Ухвала
від 05.08.2019 по справі 759/14104/19
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 2/759/5796/19

ун. № 759/14104/19

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 серпня 2019 року суддя Святошинського районного суду м. Києва Скрипник О.Г., розглянувши матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Святошинське районне Головне територіальне Укправління юстиції у м. Києві про визнання права власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування за законом,

В С Т А Н О В И В:

До Святошинського районного суду м. Києва 01.08.2019 року надійшла цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Святошинське районне Головне територіальне Укправління юстиції у м. Києві про визнання права власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування за законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 27 Цивільного процесуального кодексу України позови до фізичної особи пред`являються в суд за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем її проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 30 ЦПК України встановлюється виключна підсудність, згідно якої позови, що виникають із приводу нерухомого майна, пред`являються за місцезнаходженням майна або основної його частини. Якщо пов`язані між собою позовні вимоги пред`явлені одночасно щодо декількох об`єктів нерухомого майна, спір розглядається за місцезнаходженням об`єкта, вартість якого є найвищою.

Так, усі позови, що виникають з приводу нерухомого майна, мають пред`являтися до суду за місцезнаходженням такого майна або основної його частини.

Згідно з положеннями ст. 181 ЦК України до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об`єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви позивачем заявлені вимоги, що виникають з приводу нерухомого майна, а саме вимоги, про визнання права власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування за законом, а саме:

-земельну ділянку кадастровий номер № 3222287200:02:006:0014 площею 1,44 га, що за адресою: Київська область, Кагарлицький район, Ставівська сільська рада, що за виключною підсудністю не відноситься до Святошинського району м. Києва.

Таким чином, суд приходить до висновку, що даний спір виник з приводу нерухомого майна, тому не підсудний Святошинському районному суду м. Києва з огляду на встановлену чинним процесуальним законодавством виключну підсудність.

Згідно п. 1 ч. 1, ч. 3 ст. 31 ЦПК України, суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної юрисдикції (підсудності) іншого суду. Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Суд зобов`язаний передати справу на розгляд до суду, якому вона підсудна за законом, оскільки ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом.

Враховуючи викладене, дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про передачу даної справи за підсудністю до Кагарлицького районного суду Київської області.

Відповідно до ст. 32 ЦПК України спори між судами про підсудність не допускаються. Справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.30, 31, 32 ЦПК України,

П О С Т А Н О В И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , Святошинське районне Головне територіальне Укправління юстиції у м. Києві про визнання права власності на земельну ділянку (пай) в порядку спадкування за законом за підсудністю до Кагарлицького районного суду Київської області (09201, м, вулиця Володимира Великого, 3, Кагарлик, Київська обл.).

Передача справи на розгляд іншого суду за підсудністю здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги - не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на її апеляційне оскарження, якщо апеляційну скаргу було подано протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Суддя Скрипник О.Г.

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.08.2019
Оприлюднено23.08.2019
Номер документу83816501
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —759/14104/19

Рішення від 04.02.2020

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Ухвала від 14.01.2020

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Ухвала від 06.11.2019

Цивільне

Кагарлицький районний суд Київської області

Закаблук О. В.

Ухвала від 05.08.2019

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Скрипник О. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні