Ухвала
від 27.08.2019 по справі 922/1968/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"27" серпня 2019 р.Справа № 922/1968/19

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Смірнової О.В.

при секретарі судового засідання

розглянувши матеріали справи

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрестейт", м. Мерефа Харківської області за участю 3-х осіб на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - ОСОБА_1 , м. Харків та ОСОБА_2 , м. Південне до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківжитло", м. Харків про внесення змін до договорів

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрестейт", звернулось до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківжитло", в якому просить:

1. Внести зміни до договору на пайову участь в будівництві житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями № 21/1 від 12.01.2006 року, шляхом визнання укладеною додаткову угоду до вказаного договору в редакції запропонованій позивачем;

2. Внести зміни до договору на пайову участь в будівництві житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями № 20/1 від 12.01.2006 року, шляхом визнання укладеною додаткову угоду до вказаного договору в редакції запропонованій позивачем.

Судові витрати позивач просить відшкодувати за рахунок відповідача.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що не підписання відповідачем додаткових угод, перешкоджає отриманню та реалізації позивачем майнових прав за договорами про пайову участь у будівництві житлового будинку з вбудовано-прибудованими приміщеннями № 20/1 та № 21/1 від 12.06.2006 року та прямо порушує положення п. 6.11. зазначених договорів.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 08.07.2019 року було прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито загальне позовне провадження у справі та призначено її до розгляду у судовому засіданні на 22.07.2019 року на 11:00 год.

Крім того, вищезазначеною ухвалою залучено фізичних осіб - ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до участі у справі в якості 3-х осіб на стороні позивача, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 19.08.2019 року закінчено підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті на 27.08.2019 року на 12:00 год.

27.08.2019 року через загальний відділ діловодства Господарського суду Харківської області від відповідача надійшла заява про відвід судді Смірнової О.В.

Відвід мотивований тим, що позивач зловживаючи своїми процесуальними правами, на думку відповідача з метою маніпуляції з системою автоматизованого розподілу справ, та підбору судді який влаштовує позивача подав численні позовні заяви. Крім того, відповідач зазначає, що суд мав повернути позовну заяву оскільки позовні вимоги не пов`язані між собою. Також відповідач вважає ця справа підсудна судам цивільної, а не господарської юрисдикції.

Розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківжитло" про відвід судді, оцінивши докази у відповідності до ст. 86 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України), заслухавши пояснення представників сторін, суд зазначає про необґрунтованість поданої заяви та зазначає таке.

Інститут відводу заінтересованих в результаті справи суддів є гарантією об`єктивності дослідження фактичних обставин справи та вчинення інших процесуальних дій. Стаття 35 Господарського процесуального кодексу України визначає підстави для відводу судді.

Так, суддя не може розглядати справу і підлягає відводу (самовідводу), якщо:

1) він є членом сім`ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім`ї або близький родич цих осіб) сторони або інших учасників судового процесу, або осіб, які надавали стороні або іншим учасникам справи правничу допомогу у цій справі, або іншого судді, який входить до складу суду, що розглядає чи розглядав справу;

2) він брав участь у справі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, адвокат, секретар судового засідання, або надавав стороні чи іншим учасникам справи правничу допомогу в цій чи іншій справі;

3) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;

4) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи;

5) є інші обставини, які викликають сумнів у неупередженості або об`єктивності судді.

Відповідно до частини 1 статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюється виключно судами. При здійснені правосуддя судді незалежні і підкоряються лише закону. Однією з основних засад судочинства є забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення, крім випадків, установлених законом (статті 126, 129 Конституції України).

Як зазначив Конституційний суд України в своєму рішенні від 23.05.2001 №6-рп\2001, судоустрій і судочинство визначаються винятково законом України. Порядок здійснення правосуддя регламентується відповідно процесуальним законодавством України. Процесуальні акти і дії суддів, які стосуються вирішення розгляду справи у першій інстанції та прийняття по них судових рішень, належить до сфери правосуддя і можуть бути оскаржені лише в судовому порядку відповідно до процесуального законодавства України. Позасудовий порядок оскарження актів і дій суддів, які стосуються здійснення правосуддя, неможливий.

В пункті 10 постанови Пленуму Верховного суду України №8 від 13.06.2007 "Про незалежність судової влади" зазначено наступне. Відповідно до частини п`ятої статті 124 Конституції України судові рішення є обов`язковими до виконання на всій території України і тому вважаються законними, доки вони не скасовані в апеляційному чи касаційному порядку або не переглянуті компетентним судом в іншому порядку, визначеному процесуальним законом, в межах провадження справи, в якій вони ухвалені. Виключне право перевірки законності та обґрунтованості судових рішень має відповідний суд згідно з процесуальним законодавством. Оскарження у будь-який спосіб судових рішень, діяльності судів і суддів щодо розгляду та вирішення справи поза передбаченим процесуальним законом порядком у справі не допускається.

В даному випадку подана представником відповідача заява про відвід за своєю суттю зводиться до їх незгоди з процесуальною діяльністю суду в цій справі (відкриття провадження у справі).

Потрібно зауважити, що підставами для відводу судді можуть бути лише конкретні обставини, які викликають обґрунтований сумнів в неупередженості такого судді.

При цьому незгода з процесуальною діяльністю суду до таких обставин не може належати, адже в такому випадку будь-яка сторона в будь-якій справі зможе в такий спосіб змінювати суддю у своїй справі.

Саме тому законодавцем включено до статті 35 Господарського процесуального кодексу України частину 4: незгода сторони з процесуальними рішеннями судді, рішення або окрема думка судді в інших справах, висловлена публічно думка судді щодо того чи іншого юридичного питання не може бути підставою для відводу.

Щодо тверджень представника відповідача про порушення порядку визначення судді для розгляду справи, суд зазначає, що вони ґрунтуються лише на припущеннях оскільки відповідачем, в порушення ч. 1 ст. 74 ГПК України, не надано жодного належного та допустимого доказу порушення вказаного порядку.

В доповнення до наведеного суд звертає увагу на необхідність дотримання частини 3 статті 38 Господарського процесуального кодексу України. Так, відвід повинен бути вмотивованим і заявленим протягом десяти днів з дня отримання учасником справи ухвали про відкриття провадження у справі, але не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Самовідвід може бути заявлений не пізніше початку підготовчого засідання або першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження. Після спливу вказаного строку заявляти відвід (самовідвід) дозволяється лише у виняткових випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) заявнику не могло бути відомо до спливу вказаного строку, але не пізніше двох днів з дня, коли заявник дізнався про таку підставу.

Ухвала про відкриття провадження у справі отримана відповідачем ще 11.07.2019 року, що підтверджується відповідним повідомленням про вручення поштового відправлення.

Таким чином, представник відповідача заявив відвід зі значним пропуском наведеного у вказаній вище статті строку.

Враховуючи наведене, суд зазначає про необґрунтованість заявленого відповідачем відводу.

Згідно з ч. 3 ст. 39 ГПК України, якщо суд дійшов висновку про необґрунтованість заявленого відводу, він вирішує питання про зупинення провадження у справі. У цьому випадку вирішення питання про відвід здійснюється суддею, який не входить до складу суду, що розглядає справу, і визначається у порядку, встановленому частиною першою статті 32 цього Кодексу. Такому судді не може бути заявлений відвід.

Відповідно до п.5 ч.1 ст.228 ГПК України суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадках надходження заяви про відвід судді. У такому випадку згідно з п.9 ч.1 ст.229 ГПК України провадження у справі зупиняється до вирішення питання про відвід.

З урахуванням вищенаведеного, суд зазначає, що заявлений судді Смірновій О.В. відвід, поданий 27.08.2019 року, вирішується судом відповідно до порядку, визначеного ч.3 ст. 39 ГПК України, а саме шляхом зупинення провадження на час вирішення відводу та передачі справи для автоматизованого визначення складу суду для розгляду заяви про відвід.

Таким чином, враховуючи неможливість продовження судового засідання у зв`язку з заявленим стороною відводу суду, з огляду на встановленого ч.7 ст.39 ГПК України строку для вирішення питання про відвід, суд вважає за необхідне зупинити провадження у даній справі для вирішення питання про відвід у порядку, передбаченому ч. 3 ст. 39 ГПК України.

Керуючись ст. ст. 35, 38, 39 Господарського процесуального кодексу України, суд, -

УХВАЛИВ:

1. Визнати заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Харківжитло" про відвід судді Смірнової О.В. від розгляду справи № 922/1968/19 необґрунтованою.

2. Провадження у справі 922/1968/19 зупинити до вирішення питання про відвід судді Смірнової О.В.

3. Передати справу №922/1968/19 для вирішення заяви про відвід суддею, який не входить до складу суду, що розглядає дану справу, визначеному у порядку, встановленому частиною першою статті 32 ГПК України.

Ухвала набирає законної сили негайно після її оголошення та може бути оскаржена окремо від рішення суду протягом десяти днів з дня складення повного тексту судового рішення.

Повний текст ухвали складено 28.08.2019 року.

Суддя О.В. Смірнова

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення27.08.2019
Оприлюднено29.08.2019
Номер документу83901324
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/1968/19

Постанова від 12.12.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Пуль Олена Анатоліївна

Ухвала від 14.11.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Пуль Олена Анатоліївна

Ухвала від 15.10.2019

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Пуль Олена Анатоліївна

Рішення від 10.09.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

Ухвала від 30.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

Ухвала від 29.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Прохоров С.А.

Ухвала від 27.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

Ухвала від 19.08.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

Ухвала від 22.07.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

Ухвала від 08.07.2019

Господарське

Господарський суд Харківської області

Смірнова О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні