РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
27 серпня 2019 року м. Рівне№460/1991/19
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Комшелюк Т.О., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області до Відкритого акціонерного товариства "Клеванський завод продтоварів" про зобов`язання вчинення певних дій,
В С Т А Н О В И В:
Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області (далі - позивач) звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Відкритого акціонерного товариства "Клеванський завод продтоварів" (далі - відповідач) про зобов`язання вчинення певних дій.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Згідно з пунктом 4 частини п`ятої статті 160 КАС України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
На обґрунтування заявлених позовних вимог позивач вказує, що правову основу, економічний механізм та організаційну структуру загальнообов`язкового державного соціального страхування громадян від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які призвели до втрати працездатності або загибелі застрахованих на виробництві, визначено Законом України "Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування" від 23 вересня 1999 року № 1105-XIV (далі - Закон № 1105). Згідно з частиною першою статті 4 Закону № 1105, Фонд соціального страхування України є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням від нещасного випадку, у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності та медичним страхуванням, провадить акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечує фінансування виплат за цими видами загальнообов`язкового державного соціального страхування та здійснює інші функції згідно із затвердженим статутом. За змістом пункту 5 частини першої статті 11 Закону № 1105 джерелом формування коштів Фонду є, зокрема, капіталізовані платежі, що надійшли у випадках ліквідації страхувальників у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. З відомостей, розміщених в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, позивачу стало відомо про те, що Відкрите акціонерне товариство "Клеванський завод продтоварів" перебуває в стані припинення. При цьому, позивач зауважує, що ним була сформована особова справа потерпілої ОСОБА_1 , яка травмувалася, працюючи у відповідача, та на разі отримує страхові виплати. Таким чином, відповідно до абзацу другого пункту 1 Порядку капіталізації платежів для задоволення вимог, що виникли із зобов`язань суб`єкта підприємницької діяльності - банкрута перед громадянами внаслідок заподіяння шкоди їх життю і здоров`ю, затвердженого постановою постанова Кабінету Міністрів України від 6 травня 2000 року № 765, необхідно провести капіталізацію платежів щодо ОСОБА_1 з урахуванням необхідності виплати майбутніх платежів. З огляду на вказане, листом від 29 березня 2019 року за № 05-15-673 позивачем направлено відповідачу заяву про визнання кредитором по капіталізованих платежах, однак відповідь на вказану заяву від відповідача не надходила, а поштове відправлення повернулося на адресу позивача.
Суд зауважує, що наведене позивачем в позовній заяві обґрунтування позовних вимог свідчить на користь того, що фактично позивач звернувся до суду з позовом щодо вирішення спору про стягнення з відповідача капіталізованих платежів з метою забезпечення виконання зобов`язань з відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю ОСОБА_1 .
Разом з тим, із змісту позовних вимог слідує, що позивач просить суд зобов`язати відповідача визнати його кредиторські вимоги в сумі 434438,46грн та включити їх до проміжного ліквідаційного балансу.
При цьому, в позовній заяві позивач не зазначає про обставини, доводи та аргументи, якими він обґрунтовує вимогу про визнання кредиторських вимог та їх включення до проміжного ліквідаційного балансу.
За наведених обставин слід запропонувати позивачу протягом 10 днів з дня вручення даної ухвали усунути вказані вище недоліки позовної заяви шляхом подання до суду нової позовної заяви, у якій зміст позовних вимог відповідає викладу обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, - відповідно до кількості учасників справи.
Керуючись статтею 169 КАС України, суд
У Х В А Л И В :
Позовну заяву Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Рівненській області до Відкритого акціонерного товариства "Клеванський завод продтоварів" про зобов`язання вчинення певних дій залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала окремо не оскаржується.
Суддя Комшелюк Т.О.
Суд | Рівненський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2019 |
Оприлюднено | 29.08.2019 |
Номер документу | 83879241 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Рівненський окружний адміністративний суд
Комшелюк Т.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні