179/1251/19
2/179/71/20
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
10 лютого 2020 року Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області у складі
головуючого судді Ковальчук Т.А.
при секретарі Бондар О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Магдалинівка Дніпропетровської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Мар?ївської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно,
В С Т А Н О В И В:
До Магдалинівського районного суду Дніпропетровської області надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Мар?ївської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області про визнання права власності на спадкове майно.
Позивач в позові посилається на те, щоІНФОРМАЦІЯ_1 помер його батько - ОСОБА_2 .
Після смерті батька позивача залишилося спадкове майн. Батько позивача був засновником та головою селянського (фермерського) господарства Берізка , ідентифікаційний код 21896650.
У встановлений законодавством строк, позивач звернувся до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини, однак постановою нотаріуса йому було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, з посиланням на те, що не підтверджується належність спадкодавцю спадкового майна, а саме земельної ділянки, яка знаходиться на території Мар?ївської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області .
Позивач, як єдиний спадкоємець який прийняв спадщину після свого батька, оскільки інші спадкоємці відмовилися від її прийняття вважає, що має право успадкувати право власності на цілісний майновий комплекс селянського фермерського господарства Берізка , у зв`язку із чим звертається до суду.
Позивач в судове засідання не з`явився, надавши до суду заяву в якій прохав розглянути справу без його участі, позовні вимоги підтримує.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, надіславши на адресу суду заяву, в якій прохає розглянути справу без його участі.
Дослідивши докази, суд вважає, що вимоги позивача підлягають частковому задоволенню за наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 1220 ЦК України, спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 є батьком позивача.
ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 (а. с. 7).
Відповідно до Статуту селянського (фермерського) господарства Берізка , ідентифікаційний код 21896650, його засновником є ОСОБА_2 (а. с. 8-16).
09 липня 2019 року позивач звернувся до нотаріуса із заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину, яка залишилася після смерті ОСОБА_2 та 09 липня 2019 року постановою позивачеві відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину, оскільки не підтверджується належність спадкодавцю спадкового майна, а саме земельної ділянки, яка знаходиться на території Мар?ївської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області .
Відповідно до статті 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст. 1217 ЦК України спадкування здійснюється за заповітом або за законом.
Відповідно до ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Статтею 1223 ЦК України визначено, що право на спадкування мають особи, визначені у заповіті. У разі відсутності заповіту, визнання його недійсним, неприйняття спадщини або відмови від її прийняття спадкоємцями за заповітом, а також у разі неохоплення заповітом усієї спадщини право на спадкування за законом одержують особи, визначені у статтях 1261-1265 цього Кодексу. Право на спадкування виникає у день відкриття спадщини.
Згідно ст. 1261 ЦК України, у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерті, той з подружжя, який його пережив, та батьки.
Згідно ст. 191 ЦК України, підприємство є єдиним майновим комплексом, що використовується для здійснення підприємницької діяльності. До складу підприємства як єдиного майнового комплексу входять усі види майна, призначені для його діяльності, включаючи земельні ділянки, будівлі, споруди, устаткування, інвентар, сировину, продукцію, права вимоги, борги, а також право на торговельну марку або інше позначення та інші права, якщо інше не встановлено договором або законом.
Статтею 19 Закону України Про фермерське господарство визначено, що до складу майна фермерського господарства (складеного капіталу) можуть входити: будівлі, споруди, облаштування, матеріальні цінності, цінні папери, продукція, вироблена господарством в результаті господарської діяльності, одержані доходи, інше майно, набуте на підставах, що не заборонені законом, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будівлями, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права (в тому числі на інтелектуальну власність), грошові кошти, які передаються членами фермерського господарства до його складеного капіталу.
Статтею 23 Закону України Про фермерське господарство успадкування фермерського господарства (цілісного майнового комплексу або його частини) здійснюється відповідно до закону.
Згідно ст. 81 ЦПК України кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Виходячи з наведеного суд вважає, що позивачем не доведено його право на спадкування цілісного майнового комплексу селянського (фермерського) господарства, оскільки не надано доказів належності будь-якого майна СФГ Берізка засновником якого був померлий ОСОБА_2 , однак до суду надано докази того, що спадкодавець був засновником господарства, у зв`язку із чим суд вважає обґрунтованими позовні вимоги в цій частині та такими, що підлягають задоволенню .
Керуючись ст. ст. 12, 13, 81, 89, 141, 259, 263-265 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_2 , в порядку спадкування за законом після ОСОБА_2 , померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 , право:
-засновника селянського (фермерського) господарства Берізка (код ЄДРПОУ 21896650, юридична адреса: 51142, Дніпропетровська область, Магдалинівський район, село Жданівка).
В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Дніпровського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня проголошення рішення.
Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 20 лютого 2020 року.
Суддя Т.А.Ковальчук
Суд | Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2020 |
Оприлюднено | 06.03.2020 |
Номер документу | 88022863 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Магдалинівський районний суд Дніпропетровської області
Ковальчук Т. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні