ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
08 липня 2019 року Справа 160/4835/19
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Голобутовського Р.З. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпро заяву про збільшення позовних вимог у адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Державного підприємства Проектний інститут Дніпродзержинськцивільпроект про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків,
ВСТАНОВИВ:
28.05.2019 року Головне управління ДФС у Дніпропетровській області звернулось до суду із позовом до Державного підприємства Проектний інститут Дніпродзержинськцивільпроект , у якому просить:
- стягнути з Державного підприємства "Проектний інститут "Дніпродзержинськцивільпроект" (код ЄДРПОУ 04605711) податковий борг по податку на додану вартість у сумі 84691,75 грн. на користь Державного бюджету шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.05.2019 року провадження у справі відкрито та призначено її розгляд на 27.06.2019 року в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними у справі матеріалами.
08.07.2019р. від позивача надійшла заява про збільшення позовних вимог, в якій позивач збільшує суму позовних вимог і просить стягнути з Державного підприємства Проектний інститут Дніпродзержинськцивільпроект (код ЄДРПОУ 04605711) податковий борг по податку на додану вартість у сумі 177451,61 грн. на користь Державного бюджету шляхом стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків.
Вирішуючи питання про прийняття до розгляду заяви позивача про збільшення позовних вимог, суд виходить з наступного.
Зазначена заява про збільшення позовних вимог надійшла 08.07.2019 року, тоді як перше судове засідання у справі призначене на 27.06.2019 року.
Відповідно до положень статті 262 КАС України розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження здійснюється судом за правилами, встановленими цим Кодексом для розгляду справи за правилами загального позовного провадження, з особливостями, визначеними у цій главі. Розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання. Якщо судове засідання не проводиться, розгляд справи по суті розпочинається через тридцять днів, а у випадках, визначених статтею 263 цього Кодексу, - через п`ятнадцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Згідно з частиною першою статті 47 КАС України крім прав та обов`язків, визначених у статті 44 цього Кодексу, позивач має право на будь-якій стадії судового процесу відмовитися від позову. Позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви до закінчення підготовчого засідання або не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження.
З аналізу наведених статей можна дійти висновку, що в разі розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку розгляду справи по суті.
Так, у разі призначення справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін згідно з ч.2 ст.257 та ч.5 ст.262 КАС України, позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до початку розгляду справи по суті.
Враховуючи те, що ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 29.05.2019 року провадження у справі відкрито та призначено її розгляд на 27.06.2019 року в порядку спрощеного позовного провадження без виклику (повідомлення) сторін за наявними у справі матеріалами, розгляд справи по суті розпочався через 30 днів з дня відкриття, тобто з 27.06.2019 року, про що зазначено у вказаній ухвалі, а відтак, позивач мав право подати заяву про збільшення позовних вимог не пізніше як за 5 днів до 27.06.2019 року, а саме до 21.06.2019р.
При цьому, в разі призначення справи до розгляду в порядку спрощеного позовного провадження без виклику сторін згідно зі статтею 262 КАС України, розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження починається з відкриття першого судового засідання, і відповідно позивач має право змінити предмет або підстави позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог шляхом подання письмової заяви не пізніше ніж за п`ять днів до першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, тобто - не пізніше 21.06.2019 року, оскільки перше судове засідання призначено на 27.06.2019р.
Як видно з матеріалів справи, заява про збільшення позовних вимог позивачем подана до суду 08.07.2019р., відтак, позивачем пропущено строк, встановлений для подання заяви про збільшення позовних вимог.
При цьому, частиною сьомою статті 47 КАС України передбачено, що у разі подання будь-якої заяви, визначеної частиною першою або третьою цієї статті, до суду подаються докази направлення копії такої заяви та доданих до неї документів іншим учасникам справи. У разі неподання таких доказів суд не приймає до розгляду та повертає заявнику відповідну заяву, про що зазначає у судовому рішенні.
Оскільки позивачем до заяви про збільшення позовних вимог не додано доказу надіслання її копії відповідачу, чи відмітки про її отримання іншими учасниками справи, то в силу приписів частини сьомої статті 47 КАС України вказане є підставою для повернення її позивачу без розгляду.
Враховуючи те, що заява про збільшення позовних вимог подана позивачем з пропуском строку, передбаченого ст.ст.47, 262 КАС України, і те, що позивачем до вказаної заяви не додано доказу надіслання її копії відповідачу, чи відмітки про її отримання учасниками справи, в силу приписів частини сьомої статті 47 КАС України суд не приймає до розгляду вказану заяву та повертає її позивачу без розгляду.
Керуючись ст.ст.47, 166, 167, 243, 248, 260, 262 Кодексу адміністративного судочинства України,
УХВАЛИВ:
Заяву про збільшення позовних вимог у адміністративній справі за позовом Головного управління ДФС у Дніпропетровській області до Державного підприємства Проектний інститут Дніпродзержинськцивільпроект про стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, що обслуговують такого платника податків - повернути позивачу без розгляду.
Ухвала оскарженню не підлягає. Заперечення проти такої ухвали може бути включено до апеляційної чи касаційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею (суддями) відповідно до ст.256 КАС України.
Суддя Р.З. Голобутовський
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2019 |
Оприлюднено | 20.08.2019 |
Номер документу | 83699622 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Голобутовський Роман Зіновійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Голобутовський Роман Зіновійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Голобутовський Роман Зіновійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні