Справа № 203/1879/19
1-кс/0203/681/2019
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2019 року Кіровський районний суд м.Дніпропетровська в складі:
слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпрі клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей та документів,-
ВСТАНОВИВ:
Другим відділом розслідування кримінальних проваджень СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32019041650000015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України. Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні забезпечується прокуратурою Дніпропетровської області.
В наданому клопотанні слідчий просив надати тимчасовий доступ до документів, на підставі яких підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) в період з 01.01.2016 по 31.12.2016 було здійснено митне оформлення товарів на ІНФОРМАЦІЯ_3 , в адресу підприємства нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_4 та інших, з можливістю їх вилучення.
Розглядаючи клопотання у відповідності до ч.2 ст.163 КПК України без виклику представника юридичної особи, у володінні якої знаходяться інформація, перевіривши викладені в клопотанні доводи, додані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно до ч.ч.5,6 ст.163 КПК України слідчий суддя,суд постановляєухвалу пронадання тимчасовогодоступу доречей ідокументів,якщо сторонакримінального провадженняу своємуклопотанні доведенаявність достатніхпідстав вважати,що ціречі абодокументи: 1)перебувають абоможуть перебуватиу володіннівідповідної фізичноїабо юридичноїособи; 2)самі пособі абов сукупностіз іншимиречами ідокументами кримінальногопровадження,у зв`язкуз якимподається клопотання,мають суттєвезначення длявстановлення важливихобставин укримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до витягу з ЄРДР вбачається, що кримінальне провадження було відкрито за фактом умисного ухилення від сплати податків на додану вартість в особливо великих розмірах службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_3 ) при здійсненні фінансово-господарської діяльності в період з квітня 2016 року по червень 2016 року, шляхом безпідставного віднесення до складу податкового кредиту з податку на додану вартість фінансово-господарських взаємовідносин з підприємством ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_4 ), яке має ознаки «транзитності» та «фіктивності».
Досудовим розслідуванням встановлено, що у квітні-червні 2016 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_3 ) відображено у документах податкової звітності факт постачання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код НОМЕР_4 ) товару (олії соняшникової нерафінованої у кількості 5571,98 тон на суму ПДВ 21 183 607,00 грн.). У подальшому придбаний товар ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » передано на комісію для подальшої реалізації ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) за межі України.
Як вбачається з акту документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_3 ) з питань дотримання податкового законодавства №32/28-10-46-14-37014600 від 20.02.2019, який складено ІНФОРМАЦІЯ_7 , підприємство ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » фактично не здійснювало постачання товару на ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 ». У зв`язку з цим ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » здійснено безпідставне документальне оформлення нереальної операції з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », що фактично не здійснювалось з цим контрагентом.
Згідно показань, наданих колишнім директором ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ОСОБА_4 , останній зареєстрував підприємство на своє ім`я за винагороду; а також вказав, що не укладав будь-яких договорів з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та не підписував інших документів щодо постачання товару на вказане товариство.
Також досудовим розслідуванням встановлено, що ПП « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_1 ) було зареєстровано на ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , який виступав його засновником та службовою особою.
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_8 , фактичного відношення до фінансово-господарської діяльності ПП « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_1 ) не мав. Документи такого підприємства не підписував, податкову звітність не формував, не підписував і в податкові органи не подавав, розрахунковими рахунками не розпоряджався.
Вироком Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська від 01.12.2017 року у справі №201/14611/17, провадження №1кп/201/570/2017, ОСОБА_6 визнаний винним у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст.28 ч.1 ст.205 КК України, за фактом перереєстрації на нього ПП « ОСОБА_5 » з метою прикриття незаконної діяльності.
В обґрунтування клопотання слідчий послався на те, що проведеними слідчими (розшуковими) діями встановлено, що невстановленими слідством особами здійснювались експортні операції з оформлення вантажу в режимі «експорт» (олія соняшникова наливом), використовуючи реквізити підконтрольного «фіктивного» підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ). Так, згідно Бази даних «Податковий Блок» встановлено, що від імені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), були подані вантажно-митні декларації (олія соняшникова нерафінована). Товар (олія соняшникова нерафінована) оформлювався на ІНФОРМАЦІЯ_3 . Згідно контракту встановлено, що основним вантажоодержувачем (олії соняшникової нерафінованої) є нерезидент ІНФОРМАЦІЯ_4 та інші.
З матеріалів клопотання вбачається, що документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких просить слідчий у своєму клопотанні, перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Вказані документи є необхідними для перевірки фактів реальності фінансово-господарських операцій, встановлення кола осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, підтвердити чи спростувати факт завданих державі збитків, і є важливим і ключовим доказом у зазначеному кримінальному провадженні, що допоможе встановити об`єктивну істину по справі, визначити суб`єкта та суб`єктивну сторону кримінального правопорушення.
Зазначені докази є можливим отримати лише шляхом тимчасового доступу до документів, на підставі яких підприємствами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ) в період з 01.01.2016 по 31.12.2016 було здійснено митне оформлення товарів на ІНФОРМАЦІЯ_3 , в адресу підприємства нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_4 та інших.
З урахуванням вищенаведеного, оскільки надані до клопотання матеріали кримінального провадження об`єктивно свідчать про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.212 КК України та вбачається наявність достатніх підстав вважати, що речі і документи про тимчасовий доступ до яких заявлено клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин вчиненого злочину, їх належної правової оцінки, визначення вірної кваліфікації вчиненого злочину, підтвердження або спростування фактів ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, для забезпечення проведення судово-економічної експертизи, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.132,159-166,369-372 КПК України,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого з ОВС другого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Дніпропетровській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 , про надання тимчасово-го доступу до речей та документів задовольнити.
Надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, з можливістю їх вилучення, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_9 , а саме:
-копії документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код НОМЕР_1 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_2 ), на підставі яких було здійснено митне оформлення товарів в адресу підприємства нерезидента ІНФОРМАЦІЯ_4 та інших підприємств нерезидентів, а саме: облікова картка підприємства, транспортні документи (залізнична накладна, автомобільна накладна або CMR, коносамент), комерційні документи - рахунок-фактура, invoice, proforma, rechnung або інші, пакувальний лист, контракт зовнішньоекономічний і необхідні доповнення до нього, при наявності - посередницькі договори, довідка про декларування валютних цінностей на поточний квартал, технічна документація на товар (описи, креслення, схеми та ін. в залежності від виду товару), залежно від коду товару дозвільні документи контролюючих органів (ліцензії, дозволи, висновки та інші), сертифікат походження, сертифікати якості, сертифікати відповідності, договір купівлі на товар (або калькуляція собівартості для виробника), податкові накладні, товарні накладні, документи по підготовці ватажу к завантаженню на судно (заявка на фрахт, інструкція з відправки, доручення на відвантаження, ордер на перевезення, ордер на відправку, повідомлення про розподіл документів, дозвіл на поставку, зовнішньоторговельний рахунок, специфікація), документи на перевезення морським транспортом (договір морського перевезення, коносамент, маніфест, штурманська розписка, довіреність, суднова роль, вантажна митна декларація, список вантажних запасів), за період з 01.01.2016 по 31.12.2016.
Право тимчасового доступу до речей і документів надати старшому слідчому з ОВС другого ВРКП СУ ФР ГУ ДФС у Дніпропетровській області ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих, співробітникам податкової міліції, визначених ОСОБА_3 відповідним дорученням щодо проведення слідчих (розшукових) дій в порядку ст.ст. 40, 41 КПК України, чи постановою про проведення процесуальних дій на іншій території в порядку ч.6 ст. 218 КПК України.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в судді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83786500 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні