ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"20" серпня 2019 р. Справа № 924/859/19
Господарський суд Хмельницької області у складі судді Гладія С.В., розглянувши матеріали справи
за позовом товариства з обмеженою відповідальністю виробничий комплекс „Органік Стандарт" м. Київ
до фермерського господарства „Бардар Плюс" с. Женишківці, Віньковецького району, Хмельницької області
про стягнення 10685,00 грн.
В С Т А Н О В И В:
Товариство з обмеженою відповідальністю виробничий комплекс „Органік Стандарт" м. Київ звернулося до суду із позовом до фермерського господарства „Бардар Плюс" с. Женишківці, Віньковецького району, Хмельницької області про стягнення 10685,00 грн.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу справи між суддями, вказану позовну заяву передано для розгляду судді Гладію С.В.
За правилами господарського процесуального законодавства, позовна заява за формою та змістом повинна відповідати статтям 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, а також вимогам статті 172 цього Кодексу.
Згідно ч. 1 п. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують, відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 172 ГПК України позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення.
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. № 270 встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо). Крім того надається опис вкладення, зразок бланка такого опису затверджується уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі зв`язку, бланк опису вкладення заповнюється відправником у двох примірниках із зазначенням адреси одержувача, кількості предметів, вартості кожного з цих предметів. Обидва примірники опису підписуються відправником. Працівник об`єкта поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису видається відправникові, другий вкладається до поштового відправлення ( п.п 36, 78 Правил).
Тобто, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий оригінал фіскального чеку відділення поштового зв`язку та оригінал опису вкладення з поіменним переліком документів, що направляються сторонам. Проте, в якості доказів направлення іншій стороні позивачем надано оригінал опису вкладення з поіменним переліком документів, оригінал фіскального чеку позивачем до матеріалів справи не надано, що не може вважатися належним виконанням вищенаведених вимог законодавства.
Частиною 2 статті 123 ГПК України передбачено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 даного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою статті 4 даного Закону встановлено розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1921,00 грн.) і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (672350,00 грн.)
При подачі позовної заяви, позивачем не було додано доказів, які підтверджували б факт сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.
На підтвердження вищенаведеного 16.08.2019р. на підставі Інструкції з діловодства в господарських судах України начальником відділу документального забезпечення - завідувачем канцелярії ОСОБА_1 у присутності ОСОБА_2 та ОСОБА_3 складено акт про те, що під час розкриття конверта (пакета) надісланого ТОВ „Органік Стандарт" виявлено, що в позовній заяві ТОВ „Органік Стандарт" до ФГ Бардар Плюс в додатках закреслено: п. 14. Оригінал квитанції про сплату судового збору у розмірі 1 921,00 грн. та п. 15. Копії документів, які підтверджують відправлення Відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (опис вкладення та накладна), які є відсутніми у додатках доданих до позовної заяви.
Судом враховується, що згідно пункту 2.21 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 7 від 21.02.2013р. "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.
Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.
Відповідно до частин 1, 2 статті 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 164, 172 цього Кодексу, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення позивачем ухвали.
З наведеного, суд вважає за належне залишити позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю „Органік Стандарт" до ФГ Бардар Плюс , без руху, надавши позивачу у п`ять днів для усунення зазначених недоліків, зокрема, для подання доказів відправлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів (оригінал фіскального чеку) та подання оригіналу платіжного доручення про сплату судового збору.
У разі не виконання вимог ухвали у визначений строк, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю виробничий комплекс „Органік Стандарт" м. Київ, залишити без руху, надавши позивачу строк у 5 днів для усунення зазначених недоліків з дня вручення ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею. Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала підписана 20.08.2019р.
Суддя С.В. Гладій
Відрук. 4 прим.:
1 - до справи
2,3 - позивачу (03115, м. Київ, вул. Краснова Миколи,27, та 01024, м. Київ, вул. Велика Васильківська, 38-Б, офіс 20)(реком. з повід.)
4 - відповідачу (32524, с. Женишків ці, Віньковецького р-ну, Хмельницької обл., Садиба „Бардар Плюс") (реком. з повід.)
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2019 |
Оприлюднено | 20.08.2019 |
Номер документу | 83724534 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Гладій С.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні