ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
19 серпня 2019 рокум. ПолтаваСправа № 9901/373/19
Суддя Полтавського окружного адміністративного суду Гіглава О.В., перевіривши матеріали позову ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
09 липня 2019 року (згідно даних поштової квитанції) ОСОБА_1 звернулася до Верховного Суду з позовною заявою до управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області про:
- визнання протиправним та скасування рішення управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області, код ЄДРПОУ 22529698, про призупинення (припинення) виплати пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 ;
- зобов`язання управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області, код ЄДРПОУ 22529698, поновити виплату пенсії за період з липня 2016 року по липень 2019 року включно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , індивідуальний податковий номер НОМЕР_1 , негайно після проголошення судового рішення, а також утриматися від подальшого призупинення виплати її пенсії.
Ухвалою Верховного Суду від 16.07.2019 у справі №9901/373/19 позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії передано за належністю до Полтавського окружного адміністративного суду.
Вказана позовна заява надійшла до Полтавського окружного адміністративного суду 13.08.2019, що підтверджується відбитком вхідного штампу суду.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
За приписами частини другої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.
У ході з`ясування питання, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу, судом встановлено наступне.
За змістом частини четвертої статті 161 Кодексу адміністративного судочинства України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Частиною другою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Частинами четвертою та п`ятою статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Така вимога висувається до кожного документу окремо.
Відповідність копії документа оригіналу засвідчується шляхом проставлення відмітки про засвідчення копії документа, які складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади (за наявності), особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії.
Всупереч наведеним положенням процесуального закону позивачем до позовної заяви на підтвердження обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги додано копії документів згідно переліку, які не засвідчені в порядку, встановленому чинним законодавством.
Поряд з цим, відповідно до пункту 2 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України) ; реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти .
При цьому, частинами третьою, четвертою статті 46 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що відповідачем в адміністративній справі є суб`єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, громадські об`єднання, юридичні особи, які не є суб`єктами владних повноважень, можуть бути відповідачами лише за адміністративним позовом суб`єкта владних повноважень: 1) про тимчасову заборону (зупинення) окремих видів або всієї діяльності громадського об`єднання; 2) про примусовий розпуск (ліквідацію) громадського об`єднання; 3) про затримання іноземця або особи без громадянства чи примусове видворення за межі території України; 4) про встановлення обмежень щодо реалізації права на свободу мирних зібрань (збори, мітинги, походи, демонстрації тощо); 5) в інших випадках, коли право звернення до суду надано суб`єкту владних повноважень законом.
Відповідно до статті 80 Цивільного кодексу України юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
У позовній заяві в якості відповідача позивач визначає управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області із зазначенням його коду в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України - 22529698.
Однак, згідно даних з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань юридичну особу управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області припинено 02.04.2014, номер запису про припинення 15851120006003290.
Слід зазначити, що постановою Кабінету Міністрів України від 27.07.2011 №803 "Про утворення територіальних органів Пенсійного фонду України" передбачено утворення управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці шляхом злиття управління Пенсійного фонду України Автозаводського району в м. Кременчуці та управління Пенсійного фонду України Крюківського району в м. Кременчуці.
У подальшому, постановою Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 №1055 "Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України" передбачено утворення Кременчуцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області шляхом злиття управління Пенсійного фонду України в м. Кременчуці, управління Пенсійного фонду України в м. Комсомольську, управління Пенсійного фонду України в Кременчуцькому районі та управління Пенсійного фонду України в Козельщинському районі.
Тобто, саме Кременчуцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області на даний момент є правонаступником усіх прав та обов`язків управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області після припинення останнього.
Разом з тим, позивач у поданій позовній заяві не вказує Кременчуцьке об`єднане управління Пенсійного фонду України Полтавської області, як правонаступника, в якості відповідача у справі (не зазначає його повне найменування, його місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, його офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти).
Таким чином, позовну заяву подано без додержання вимог статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно з частиною першою статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України подання позовної заяви без додержання вимог статті 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України є підставою для залишення заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (частина друга статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України).
Таким чином, позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
На підставі викладеного, керуючись статтями 160, 161, 169 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в Крюківському районі м. Кременчука Полтавської області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії залишити без руху.
Позивачу надати строк для усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Недоліки необхідно усунути шляхом надання до Полтавського окружного адміністративного суду:
- двох примірників належним чином завірених копій додатків до позовної заяви (один для суду, інший для направлення його відповідачу);
- позовної заяви та її копії, оформленої відповідно до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України із зазначенням в якості відповідача Кременчуцького об`єднаного управління Пенсійного фонду України Полтавської області, як правонаступника (зазначити повне найменування управління, його місцезнаходження, поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку, його офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти) .
Роз`яснити позивачу, що в разі, якщо він не усуне недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк, позовна заява буде йому повернута.
Копію ухвали направити позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Суддя О.В. Гіглава
Суд | Полтавський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 19.08.2019 |
Номер документу | 83700415 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Полтавський окружний адміністративний суд
О.В. Гіглава
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні