Справа № 752/19584/17
Провадження по справі № 1-кс/752/4367/19
У Х В А Л А
04.05.2019 року слідчий суддя Голосіївського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 в приміщенні Голосіївського районного суду м. Києва, розглянувши внесене в кримінальному провадженні внесеного 22.09.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017100010008866, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, клопотання старшим слідчим слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), з вилученням їх оригіналів, подане в порядку глави 15 Кримінального процесуального кодексу України, -
ВСТАНОВИВ:
до провадження слідчого судді Голосіївського районного суду м.Києва надійшло клопотання подане старшим слідчим слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), з вилученням їх оригіналів.
В обґрунтування заявлених вимог, слідчий ОСОБА_3 зазначив, що слідчим відділом Голосіївського УП ГУ НП у місті Києві проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 22.09.2017 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017100010008866, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України, за заявою ОСОБА_5 стосовно вчинення незаконних дій щодо її майна.
Звертаючись з зазначеним клопотанням слідчий ОСОБА_3 просив розглянути його за відсутності службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) з метою унеможливлення останніми завчасного знищення або переховування документів, до яких просить надати тимчасовий доступ, що було прийнято до уваги, а тому судовий виклик останніх не здійснювався.
Старший слідчий слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП у місті Києві майором поліції ОСОБА_3 подав до суду клопотання про розгляд заявлених у клопотанні вимог за його відсутності, з викладених у ньому підстав, просив задовольнити.
За правилами ст. 107 КПК України, під час розгляду клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), фіксування технічними засобами судового засідання не здійснювалось у зв`язку з відсутністю у судовому засіданні осіб, які беруть участь у судовому провадженні.
За даними витягу кримінального провадження №12017100010008866 до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено повідомлення про те, що надійшло звернення ОСОБА_5 , про те, що ОСОБА_6 за попередньою змовою з ОСОБА_7 та іншими невстановленими особами шляхом обману по підробленим документами незаконно заволоділи нежитловими приміщеннями розташованими за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 277, 90 кв.м., яке є спадкоємним майном ОСОБА_5 .Правова кваліфікація ч. 4 ст. 190 КК України.
Звертаючись до слідчого судді з клопотанням слідчий стверджує, що речі і документи, які знаходять у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також для встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, шляхом використання отриманих оригіналів документів для проведення судової почеркознавчої експертизи, а саме: картку прийому заяви № 95838489 від 01.09.2017, заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності), що знаходиться у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Положеннями ст. 160 КПК України передбачено право сторін кримінального провадження на звернення до слідчого судді під час досудового розслідування з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно з ч. 5 ст. 160 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, не становлять собою або не включать речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ст. 161 КПК України, документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, не є документами, до яких заборонено доступ.
Крім того, для кримінального провадження необхідно вилучення цих документів у зв`язку з необхідністю проведення судово-почеркознавчої експертизи для дослідження дати, часу, міста складання, підписів, почерку та відбитку печатки та штампів відображених у цих документах. Проведення вилучення (виїмки) оригіналів документів також обумовлено тим, що у відповідності до п. 7 п.п. 4 «Рішення координаційної наради з проблем судової експертизи при Міністерстві юстиції України» від 02 березня 2012 року проведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формулюється виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій.
За результатами досудового розслідування встановлено, що з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, надання їм належної правової оцінки та забезпечення прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що перебувають в ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ).
Розглянувшиклопотання протимчасовий доступдо речейі документів,що перебуваютьуІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), дослідивши додані до клопотання документи, приходжу до висновку, що зазначене клопотання підлягає задоволенню, оскільки з наданих матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що надання доступу до інформації, яка перебуває у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) має суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а можливість довести їх іншими способом, крім тих про які йдеться в клопотанні, відсутня.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 107, 108, 159-166, 309 КПК України слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
клопотання подане старшим слідчим слідчого відділу Голосіївського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №1 ОСОБА_4 в кримінальному провадженні внесеного 22.09.2017 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12017100010008866, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України про тимчасовий доступ до речей і документів, що перебувають у ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), з вилученням їх оригіналів, задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому слідчого відділу Голосіївського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , які зберігаються в ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), розташованого за адресою: АДРЕСА_2 , а саме реєстраційної справи №1340805280000, які стали підставою для здійснення 01.09.2017 державним реєстратором філії Комунального підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 » Литвинівської сільської ради у м. Києві ОСОБА_8 реєстрації в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно право власності на нежитлове приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 277,90 кв.м. (реєстраційний номер об`єкта нерухомого майна: 1340805280000, номер запису про право власності 6 22129325) за ОСОБА_7 , з можливістю вилучення оригіналів наступних документів: картки прийому заяви № 95838489 від 01.09.2017, заяву про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (щодо права власності).
Роз`яснити положення ч. 4 ст. 165 ч. 1 ст. 166 КПК України, відповідно до змісту яких: на вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів; у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.05.2019 |
Оприлюднено | 20.02.2023 |
Номер документу | 83814946 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Плахотнюк К. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні