради "Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" №30/1/1/1345 від 18.07.2019 про заміну сторони у справі у справі №910/26817/15 залишити без руху.
Встановити Комунальному підприємстві виконавчого органу Київради "Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" строк на усунення недоліків заяви десять днів з дня вручення даної ухвали.
Встановити Комунальному підприємстві виконавчого органу Київради "Київської міської державної адміністрації) "Київтеплоенерго" спосіб усунення недоліків заяви шляхом подання до суду:
- доказів направлення заяви від 18.07.2019 №30/1/1/1345 з доданими до неї документами на адресу місцезнаходження боржника.
- актуальних відомостей щодо стану виконання рішення Господарського суду міста Києва у даній справі, в тому числі відомостей стосовно стадії виконавчого провадження (у разі його існування);
Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення недоліків заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, яка звернулася із заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя І.І. Борисенко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2019 |
Оприлюднено | 19.08.2019 |
Номер документу | 83670280 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Борисенко І.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні