ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19.08.2019 р. справа № 914/1630/19
Суддя Манюк П.Т., розглянувши матеріали
позовної заяви: Дочірнього підприємства Полікомерція-Україна Чеського Товариства з обмеженою відповідальністю Полікомерц-Україна , м. Львів,
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-виробнича компанія Перша приватна броварня Для людей - як для себе! , м. Львів,
про стягнення 1 305 723, 63 грн заборгованості
встановив:
Дочірнє підприємство Полікомерція-Україна Чеського ТзОВ Полікомерц-Україна звернулося до Господарського суду Львівської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-виробнича компанія Перша приватна броварня Для людей - як для себе! про стягнення 1 305 723, 63 грн заборгованості.
Згідно ч. 3 ст. 56 ГПК України, юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
Відповідно до ч. 2 ст. 162 ГПК України, позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи. До позовної заяви, підписаної представником позивача, додається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника позивача (ч. 5 ст. 164 ГПК України).
У відповідності до положень ч. 4 ст. 60 ГПК України, повноваження адвоката (як представника) підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".
Подана до суду позовна заява підписана від імені Дочірнього підприємства Полікомерція-Україна Чеського ТзОВ Полікомерц-Україна адвокатом ОСОБА_3. На підтвердження повноважень адвоката ОСОБА_3 на підписання позовної заяви, до матеріалів заяви додано копію довіреності від 12.08.2019 вих. № 61 та копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.
За умовами довіреності від 12.08.2019 вих. № 61 Дочірнє підприємство Полікомерція-Україна Чеського ТзОВ Полікомерц-Україна (довіритель), уповноважує представника - ОСОБА_3 представляти його інтереси, зокрема, у всіх судах у справі за позовом ДП Полікомерція-Україна до ТзОВ торгово-виробнича компанія Перша приватна броварня Для людей - як для себе! . Згідно вказаної довіреності ОСОБА_3 надаються усі права, які надані чинним законодавством підприємству як стороні в судовому процесі, а саме, подавати заяви, знайомитись з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії з документів, долучати їх до справи, одержувати копії рішень, ухвал, брати участь у судових засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, задавати питання іншим учасникам судового процесу, заявляти клопотання та відводи, давати усні та письмові пояснення суду, подавати свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб, а також усі інші процесуальні права надані чинним законодавством стороні в судовому процесі.
Однак, зі змісту вказаної довіреності суд не вбачає волевиявлення позивача - Дочірнього підприємства Полікомерція-Україна Чеського ТзОВ Полікомерц-Україна щодо наділення ОСОБА_3 правом на підписання позовної заяви. При цьому суд зазначає, що згідно ст. ст. 42, 46 ГПК України, до процесуальних прав позивача в судовому процесі не відноситься право на підписання позовної заяви. Отже, представником позивача не представлено належних доказів на підтвердження своїх повноважень на підписання поданої до суду позовної заяви.
Відповідно до ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч. 2 ст. 174 ГПК України).
Одночасно, суд звертає увагу позивача, що згідно з приписами ч. 3 ст. 174 ГПК України, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись ч. 4 ст. 60, ч. 2 ст. 162, ч. 5 ст. 164, ч.ч. 1, 2 ст. 174, ст. 234 ГПК України, суд
постановив:
1. Позовну заяву Дочірнього підприємства Полікомерція-Україна Чеського Товариства з обмеженою відповідальністю Полікомерц-Україна до Товариства з обмеженою відповідальністю торгово-виробнича компанія Перша приватна броварня Для людей - як для себе! про стягнення 1 305 723, 63 грн заборгованості залишити без руху, надавши позивачу строк, до 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення таких недоліків:
1.1. Надати суду належні докази повноважень представника Дочірнього підприємства Полікомерція-Україна Чеського ТзОВ Полікомерц-Україна - адвоката ОСОБА_3 на підписання позовної заяви.
2. У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
3. Ухвала набрала законної сили з моменту її підписання.
4. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Манюк П.Т.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 19.08.2019 |
Номер документу | 83698686 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Манюк П.Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні