справа № 179/1251/19
провадження № 2/179/680/19
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 серпня 2019 року суддя Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області Ковальчук Т.А., ознайомившись з матеріалами позовної заяви ОСОБА_1 до Мар?ївської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно,-
ВСТАНОВИВ:
До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Мар?ївської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області в якому просить визнати право власності на спадкове майно, визнати його засновником СФГ Берізка та надати органам та посадовим особам дозвіл на внесення до реєстру відомостей щодо нього у якості засновника.
12 серпня 2019 року згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями дана заява надійшла до провадження судді Ковальчук Т.А.
Ознайомившись з позовною заявою та додатками до неї, суддя дійшов висновку, що подана заява має бути залишена без руху, оскільки не відповідає вимогам ЦПК України.
Із поданої позовної заяви вбачається, що позивач звертається до суду із позовом в якому просить:
-визнати право власності в порядку спадкування за законом на спадкове майно, а саме на цілісний майновий комплекс СФГ Берізка ;
-визнати його засновником (учасником) СФГ Берізка ;
-надати органам та посадовим особам які здійснюють ведення Єдиного державного реєстру юридичних осіб-підприємців дозвіл на внесення до вказаного реєстру його у якості засновника (власника) СФГ Берізка .
Згідно ч. 3, п. 3, п.6, п.10 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Згідно ч. 4 ст. 177 ЦПК України, до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону .
Згідно ч. 3 ст. 6 ЗУ Про судовий збір , за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
З матеріалів справи вбачається що позивач подав позов до суду в якому не зазначено: ціну позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав; та не сплачено судовий збір за одну вимога майнового характеру та дві вимоги немайнового характеру.
При подачі позову до суду позивачем сплачено судовий збір за ставкою, що не відповідає вимогам ст.. 6 ЗУ Про судовий збір , та не сплачено судовий збір за інші вимоги. Таким чином, позивачу необхідно надати квитанції про сплату судового збору за кожну вимогу майнового та немайнового характеру окремо та відповідно за ставкою встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Частинами 1, 2 ст. 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
З огляду на те, що вказані обставини мають значення для правильного вирішення спору, суд вважає, що позовну заяву ОСОБА_1 до Мар?ївської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 175, 177, 185 ЦПК України, суддя
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Мар?ївської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно - залишити без руху.
Надати позивачу термін 10 днів з дня отримання копії вказаної ухвали для усунення вище вказаних недоліків позовної заяви. Недоліки позову можуть бути усунені шляхом подання до Магдалинівського районного суду позовної заяви, зміст та форма якої відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України.
Роз`яснити позивачу, що згідно ч. 3 ст. 185 ЦПК України - якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, сплатить суму судового збору, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписанню суддею та оскарженню не підлягає.
Суддя Т.А. Ковальчук
Суд | Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 12.08.2019 |
Оприлюднено | 21.08.2019 |
Номер документу | 83727780 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області
Ковальчук Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні