Ухвала
від 20.08.2019 по справі 902/671/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 ел.пошта : inbox@vn.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

"20" серпня 2019 р. Cправа № 902/671/19

Суддя Господарського суду Вінницької області Тварковський А.А., розглянувши матеріали

за позовом : Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області (вул. Хмельницьке шосе, буд. 7, м. Вінниця, 21028)

до : Благодійної організації "РОДИНА ТУРБОТА" (вул. Академіка Янгеля, буд. 15, м. Вінниця, 21028)

про стягнення 19 953, 24 грн заборгованості за договором оренди

В С Т А Н О В И В :

15.08.2019 на адресу Господарського суду Вінницької області надійшла позовна заява Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області до Благодійної організації "РОДИНА ТУРБОТА" про стягнення 19 953, 24 грн заборгованості за договором оренди приміщення.

Розглянувши матеріали вказаної позовної заяви №01-02-02/920 від 12.08.2019 (вх. № 691/19 від 15.08.2019) суд дійшов висновку, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Згідно із ч.ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

У відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.

Згідно із ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач , особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.

Системний аналіз зазначених норм свідчить, що процесуальним законодавством встановлено обов`язок позивача надіслати відповідачу копії позовної заяви та усього переліку доданих до неї документів незалежно від того, чи є у наявності у відповідача дані документи.

Проте, подана Управлінням спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області позовна заява, в порушення вимог визначених ст.ст. 164, 172 ГПК України, не містить відомостей про надіслання копії позовної заяви з усіма додатками до неї відповідачу (в описі вкладення у цінний лист від 13.08.2019, який додано до матеріалів позовної заяви як доказ направлення позовної заяви з додатками відповідачу вказано лише: позовної заява, додаток 1 "Розрахунок суми пені", додаток 2 "Розрахунок 3% річних" та додаток 3 "Розрахунок збитків від інфляції").

При цьому перелік документів, доданих до позовної заяви №01-02-02/920 від 12.08.2019 (вх. № 691/19 від 15.08.2019) містить ще 22 позиції документів, які не відображено в описі вкладення у цінний лист від 13.08.2019, адресованому Благодійній організації "РОДИНА ТУРБОТА".

В свою чергу у рішеннях Європейського суду з прав людини у справах "Dombo Beheer B.V. v. the Netherlands" від 27.10.1993 (п. 33), та "Ankerl v. Switzerland" від 23.10.1996 (п. 38) зазначено, що принцип рівності сторін у процесі - у розумінні "справедливого балансу" між сторонами - вимагає, щоб кожній стороні надавалася розумна можливість представити справу в таких умовах, які не ставлять цю сторону у суттєво невигідне становище відносно другої сторони. Рівність засобів включає: розумну можливість представляти справу в умовах, що не ставлять одну сторону в суттєво менш сприятливе ніж іншу сторону; фактичну змагальність; процесуальну рівність; дослідження доказів, законність методів одержання доказів; мотивування рішень.

Крім того, принцип змагальності тісно пов`язаний з принципом рівності, тоді як рівноправність сторін - один із необхідних елементів принципу змагальності, "без якого змагальність як принцип не існує". Рівноправність сторін є суттю змагальності, бо тільки через рівні можливості сторін можлива реалізація принципу змагальності.

За таких обставин, не надсилання позивачем усього переліку доданих до позовної заяви документів є таким, що в світлі наведеного вище позбавляє відповідача в повній мірі бути обізнаним про суть та зміст наданих доказів позивачем, зокрема, в даному випадку, доказами понесення витрат позивачем на професійну правничу допомогу.

Крім того, суд відзначає, що відповідно до ч.ч. 2-7 ст. 91 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасники справи мають право подавати письмові докази в електронних копіях, посвідчених електронним цифровим підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до закону. Електронна копія письмового доказу не вважається електронним доказом. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення. Якщо подано копію (електронну копію) письмового доказу, суд за клопотанням учасника справи або з власної ініціативи може витребувати у відповідної особи оригінал письмового доказу. Якщо оригінал письмового доказу не поданий, а учасник справи або суд ставить під сумнів відповідність поданої копії (електронної копії) оригіналу, такий доказ не береться судом до уваги. Документи, отримані за допомогою факсимільного чи інших аналогічних засобів зв`язку, приймаються судом до розгляду як письмові докази у випадках і в порядку, які встановлені законом або договором.

Згідно із п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 р. № 55, відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту "підпис". Вказана відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа .

В той же час, частина доданих Управлінням спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області до позовної заяви доказів (договір №15-13 на оренду приміщення від 26.04.2018, акт приймання - передачі приміщень від 26.04.2018 із план-схемою приміщення) не засвідчені ним належним чином та не містять жодної відмітки щодо їх засвідчення , в зв`язку з чим суд позбавлений можливості надати оцінку викладеним в них фактам (інформації), позаяк останні не відповідають встановленим ст.ст. 76-78 ГПК України таким критеріям доказів як належність, допустимість та достовірність.

З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків, шляхом надання до суду : доказів надіслання копії позовної заяви з усіма додатками до неї відповідачу відповідно до вимог ст.ст. 162, 172 ГПК України та надання належним чином засвідчених документів , які додано до позовної заяви.

При цьому суд звертає увагу позивача на те, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В :

1. Позовну заяву Управління спільної комунальної власності територіальних громад Вінницької області №01-02-02/920 від 12.08.2019 (вх. № 691/19 від 15.08.2019) до Благодійної організації "РОДИНА ТУРБОТА" про стягнення 19 953, 24 грн заборгованості за договором оренди приміщення залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом семи днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.

5. Копію ухвали надіслати сторонам рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення.

Дата складання повного тексту ухвали 20.08.2019 р.

Суддя А.А. Тварковський

віддрук. прим.:

1 - до справи;

2 - позивачу - вул. Хмельницьке шосе, буд. 7, м. Вінниця, 21028;

3 - відповідачу - вул. Академіка Янгеля, буд. 15, м. Вінниця, 21028.

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення20.08.2019
Оприлюднено21.08.2019
Номер документу83723310
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/671/19

Судовий наказ від 19.11.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тварковський А.А.

Рішення від 22.10.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тварковський А.А.

Ухвала від 26.09.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тварковський А.А.

Ухвала від 05.09.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тварковський А.А.

Ухвала від 20.08.2019

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Тварковський А.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні