Справа № 909/853/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
19.08.2019 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Михайлишина В. В., розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мега Бокс"
(вул. Військових Ветеранів, буд. 3а/25, м. Івано-Франківськ, 76000)
до відповідачів: ОСОБА_1
(
АДРЕСА_1 );
Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент"
(вул. Галицька, 32, м. Івано-Франківськ, 76019)
про :
- розірвання договору купівлі - продажу частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент" від 25.01.2018, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Мега Бокс" та ОСОБА_1 ;
- стягнення (повернення з володіння) 28 % частки в статутному капіталі;
- визнання недійсним рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент" від 25.01.2018 в частині включення до складу його учасників ОСОБА_1 та перерозподілу на її користь частки у розмірі 280 000, 00 гривень, що становить 28 % статутного капіталу товариства;
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Мега Бокс" звернулось до Господарського суду Івано-Франківської області з позовною заявою до відповідачів ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент" про:
- розірвання договору купівлі - продажу частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент" від 25.01.2018, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Мега Бокс" та ОСОБА_1 ;
- стягнення (повернення з володіння) 28 % частки в статутному капіталі;
- визнання недійсним рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент" від 25.01.2018 в частині включення до складу його учасників ОСОБА_1 та перерозподілу на її користь частки у розмірі 280 000, 00 гривень, що становить 28 % статутного капіталу товариства.
Дослідивши позовну заяву із додатками, суд дійшов до висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху, виходячи з наступного.
Щодо відправлення відповідачам копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до приписів частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, зокрема, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно із частиною 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України, позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 за № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того, надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення.
Отже, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв`язку та опис вкладення з переліком документів, що направляються відповідачам, за підписом працівника об`єкта поштового зв`язку із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів.
З позовної заяви вбачається, що позивачем пред`явлено позов до відповідачів: ОСОБА_1 , Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент", однак доказів направлення копій позовних заяв не додано, чим порушено приписи частини 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України.
Щодо судового збору.
Згідно з пунктом 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Дослідженням матеріалів позовної заяви встановлено, що позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а саме:
- про розірвання договору купівлі - продажу частки в статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент" від 25.01.2018, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю "Мега Бокс" та ОСОБА_1 ;
- про визнання недійсним рішення загальних зборів Товариства з обмеженою відповідальністю "Лев - Девелопмент" від 25.01.2018 в частині включення до складу його учасників ОСОБА_1 та перерозподілу на її користь частки у розмірі 280 000, 00 гривень, що становить 28 % статутного капіталу товариства;
та одну вимогу майнового характеру - про стягнення (повернення з володіння) 28 % частки в статутному капіталі.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" з 1 січня 2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 1 921, 00 гривень.
Як вбачається із копії квитанції про сплату № 19255 від 13.08.2019, позивачем сплачено судовий збір в розмірі 1 921, 00 гривень.
Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" визначено розміри ставок судового збору. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а майнового характеру - 1, 5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру (частина 3 стаття 6 Закону України "Про судовий збір").
В пункті 2.10 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 (із змінами і доповненнями) "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" роз`яснено, що у випадках об`єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з частиною третьою статті 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру.
Таким чином, позивачем не додержано вимог Закону України "Про судовий збір" та приписів Господарського процесуального кодексу України (що стосується порядку і розміру сплати судового збору).
Отже, за звернення до Господарського суду Івано-Франківської області з вимогами позивач повинен сплатити судовий збір у загальному розмірі 8 042, 00 гривень (3 842, 00 гривень - за дві вимоги немайнового характеру та 4 200, 00 гривень - за вимогу майнового характеру).
Разом із тим, суд звертає увагу позивача не те, що платіжні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі. Аналогічна правова позиція викладена в Постанові пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 № 7 (із змінами і доповненнями) "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", в якій роз`яснено, що платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором. Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо), цих документів не можуть бути належним доказом сплати судового збору. Судовий збір сплачується до територіальних органів Державної казначейської служби України; платники судового збору у платіжних документах на перерахування судового збору повинні в рядку "одержувач" зазначити найменування територіального органу казначейської служби за місцем знаходження господарського суду, який розглядає справу.
Згідно з частинами 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Суд зазначає, що після усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.
Керуючись ст. ст. 4, 162, 164, 172, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви шляхом подання до суду:
- доказів, які підтверджують відправлення відповідачам копій позовної заяви і доданих до неї документів;
- доказів сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі (загальний розмір сплаченого судового збору повинен становити 8 042, 00 гривень);
- оригіналу квитанції про сплату судового збору № 19255 від 13.08.2019 в розмірі 1 921, 00 гривень.
3. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - 5 днів з дня вручення цієї ухвали.
4. Повідомити позивача, що у разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню зі всіма доданими до неї документами.
5. Учасники справи можуть отримувати інформацію по справі на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/fair/sud5010.
6. Ухвала набирає законної сили 19.08.2019 та не підлягає оскарженню.
Суддя В. В. Михайлишин
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 20.08.2019 |
Номер документу | 83723850 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Михайлишин В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні