Справа № 731/30/17
Провадження № 6-а/731/1/19
У Х В А Л А
21 серпня 2019 року суддя Варвинського районного суду Чернігівської області Семенченко О.М., перевіривши подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Семиразума Є.В., заінтересовані особи, - Прилуцьке об`єднане управління пенсійного фонду України, Головне управління пенсійного фонду України в Чернігівській області, ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження, -
В С Т А Н О В И В:
Старший державний виконавець відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Семиразум Є.В. звернувся до суду з зазначеним поданням.
Ознайомившись із матеріалами подання, суддя прийшов до висновку, що подання не відповідає вимогам Кодексу адміністративного судочинства України з наступних підстав.
У відповідності до вимог ч.ч. 1, 2 статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником. Суд розглядає питання про заміну сторони виконавчого провадження в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або заінтересованої особи, які звернулися з поданням (заявою), та учасників справи.
Відповідності до ч. 6 ст. 7 КАС України, у разі відсутності закону, що регулює відповідні правовідносини, суд застосовує закон, що регулює подібні правовідносини (аналогія закону), а за відсутності такого закону суд виходить із конституційних принципів і загальних засад права (аналогія права).
Враховуючи те, що у ст. 379 КАС України, не врегульовані вимоги до заяви про заміну сторони виконавчого провадження, суд приходить до висновку про можливість застосування вимог ст. ст. 160-161, 169 КАС України, в порядку приписів ст. 7 цього Кодексу.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява; повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
Всупереч вказаних вимог, заявник не вказав свою офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти та номери засобів зв`язку, а також офіційну електронну адресу або адресу електронної пошти, відомі номери засобів зв`язку інших учасників справи.
Крім того, відповідно до ч. 1 ст. 161 КАС України, до позовної заяви додаються її копії, а також копії доданих до позовної заяви документів відповідно до кількості учасників справи, крім випадків, визначених частиною другою цієї статті.
Аналогічна позиція зазначена у розділі Подання заяви (подання) листа Департаменту Державної виконавчої служби Міністерства юстиції України від 18.12.2006 р. №25-1/899/7, де вказано, що при зверненні до суду загальної юрисдикції чи адміністративного суду заява (подання) надсилається до суду разом з копіями заяви (подання) та копіями всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості сторін у справі.
Проте всупереч зазначених вимог, заявником разом з поданням надано копії документів лише в одному екземплярі. Хоча кількість зазначених копій документів повинна відповідати кількості учасників справи.
Разом з тим, враховуючи вимоги ст. 94 КАС України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Однак заявником до суду не надано належним чином посвідчених копій документів із зазначенням дати такого засвідчення та не вказано про їх наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
Відповідно до ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 171 цього Кодексу.
Тому вважаю, що подання слід залишити без руху і надати строк для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 7, 94, 160, 161, 169, 171, 175 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Подання старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Чернігівській області Семиразума Є.В. заінтересовані особи, - Прилуцьке об`єднане управління пенсійного фонду України, Головне управління пенсійного фонду України в Чернігівській області, ОСОБА_1 , про заміну сторони виконавчого провадження, залишити без руху.
Зазначені в ухвалі недоліки мають бути усунені заявником протягом 10-ти днів з дня вручення йому копії цієї ухвали.
Роз`яснити заявнику, що у випадку невиконання ним вимог ухвали, подання на підставі ст. 169 КАС України буде вважатися неподаним та повернуте заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Семенченко
Суд | Варвинський районний суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2019 |
Оприлюднено | 22.08.2019 |
Номер документу | 83784317 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Варвинський районний суд Чернігівської області
Семенченко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні