ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
справа № 1.380.2019.002216
У Х В А Л А
з питань проведення судового засідання в режимі відеоконференції
22 серпня 2019 року
Львівський окружний адміністративний суд в складі головуючого-судді Брильовського Р.М., розглянуши у письмовому провадженні клопотання представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про розгляд справи №1.380.2019.002216 в режимі відеоконференції,-
в с т а н о в и в :
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Повного товариства "ТзОВ" В.І.Н.,ТзОВ "ПРУДВІБЛОХ і КО", ОСОБА_1 , ПРУДВІБЛОХ В.І . ЛОМБАРД "ГОЛДЕН КЕЙС" до Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про визнання протиправною та скасування постанови №994/1421/16-/14-П від 13.12.2018 про застосування штрафних санкцій за порушення вчиненні на ринках фінансових послуг.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 08.05.2019 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.
20.08.2019 від представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг надійшло клопотання про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції. В обґрунтування клопотання представник відповідача посилається на неможливість прибуття до Львівського окружного адміністративного суду, у зв`язку із завантаженням у судових процесах в регіонах України та обмеженням фінансування. Забезпечення проведення відеоконференції просить доручити Окружному адміністративному суду м. Києва.
Суд, при розгляді клопотання про розгляд справи в режимі відеоконференції, виходив з наступного.
Згідно з ч. 5 ст. 5 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), ніхто не може бути позбавлений права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 44 КАС України, учасники справи мають право, зокрема, брати участь у судових засіданнях, якщо інше не визначено законом.
Частинами 1, 2. ст. 195 КАС України визначено, що учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов`язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п`ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.
Згідно ч. 7 ст. 195 КАС України, у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в приміщенні суду в обов`язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за п`ять днів до відповідного судового засідання.
Таким чином, прийняття рішення щодо проведення судового засідання в режимі відеоконференції є правом суду. Вказана норма не передбачає обов`язку проведення судового засідання в режимі відеоконференції у разі наявності про це клопотання сторони.
Отже, даний спосіб участі сторони в судовому засіданні в режимі відеоконференції має винятковий характер, у зв`язку із чим повинні існувати об`єктивні причини, які ускладнюють або роблять неможливою особисту участь сторони в судовому засіданні.
Проте, відповідне клопотання подане лише 20.08.2019, тобто за два дні до підготовчого засідання, що не узгоджується ч. 2. ст. 195 КАС України.
У поданому клопотанні відповідач наводить лише доводи про неможливість прибуття уповноваженого представника відповідача в підготовче засідання. Однак, на думку суду, такі обставини не свідчать про поважність причин, які фактично ускладнюють або роблять неможливою участь представника відповідача в судовому засіданні.
Окрім того, нормами КАС України розмежовано поняття "підготовчого засідання" і "судового засідання для розгляду справи по суті". А тому, застосування положень ст.195 КАС України на даній стадії є неможливим, оскільки вказаною нормою передбачено можливість проведення саме судового засідання у режимі відеоконференції.
З урахуванням вищенаведеного, суд вважає, що у задоволенні клопотання представника відповідача слід відмовити.
Керуючись ст.ст. 195, 243, 248, 256, 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ухвалив:
У задоволенні клопотання представника Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг про розгляд справи №1.380.2019.002216 в режимі відеоконференції - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала в апеляційному порядку окремо не оскаржується.
Суддя Р.М. Брильовський
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2019 |
Оприлюднено | 27.08.2019 |
Номер документу | 83798950 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Большакова Олена Олегівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Большакова Олена Олегівна
Адміністративне
Восьмий апеляційний адміністративний суд
Большакова Олена Олегівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Брильовський Роман Михайлович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні