ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2019 року м. Житомир
справа № 240/9957/19
категорія 109020100
Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Горовенко А.В., перевіривши виконання вимог законодавства при поданні позовної заяви ОСОБА_1 до Райгородоцької сільської ради Бердичівського району Житомирської області про визнання протиправним рішення, дій і бездіяльності та зобов`язання вчинити дії,-
встановив:
ОСОБА_1 звернувся до Житомирського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить:
- визнати незаконним ігнорування запиту Головного управління Держкадастру в Житомирській області про погодження або відмову на погодження щодо надання Головним управління Держкадастру в Житомирській області дозволу на розробку проекту землеустрою;
- визнати що дії та бездіяльність Райгородоцької сільської ради унеможливили отримати дозвіл на розробку проекту землеустрою до призначення земельної ділянки для продажу права оренди на земельних торгах у формі аукціону;
- визнати протиправним рішення Райгородоцької сільської ради прийняте на 9 сесії 12.08.2019 вих. №910 щодо відмови у наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність;
- зобов`язати Райгородоцьку сільську раду надати ОСОБА_1 дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність для ведення особистого селянського господарства площею 2,0 га згідно з клопотання, що надійшло 30.07.2019.
Перевіряючи адміністративний позов на його відповідність вимогам статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суд дійшов до висновку, що позовна заява не відповідає положенням вказаних статей з наступних підстав.
Відповідно до ч.2 ст.160 КАС України позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
Приписами ч.7 ст.44 КАС України передбачено, що документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятись учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Разом з тим, суд зазначає, що згідно із п.п.15.1 та 15.3 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (далі також - ЄСІТС) подання, реєстрація, надсилання процесуальних та інших документів, доказів, формування, зберігання та надсилання матеріалів справи здійснюються в паперовій формі; розгляд справи у суді здійснюється за матеріалами справи у паперовій формі.
В газеті "Голос України" 01.03.2019 (№ 42 (7048) від 01.03.2019) опубліковано повідомлення про відкликання ДСА України оголошення, опублікованого в газеті "Голос України" (№ 229 (6984) від 01.12.2018) щодо створення та забезпечення функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. В повідомленні йдеться про те, що відповідно до рішення Вищої ради правосуддя від 28.02.2019 № 624/0/15-19 та враховуючи результати обговорення з судами, іншими органами та установами системи правосуддя питання необхідності відтермінування початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи (ЄСІТС) Державна судова адміністрація України відкликає оголошення, опубліковане в газеті "Голос України" (№229 (6984) від 01.12.2018).
Водночас, у повідомленні зазначається, що про початок функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи буде повідомлено додатково, а здійснення тестового режиму експлуатації ЄСІТС продовжується у складі підсистем.
Отже, у Житомирському окружному адміністративному суді проходить тестування підсистеми "Електронний суд", а тому, відповідно до п.п.15.1, 15.3 п.15 розділу VII "Перехідні положення" КАС України, позовна заява повинна бути подана у письмовій формі та відповідати вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
З огляду на викладене, позивачу необхідно подати позовну заяву у письмовій формі, яка відповідатиме вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до п. 4 ч.5 ст.160 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Всупереч зазначеному, позивачем у прохальній частині позовної заяви вимоги викладено до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області та до Райгородоцької сільської ради, однак відповідачем у справі зазначено лише Райгородоцьку сільську раду.
Зважаючи на викладене, позивачу слід уточнити зміст прохальної частини позовної заяви відповідно до положень Кодексу адміністративного судочинства України.
Частинами першою та другою статті 169 КАС України, визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З урахуванням викладеного позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення її недоліків шляхом подання до суду:
- позовної заяви у письмовій формі, яка відповідатиме вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 Кодексу адміністративного судочинства України;
- уточненої позовної заяви (її копії відповідно до кількості відповідачів) із зазначенням у прохальній частині позовних вимог відповідно до кожного з відповідачів.
Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256, 294 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський окружний адміністративний суд,-
ухвалив:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Райгородоцької сільської ради Бердичівського району Житомирської області про визнання протиправним рішення, дій і бездіяльності та зобов`язання вчинити дії, - залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення зазначених недоліків позовної заяви - 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Роз`яснити позивачу, що у випадку невиконання вимог ухвали у встановлений судом строк позовну заяву буде повернено.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Горовенко
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 19.08.2019 |
Номер документу | 83700012 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Горовенко Анна Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні